Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Sailor Moon

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Sailor Moon la data de Vin Apr 09, 2010 12:34 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker

The protagonist of Sailor Moon, Usagi Tsukino, an ordinary ditsy middle-school girl - or so she herself thinks, at least - discovers a talking cat named Luna, who reveals Usagi's identity as "Sailor Moon" a special warrior with the destiny of saving the planet Earth, and later the entire galaxy. Usagi who is the reincarnation of the Moon Princess must now protect Earth from a series of villains, beginning with the Dark Kingdom that had appeared once before, long ago, and destroyed the kingdom of the moon.
The characters in Sailor Moon awaken members of the court of the kingdom of the moon, and the people dedicated to protecting it. When the dark nemesis attacks the kingdom, the Queen sends the Moon Princess, her guardians and advisors and her true love, into the future to be reborn. As Usagi and Luna battle evil and search for the Moon Princess, they meet the other Sailor Senshi, incarnations of the Moon Princess' protectors, and the mysterious Tuxedo Mask.
As the series progresses, Usagi and her friends learn more and more about the enemies they face and the evil force that directs them. The characters' pasts are mysterious and hidden even to them, and much of the early series is devoted to discovering their true identities and pasts. Luna, who teaches and guides the Sailor Senshi, doesn't know everything about their histories either, and the Senshi eventually learn that Usagi is the real Moon Princess. The Moon Princess' mother had her reborn as a Sailor Senshi to protect her. Gradually she discovers the truth about her own past life, her destined true love, and the possibilities for the future of the Solar System.

2 Re: Sailor Moon la data de Lun Iun 21, 2010 8:17 am

Akane_san

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
Sunt fan Sailor Moon de pe la 12 ani. Doamne ce mi-a mai placut
Prima mea dragoste a fost Mamo-Chan...asta pana pe la ultimul sezon, cand l-am descopert pe Seya.. :lol:
Si de atunci am ramas suparata deoarece Usagi nu a ramas cu Seya. Sad
Mai ales intr-un episod cand, Usagi disperata deoarece credea ca Mamoru a parasit-o, Seya suparat ii spune "Am i not good enough?" sau ceva de genul...
Cred ca ma voi uita la Sailor Moon si cand voi avea 60 de ani, daca voi mai trai pana atunci.. :)

"If you'd teach me to swear in Russian, I might have a new appreciation for it."
"You swear too much already."
"I just want to express myself."
"Oh, Roza… You express yourself more than anyone else I know.".

My Blog

3 Re: Sailor Moon la data de Mar Iun 22, 2010 9:43 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
Episoadele Online AICI

ma uitam si eu la anime-ul asta cand eram mica

dar am uitat despre ce e vorba
oricum .. mi-a placut pe vremea aia.

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

4 Re: Sailor Moon la data de Sam Aug 14, 2010 7:10 am

Lady Bug

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Dap am crescut cu Sailor moon ce pot sa zic eram la gradi cand au incept sa se difuzezel noi atat pe tvr 1 cat si pe rtl2 adoram cele in germana si dadeam mai mult de cat noi ma bucur ca am avut o copilarie asa de frumoasa laughing acu 2 veri sau 3 laughing cand am terminat cu bacu si admiterea am revazut animeul cel mai tare laughing

http://imaginatie-bogata.forumhit.ro/forum.htm

5 Re: Sailor Moon la data de Joi Noi 04, 2010 12:42 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Akane_san a scris:Sunt fan Sailor Moon de pe la 12 ani. Doamne ce mi-a mai placut
Prima mea dragoste a fost Mamo-Chan...asta pana pe la ultimul sezon, cand l-am descopert pe Seya.. :lol:
Si de atunci am ramas suparata deoarece Usagi nu a ramas cu Seya. Sad
Mai ales intr-un episod cand, Usagi disperata deoarece credea ca Mamoru a parasit-o, Seya suparat ii spune "Am i not good enough?" sau ceva de genul...
Cred ca ma voi uita la Sailor Moon si cand voi avea 60 de ani, daca voi mai trai pana atunci.. :)

si pt mine mamoru a fost prima dragoste si ii spuneam tot mamo-chan laughing dar am patit acelasi lucru,dupa ce a aparut seiya m-am indragostit de personajul lui(mi se parea ca-si arata mult mai mult sentimentele pt usagi decat mamoru).imi amintesc de episodul de care spui tu.usagi era pe acoprisul liceului,fusese atacata,iar seiya apare cu haina pe umar si arunca un trandafir ca sa o salveze.dupa lupta usagi cade plangand in genunchi pt ca crezuse cand a vazut trandafirul ca s-a intors mamoru,iar seiya ingenuncheaza langa ea in ploaie si o intreaba daca el nu e suficient de bun pt ea.a fost superb momentul.il ador pe seiya

6 Re: Sailor Moon la data de Joi Dec 09, 2010 2:11 am

JJB

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Facts about me and Sailor Moon:

1. Sunt fana acestui serial exact din 1992 de când a apărut prima dată. Iniţial l-am urmărit în italiană. Atunci îmi plăcea să-l văd dublat, astăzi îl prefer în limba originală.
2. În prezent am 24 de ani şi am declarat acest serial ca fiind serialul meu de suflet.
3. Mi-a atras atenţia acest serial prin faptul că, caracterul meu este identic cu cel al lui Usagi + că sunt şi eu Rac ca şi ea.
4. Pe lângă Usagi, o mai prefer pe Rei şi pe Haruka (Sailor Mars şi Sailor Uranus)
5. Usagi nu putea să rămână cu Seiya deoarece Seiya era fată şi Naoko Takeuchi a spus întotdeauna că Sailor pot fi doar fete. Şi Usagi în naivitatea ei, nu ar fi putut să simtă pt Seiya acel tip de dragoste. Ar fi fost funny though.
6. Mi-ar fi plăcut ca acţiunea din anime să fi fost identică cu cea din manga. Usagi ar fi ajuns Sailor Cosmos şi am fi avut şi noi parte de nuntă. Ceva mai matur.

Ultima editare efectuata de catre Julia Joanne Black in Lun Ian 24, 2011 12:51 pm, editata de 1 ori

7 Re: Sailor Moon la data de Dum Ian 02, 2011 6:03 am

DhaNyeLa

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Sailor Moon
ador desenul de cand eram mica. am citit si revistele comic
si mie-mi place mai mult povestea acolo, desenele sunt ptr copii
personajul preferat : Ami ( Sailor Mercur )
Sailor Moon Theme - melodia care-mi suna la telefon ca si ringtone
... am pc-ul plin cu poze din desene si de la cosplay
aaa...si sa va spun...dupa 15 ani de existenta... au facut fanii un nou sezon : Sailor Moon Sacrifice , il gasiti pe youtube primul episod , e interesant , astept restul episoadelor

http://isf-goddess.webs.com/

8 Re: Sailor Moon la data de Mar Iun 14, 2011 5:11 am

Roxy_Yumi

Mundane
Mundane

9 Re: Sailor Moon la data de Vin Sept 30, 2011 12:29 pm

DhaNyeLa2011

Mundane
Mundane
Vor aparea luna aceasta EXCLUSIV inca 2 reviste Sailor Moon ,,, Sailor Moon si Sailor V Name Code ... ceva de genu' ... care pana acum nu au fost publicate ... pentru cei care nu stiu ca desenele au fost create dupa reviste ... ar face bine sa se intereseze si sa caute revistele ... dati un search pe google cu " Sailor Moon free comics " ,,, veti ramane uimiti de cum sunt personajele in revista...originalele personaje ... sunt mult mai romatice ... Mamoru e foarte romantic... desenele sunt prea cenzurate , ptr copii mici ... revistele sunt superbe bigsmile sunt alb negru dar traduse in engleza ... va rog sa le cititi , nu pierdeti ocazia bigsmile sunt uimitoare ... stiti ca sunt considerate cele mai bune desene din LUME ? pe locul 1 alaturi de Tom & Jerry ! bigsmile le ADOR ! daca sunteti fani , contactati-ma ! ;)

http://contesa-de-monte-christ.hi5.com

10 Re: Sailor Moon la data de Sam Feb 04, 2012 7:00 am

Mada_Vampire

Mundane
Mundane
am vazut animeului asta pe youtube

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum