Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Buffy,spaima vampirilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Buffy,spaima vampirilor la data de Joi Apr 15, 2010 12:14 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker

Buffy,The Vampire Slayer este un serial creat de Joss Whedon care urmareste povestea lui Buffy Anne Summers, o tanara aleasa de destin sa lupte impotriva vampirilor, a demonilor si a fortelor raului. Ea este vanatoarea si este calauzita si antrenata de un observator, Rupert Giles. Chemarea mistica o inzestreaza cu intuitie, usurinta in vindecare, rezistenta si vise profetice. Spre deosebire de predecesoarele sale, Buffy este inconjurata de prieteni loiali care ulterior devin cunoscuti ca "Scooby Gang" (Xander Harris, Willow Rosenberg).

2 Re: Buffy,spaima vampirilor la data de Vin Apr 30, 2010 2:45 am

Chandra

Bitten Human
Bitten Human
:love: Sincer e serialul meu preferat. Il ador :love: acum ma uit la el a treia oara. Povestea de dragoste dintre ea si Angel e absolut superba ... imi para rau ca nu au ramas impreuna ... speram ca asa va fi ... dar nah ... asa a fost sa fie. Mi a placut foarte mult si de Willow si Spike :love: sunt 2 personaje foarte simpatice.

3 Re: Buffy,spaima vampirilor la data de Lun Noi 29, 2010 12:29 pm

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Warner Brothers a cumparat drepturile pentru un remake al filmului "Buffy the Vampire Slayer", filmul din 1992 NU serialul.

Filmul din '92 dupa parerea mea a fost o porcarie.

Dar serialul RULEZZZZZZZZZZZZZZZ 4 EVER!!!

Creatorul BtVS, Joss Whedon refuza sa aiba vre-o legatura cu remakeul... (asa, bravo lui!)

...pentru mine in afara de Sarah Michelle Gellar, nu o sa existe niciodata o alta Buffy Sad

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

4 Re: Buffy,spaima vampirilor la data de Mar Noi 30, 2010 6:29 am

claudia_bb

Graphics Vampire
Graphics Vampire
Chandra a scris::love: Sincer e serialul meu preferat. Il ador :love: acum ma uit la el a treia oara. Povestea de dragoste dintre ea si Angel e absolut superba ... imi para rau ca nu au ramas impreuna .

da pana la urma nici nu spike nu a ramas, nu? eu parca stiu ca murise spike dar apare nu in serialul continuare "angel" ... Sad

find me on tumblr
http://paintingmyreality.tumblr.com

5 Re: Buffy,spaima vampirilor la data de Dum Ian 02, 2011 6:21 am

DhaNyeLa

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Spike ... vechea mea iubire
il ador pe James Marsters ... am poza cu el in portofel de mai bine de 4 ani laughing
serialul a fost BESTIAL bigsmile si mi-a placut finalul ... Spike a salvat lumea ... pacat ca a murit Sad( ... mi-ar fi placut sa ramana cu Buffy ... dar nici nu-mi pare rau ca a ramas cu Angel bigsmile

http://isf-goddess.webs.com/

6 Re: Buffy,spaima vampirilor la data de Vin Ian 07, 2011 10:09 am

Chandra

Bitten Human
Bitten Human
ma trezesc si eu dupa cateva luni sa raspund :">
mai ti minte la sfarsitul sez 3 cand Angel pleaca? Atunci incepe serialul Angel... si actiunea se desfasoara in acelasi timp .... de aceea Spike apare si in Angel. Dar din nefericire el moare...

7 Re: Buffy,spaima vampirilor la data de Joi Feb 03, 2011 9:08 am

kmy

Burning Veins
Burning Veins
acum am terminat si eu serialul..
ce pot spune? a trecut o ora de cand am vazut ultimul episod si inca plang ca o disperata.. spike a fost personajul meu preferat si a murit un erou.. pentru buffy si-a recapatat sufletul si a reusit sa ii arate si ei ca o iubeste cu adevarat. Scena cu "i love you. No you don't, but thanks for saying it" m-a facut sa plang in continuu.
Iubesc serialul asta! L-am terminat intr-o saptamana:))
deci personajul preferat: spike
cuplul preferat: buffy-angel in egala masura cu spike-buffy din sezonul 7
acum imi dau seama ca si anya avea suflet si era mai mult decat om.. si ea oricum a murit, dar intr-un fel ma bucur ca a fost spike, a murit ca un erou.
despre buffy.. o adevarata luptatoare! si imi plac si willow si xander sunt niste prieteni adevarati.
sfarsitul a fost epic..
acum cred ca ma apuc si de spin off-ul angel :-? am auzit ca e interesant

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum