Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Printesa Sisi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Printesa Sisi la data de Dum Apr 04, 2010 4:53 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
Sigur nu exista fetita in aceasta lume care sa nu isi fi dorit sa fie imparateasa Sissi a Austro-Ungariei. In afara realitatii politice, Sissi a fost intotdeauna un personaj romantic extrem de indragit si exploatat. Unul dintre serialele inspirate din viata printesei este denumit chiar asa “Printesa Sissi” si a rulat la noi pe mai multe canale (Jetix, Antena 1).

Personajele principale sunt Sissi si iubitul ei, printul Frantz. Ei isi doresc mult sa se casatoreasca ca sa poata sa isi celebreze dragostea asa cum trebuie, dar, din nefericire, trebuie sa lupte impotriva celor care ii vor separati si impotriva problemelor politice. Serialul a fost realizat in 1997 si, pe langa cei doi, ma avem si urmatoarele personaje: printul Karl (fratele lui Frantz), Konrad & Tommy, Ludovica, Anita, regina Sophia, Helena, Arkas, Tempest, Zottornick. Din nefercire showul nu a durat mult (1997-1998), numarand 52 de episoade a caet 30 de minute fiecare.

Regizori: Serge Lapointe, Richard Paré
Scenaristi: Jean-Pierre Liccioni, Marie-Odile Hanss, Lorenzo Orzari
Producatori: Saban Production

2 Re: Printesa Sisi la data de Sam Iun 05, 2010 10:51 am

LegallyBlonde

Mundane
Mundane
ce dor imi e de serialele aste:((pacat ca nu le mai da pe Disney Channel:|

3 Re: Printesa Sisi la data de Vin Aug 20, 2010 11:30 am

Soul.Huntress

Shattered Destiny
Shattered Destiny
Stiu ca ma tot innebunea vara-mea cand eram mici sa ne uitam la Printesa Sisi si eu numai puteam de"drag". Mda, era mult mai bine cand era FoxKids.

4 Re: Printesa Sisi la data de Mar Aug 31, 2010 6:01 am

Fericire in rate

Touch of Shadow
Touch of Shadow
eu le-am vazut pe toate, cand erau date pe Fox Kids
cred ca aveam 8-9 ani cand erau difuzate. imi e dor de ele:(

http://gumalamanaadoua.blogspot.com

5 Re: Printesa Sisi la data de Sam Dec 18, 2010 3:09 am

Jumper's Eternity

Love Bites
Love Bites
Inainte sa merg la scoala ma uitam zilnic la Sissi,Louie,piratul Jack... mai ales imi este dor de Wunchpunch (sper ca am scris bine)... dar nu le gasesc Sad(( ... daca aveti cumva idee unde se gasesc majoritatea desenelor difuzate pe fox kids (mai ales cele mentionate mai sus) va rog dati PM bounce

6 Re: Printesa Sisi la data de Sam Dec 18, 2010 1:58 pm

Anne Marie.

Cold Silence
Cold Silence
imi amintesc in mare parte de ce era vorba laughing melodia era putin aiurea "dati-mi voie sa fiu eu. siiisiiiii " de la chestia asta am luat mania cu "esti sisi la melodie" laughing
era dragut. mie imi placeau cuplu ala de unguri. nu mai stiu cum ii chema, dar aveau un accent asa simpatic <3

7 Re: Printesa Sisi la data de Dum Ian 02, 2011 5:39 am

DhaNyeLa

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Le-am vazut pe Fox Kids :x superbe ... tin minte ca a fost concursul ala la Sugus si trebuia sa faci puzzle din piesele care le gaseai in pungi si am facut si eu unul , cu Sissi , si l-am trimis si eu si mi-au trimis inapoi un tricou cu printesa Sissi ... asta era acum vreo 9-10 ani ... inca am tricoul bigsmile ... si dupa vreo 6-7 ani am descoperit ca au fost facute dupa o povestea din realitate ... si asa am ajuns la adevaratul castel unde a trait Sissi ( e in Viena ... search pe google ptr poze ) , i-am vazut portretul ... superba , ca in desene ... mi-e dor de desenele alea Sad

http://isf-goddess.webs.com/

8 Re: Printesa Sisi la data de Mar Ian 25, 2011 5:20 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Ce imi placea printesa Sisi, dar din cate tin minte era difuzata la 7 dimineata Sad

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum