Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

True Blood

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 5]

1 True Blood la data de Dum Mar 28, 2010 12:40 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker

True Blood este o adaptare a seriei Southern Vampires,de Charlaine Harris.Seria o prezinta pe Sookie Stackhouse,o barmanita telepatica,care se simye in siguranta in jurul vampirilor,deoarece ei nu activitate la nivelul creierului deci nu le poate citi gandurile.Ea si fratele ei Jason au fost crescuti de bunica lor,dupa ce si-au pierdut parintii intr-o inundatie si incearca sa-si tina in secret puterile telepatice.Datorita crearii sangelui sintetic de catre japonezi,numit True Blood,vampirii au devenit cunoscuti intregii lumi.Sookie lucreaza la barul Merlotte's,al carui propietar Sam Merlotte are un secret bine ascuns,este teriantrop.

2 Re: True Blood la data de Dum Mar 28, 2010 1:09 am

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
este superb serialul..vreau sezonul 3 ca m-am saturat de atata asteptare, dar mai e cv Sad( cel mai mult imi place de Eric si sper ca in sez 3 sa vedem un cuplu nou, adica Eric + Sookie bigsmile

http://ian-somerhalder-romania-fans.blogspot.com/

3 Re: True Blood la data de Dum Mar 28, 2010 7:06 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Poster pentru sezonul 3 :lol:

True Blood: Season 3 - Back In Production

True Blood: Season 3 - Waiting Sucks

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

4 Re: True Blood la data de Dum Mar 28, 2010 10:40 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
daca respecta cartile,sookie si eric ar trebui sa fie impreuna in sezonul 4.dar cum ball a spus ca in sezonul 3 vor exista si parti din volumul 4 nu se stie niciodata.oricum apare alcide,care e unul dintre cei mai tari varcolaci despre care am citit.eu abia astept sa apara in iunie volumul 10,dead in the family.in volumul 9 sookie si eric sunt impreuna si casatoriti si mor de curiozitate sa vad ce se mai intampla.il ador pe eric :miau4:

in trailer cred ca eric se lupta cu unul dintre varcolacii trimisi sa o atace/ucida pe sookie.

5 Re: True Blood la data de Dum Mar 28, 2010 1:36 pm

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
wow pe bune?:O:OO:O:O cat de tareeee!!! adik ma asteptam sa fie impreuna dar nu sa ajunga sa se casatoreasca, foarte misto <3.eu n-am citit cartile, dar treb sa ma apuc ca m-ai facut curioasaaaaa!!!!

6 Re: True Blood la data de Lun Mar 29, 2010 12:06 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Gya Team Damon a scris:wow pe bune?:O:OO:O:O cat de tareeee!!! adik ma asteptam sa fie impreuna dar nu sa ajunga sa se casatoreasca, foarte misto <3.eu n-am citit cartile, dar treb sa ma apuc ca m-ai facut curioasaaaaa!!!!

da,cartile sunt foarte frumoase bigsmile .deocamdata la noi au aparut 9 volume,in iunie apare vol 10,iar autoarea a semnat contract pt inca 3 volume.eu nu-l suport pe bill,iar in carti sookie se desparte de bill in vol3.bill a tradat-o pe sookie pt ca in carte nu e rapit,pleaca de bunavoie la fosta lui iubita,lorena.in urmatoarele vol sookie afla ca de fapt bill a venit in bon temps pt ca regina vampirilor,sophie anne l-a pus sa o faca pe sookie sa se indragosteasca de el ca sa se poata folosi de puterile ei telepatice.se casatoresc dar sookie e putin pacalita de eric pt ca altfel ar fi fost obligata de noul rege al vampirilor sa lucreze pt el,iar eric incearca sa o protejeze de regele felipe de castro.oricum sookie nu o sa fie prea suparata ca e casatorita cu eric pt ca il iubeste(recunoaste in primul cap din vol 10 pe care-l poti gasi pe site-ul oficial al autoarei).

7 Re: True Blood la data de Lun Mar 29, 2010 1:14 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Si cartile si serialul sunt super misto ...dar mi se pare absolut normal ca serialul sa nu se bazeze in totalitate pe carti (ar fi pretty boring daca a fi asa).

La fel ca si The Vampire Diaries... exista o legatura intre serial si carti, dar sunt si diferente destul de mari.

True Blood: Season 3 - Waiting Sucks (Promo 2)

8 Re: True Blood la data de Lun Mar 29, 2010 1:33 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Crimson_Moon a scris:Si cartile si serialul sunt super misto ...dar mi se pare absolut normal ca serialul sa nu se bazeze in totalitate pe carti (ar fi pretty boring daca a fi asa).

La fel ca si The Vampire Diaries... exista o legatura intre serial si carti, dar sunt si diferente destul de mari.

mie cartile mi se par mai interesante si mai frumoase decat serialul.

9 Re: True Blood la data de Lun Mar 29, 2010 1:43 am

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
^din cate imi spui si eu zic ca, cartile par mai interesante.o sa le caut pe net in engleza ca nu dau banii p 9 carti laughing

10 Re: True Blood la data de Lun Mar 29, 2010 2:26 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Gya Team Damon a scris:^din cate imi spui si eu zic ca, cartile par mai interesante.o sa le caut pe net in engleza ca nu dau banii p 9 carti laughing

da,cauta-le.sunt foarte frumoase si interesante.pe mine primul sezon din true blood m-a dezamagit pt ca citisem pana atunci primele 4 volume si nu era la fel de frumos.o sa vezi in primul volum ca de ex,jason nu se drogheaza cu sange si nu sunt atat de multe scene cu el ca in film.in carti lafayette moare la sfarsitul primului volum,iar sookie si eric se saruta in volumul 2 dupa ce sookie ii suge lui eric gloantele si inca odata inainte sa atace menada.in plus bill nu transforma pe nimeni niciodata iar eric nici macar nu-l cunoaste pe lafayette.si inca un detaliu care m-a enervat,in primul volum nu bill,ci eric il omoara pe long shadov,barmanul de la fangtasia care o ataca pe sookie.

11 Re: True Blood la data de Lun Mar 29, 2010 9:32 pm

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Personal, imi place mai mult serialul decat cartea.
Alan Ball, he's a freaking genius... True Blood e unul din serialele cu cele mai mari ratinguri & sa nu mai zic de premii ...like, Golden Globes & Emmys & stuff...
So yeah, True Blood is pretty AWESOME! :

P.S: Ce bine imi pare ca nu l-au omorat pe Lafayette in serial, he's so funny :lol:

Si daca tot vorbeam de vampiri, True Blood extras - sunt foarte misto!

True Bloodlines - Vampire Legends

True Bloodlines - A New Type

12 Re: True Blood la data de Mar Mar 30, 2010 10:09 pm

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Update: new True Blood season 3 poster bigsmile

VILF vine de la "Vampire I’d Like to F*ck"

13 Re: True Blood la data de Mar Mar 30, 2010 11:52 pm

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
ce tare e :lol: daca ar fi o intrebare cred ca marea majoritate a fanilor ar raspunde eric.il ador,iar in carti e descris si mai frumos decat e in film :miau4:

14 Re: True Blood la data de Vin Apr 16, 2010 5:21 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
True Blood season 3 new posters bigsmile

True Blood: Season 3 - Waiting Sucks (Promo 3)

True Blood: Season 3 - Waiting Sucks (Promo 4)

True Blood season 3 promo photos:
click pe imagine pentru a mari

Ultima editare efectuata de catre Crimson_Moon in Sam Apr 17, 2010 7:30 am, editata de 2 ori

15 Re: True Blood la data de Sam Apr 17, 2010 12:27 am

Yoana_loves_Dean

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
De abia astept sa apara sezonul 3.Imi place rau serialul asta.Imi place de Sookie,Eric,Sam si Jason sunt geniali toti.
Vreau sa vina mai repede vara...ca sa apara True Blood

16 Re: True Blood la data de Sam Apr 17, 2010 10:10 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
eric e superb in pozele din sezonul3.dupa ce am vazut cateva poze cu actorul ales pt rolul lui alcide ma asteptam sa arate mai bine in serial.alcide e foarte frumos in carti.

17 Re: True Blood la data de Mar Apr 27, 2010 9:43 pm

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
New season 3 posters

True Blood Comic Book

True Blood: Season 3 promo "Bill Is Missing"

True Blood: Season 3 - Waiting Sucks (Promo 5)

True Blood: Season 3 - Waiting Sucks (Promo 6)

True Blood Mini Episodes Promo

A Drop of True Blood
Minisode: Eric & Pam
Eric and Pam audition new dancers for the vampire bar Fangtasia.

18 Re: True Blood la data de Mar Apr 27, 2010 11:36 pm

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
ce frumos e posterul :love: dar cred ca era mai frumos daca sookie era in bratele lui eric :love: imi place foarte mult cum arata comic book-ul desi sunt sigura ca la noi nu o sa-l gasim Sad sunt amuzante sticlele de sange cu poza lui bill :lol: cred ca sunt in locul obisnuitei cutii de lapte cu persoane disparute.desi daca era la o adica sa foloseasca metoda asta de cautare sunt sigura ca lui eric i s-ar fi parut mai interesant sa-l puna pe cutia de lapte :lol:

19 Re: True Blood la data de Joi Mai 13, 2010 2:21 am

Sara

At Nightworld’s Gates
At Nightworld’s Gates
foarte tare serialul asta ! ce nu mi a placut la inceput a fost actrita care o interpreteaza pe sookie,anna paquin,de ea imi place ca asa ca actrita,tipa e chiar ok,dar sincer mi o imaginam altfel pe sookie...adica in carti e descrisa un pic altfel...dar acum imi place si asa :love:

20 Re: True Blood la data de Joi Mai 13, 2010 10:32 pm

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
abia astept sa inceapa sezonul 3.mi-e dor de eric si abia astept sa vad cum se apropie de sookie si cum o sa fie scene cu alcide din clubul mortilor.

21 Re: True Blood la data de Mar Mai 18, 2010 10:40 am

NyxIsis

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Okay, deci m-am saturat sa astept pentru sezonul 3. E pe departe serialul meu preferat. Atatea intrigi, atata sex...lumea vampirilor e prezentata perfect: drama, actiune, erotism exacerbat..uhh perfect.

Bill nu mi-a placut niciodata din cauza actorului, bad bad choice. Eric in schimb e perfect. Sunt extrem de nerabdatoare.

22 Re: True Blood la data de Mier Mai 19, 2010 12:05 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
nici mie nu-mi place actorul care-l interpreteaza pe bill,oricum nu-mi place bill nici in carti.e un tradator mincinos care a facut-o pe sook sa se indragosteasca de el din ordinul reginei vampirilor sophie anne care vroia astfel sa se poata folosi de puterile telepatice ale lui sook.
sper sa nu-l dea rapit pe bill in sezonul 2 pt ca in carti bill o paraseste pe sook pt a fi cu fosta lui iubita lorena si nici macar nu-i zice lui sook cand pleaca din oras ca are de gand sa se desparta de ea.
in schimb eric e sincer si o iubeste cu adevarat pe sook.abia astept sezonul 4 in care sook si eric o sa fie impreuna :love:

23 Re: True Blood la data de Mier Mai 19, 2010 9:14 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker

24 Re: True Blood la data de Mier Mai 19, 2010 9:44 am

NyxIsis

Darkened Hopes
Darkened Hopes
madalinatm a scris:nici mie nu-mi place actorul care-l interpreteaza pe bill,oricum nu-mi place bill nici in carti.e un tradator mincinos care a facut-o pe sook sa se indragosteasca de el din ordinul reginei vampirilor sophie anne care vroia astfel sa se poata folosi de puterile telepatice ale lui sook.
sper sa nu-l dea rapit pe bill in sezonul 2 pt ca in carti bill o paraseste pe sook pt a fi cu fosta lui iubita lorena si nici macar nu-i zice lui sook cand pleaca din oras ca are de gand sa se desparta de ea.
in schimb eric e sincer si o iubeste cu adevarat pe sook.abia astept sezonul 4 in care sook si eric o sa fie impreuna :love:

woah, nu trebuia sa ne spui chestia aia cu Bill si Sookie. Chiar speram sa nu fie asa, adica e aiurea rau de tot, atata teatru si atata iubire falsa. Oricum, Eric si Sookie formeaza o mai buna pereche decat Bill si Sookie. Abia astept sezonul 3.

25 Re: True Blood la data de Mier Mai 19, 2010 9:56 am

Yoana_loves_Dean

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
Nu ma deranjeaza asa tare actorul care il interpreteaza pe Bill,insa personajul nu prea pot sa il sufar.Eric e de o mie de ori mai dragut si actorul la fel.Eric formeaza un cuplu mult mai bun cu Sookie decat Bill,pt ca se vede ca Eric tine mai mult la el decat Bill care mai mult a jucat teatru.
De abia astept sezonul 3.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 5]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Subiecte similare

-

» Song Il Gook (송일국)

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum