Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Joi Apr 15, 2010 12:04 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Blood Ties este o dramă fantastică cu elemente de thriller despre un detectiv privat din Toronto (Ontario, Canada) pe nume Victoria Nelson, o femeie inteligentă de peste 30 de ani, puternică şi, mai ales, foarte încăpăţânată. Vicki a fost un detectiv criminalist excelent până când o boală genetică degenerativă a început să îi răpească puţin câte puţin vederea. Demisia din poliţie a adus cu ea şi despărţirea de Mike Celluci, chipesul şi temperamentalul ei partener şi iubit.
Cand, într-o seara, Vicki este martora unei crime cel puţin bizare, ea se trezeşte târâtă într-o lume pe care înainte nici nu o bănuia, o lume secretă, misterioasă în care vampirii, demonii, zombii şi vrăjitoarele există neştiuţi alături de oameni. Şi, mai ales, îl cunoaşte pe Henry Fitzroy, un vampir de aproape 500 de ani pe cât de atrăgător şi fascinant pe atât de periculos care, pe deasupra mai e şi fiul nelegitim al lui Henric al VIII-lea.
Crimele cu tentă supranaturală şi misterele pe care Vicki le rezolvă cu ajutorul năstruşnicei ei asistente (Coreen Fennel, o adeptă a curentului Goth, foarte neobişnuită, fiind mai curând veselă şi plină de viaţă decât o fire deprimată) nu sunt deloc atât de complicate precum par prin comparaţie cu viaţa ei privată în care nu se poate decide între vampirul care i-a furat inima şi poliţistul care îi este cel mai bun prieten.
Bazat pe seria The Blood Books a autoarei canadiene de best-seller-uri,Tanya Huff.

2 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Sam Apr 24, 2010 10:09 am

Tasha:X

Lovely Venom
Lovely Venom
am citit si cartile dupa care e luat serialul si mi-au placeut...Henry e atat de hot :love:, il iubesc :love:

3 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Sam Mai 15, 2010 7:40 am

just in love

Mundane
Mundane
Mi-a placut foarte mult..cartile inca nu le-am citit dar intentionez acest lucru.
Inca mai sper sa apara un sezon 3:D

4 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Mar Mai 18, 2010 10:35 am

NyxIsis

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Acum downloadez primul episod sa vad cum e. Sper sa-mi placa.

5 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Joi Mai 27, 2010 3:28 am

Daffodil

Nightwalker
Nightwalker
e super serialul
Henry este super hot:X
ador personalitatea lui
seamana ca persoana cu Damon...doar ca el e "the good guy" in serial:D

6 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Joi Mai 27, 2010 8:47 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Daffodil a scris:e super serialul
Henry este super hot:X
ador personalitatea lui
seamana ca persoana cu Damon...doar ca el e "the good guy" in serial:D

nu ti se pare ca actorul seamana cu descrierea lui lestat din carti?eu am tot avut impresia asta cand am vazut serialul

7 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Joi Mai 27, 2010 9:00 am

Daffodil

Nightwalker
Nightwalker
mda...bine lestat e blond....
dar oricum seamana...
si e buun:X

8 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Sam Mai 29, 2010 5:25 am

Kathleen.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
oau...nu stiam ca sunt si carti la serialul asta Shocked cuuul...trebuie sa mi-le iau :b:):
sincer,in serial pe mine m-a cam enervat femeia blonda...e prea batrana Neutral si,ce e asa greu sa alegi intre un om amarat si un vampir? :confused:

9 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Sam Mai 29, 2010 5:55 am

Daffodil

Nightwalker
Nightwalker
mda..iti dau dreptate...Vicky era cam batrana pt asa o bunaciune de vampir precum Henry bigsmile
oricum...mia placut povestea....
sunt curioasa daca asa e si cartea.....de multe ori ecanizarea nu respecta intocmai firul povestii din carte bigsmile

10 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Mar Iul 27, 2010 11:39 pm

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Suuuper serialul
Mie imi place Vicky...adica e chiar dragutica bigsmile
Sper sa apara si sezonul 3

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

11 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Dum Noi 28, 2010 3:03 pm

Anne Marie.

Cold Silence
Cold Silence
e dragut... henry e bun de tot laughing mie`mi placea cum ii statea cu vicky, sincer. si oh, cand ii spunea el ca miroase a moarte =)) am ras isteric. si ea "cum poate sa ti se para asta atragator ?!"

12 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Dum Dec 12, 2010 3:55 am

claudia_bb

Graphics Vampire
Graphics Vampire
e destul de bun.eu am urmarit pe axn.insa nu stiu nu e de 10 ca tvd. laughing henry nu se compara cu damon totusi

find me on tumblr
http://paintingmyreality.tumblr.com

13 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Mier Dec 29, 2010 1:12 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
acum am terminat de vazut primul episod.. si chiar incepe sa-mi placa vampirul e extra bun hot hot:x
si Vicky e ok.. pare simpatica pana acum.. e desteapta... deci e ok bigsmile
hm..sa vad si restul episoadelor ca sa-mi fac o parere completa despre serial

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

14 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Dum Ian 02, 2011 6:30 am

DhaNyeLa

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Henry ... bucata
nu am cuvinte sa-l descriu , pacat ca l-au anulat Sad
finalul e trist dar mi-au placut episoadele

http://isf-goddess.webs.com/

15 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Lun Ian 03, 2011 1:54 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
l-am terminat in ziua urmatoare..dar am uitat sa postez laughing
adica nu am uitat , dar faceam dublu post bigsmile

asa..deci
URASC finalul..
l-a ales pe Mike :-< sunt extra-dezamagitaa Neutral
si atat de tare m-am enervat ca nu au continuat serialul
era chiar foarte tare
chiar vreau sezonul 3
Henry e un geniu e frumooos si destept
si atat de tare imi plac fazele cu el si Vick .. si ei ... l-au anulat Neutral si au bagat si finalul ala idiot
..
oricum serialul e superb

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

16 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Vin Ian 07, 2011 4:06 am

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
am privit cateva episoade,apoi am renuntat.sper sa il pot termina de vazut.este un serial care merita vazut!

17 Re: Blood Ties/Vampiri,crime si povesti de dragoste la data de Sam Ian 08, 2011 10:39 am

Andreea si atat

Elder Vampire
Elder Vampire
Un serial minunat Genial
Henry este unul dintre cei mai buni vampiri .
Imi pare atat de rau ca au fost doar 2 sezoane Sad .Si sfarsitul a fost asa de trist Sad .L-am vazut de doua ori si tot nu ma satur de el Sad
Sper sa pot sa-mi iau si cartile .

http://kiss-of-eternity.forumer.ro/

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum