Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Twilight Saga

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

51 Re: Twilight Saga la data de Mar Sept 07, 2010 2:37 am

Gabriella

Burning Veins
Burning Veins
Eu le ador=P~
>;d<

Edit By Cata: Te mai rog INCA O DATA sa scrii mai mult intr-un post... pentru ca faci SPAM

52 Re: Twilight Saga la data de Sam Oct 02, 2010 9:15 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Pai cartile "Twilight" au fost primele mele carti cu vampiri deci pot spune ca am fost extaziata la inceput si le-am citit deja de 5 ori fiecare volum...ce pot spune,merita citite,sunt niste carti foarte frumoase si mie mi-au placut si inca imi plac.

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

53 Re: Twilight Saga la data de Dum Noi 28, 2010 3:06 pm

Anne Marie.

Cold Silence
Cold Silence
am citit cartile de nenumarate ore. si in sf le am pe toate, ca nu reusisem sa-mi cumpar new moon nu mai stiu de ce. stiu majoritatea replicilor pe de rost, mda laughing si tot aduceam cartile la scoala si citeam prin pauze si ne amuzam pe acolo :-" stiu cum la un moment dat ne contraziceam de cate ori o fac in ultima carte si am inceput sa numaram =)) ce preocupari avem si noi... imi place super mult, twilight e una din seriile mele pref de carti |bigsmile

54 Re: Twilight Saga la data de Dum Ian 02, 2011 9:42 am

kryptonite

Moderator
Moderator
eu am fost indragostita de seria asta si inca sunt
da, sunt fana edward cullen si-l urasc pe jacob
Mi-a placut foarte mult de Alice, de emmmett.
Poate ca ei stralucesc, da' pentru mine nu conteaza. Este prima serie cu vampiri pe care am citit-o. Ajunsesem sa chiulesc de la scoala ca sa citesc Amurg.
Ramane una din seriile mele preferate. Si acum stiu replicile tuturor. Am citit fiecare carte de cate 4 sau 6 ori bigsmile

Blog-u' meu

-Şi de ce stai doar pe vârfuri? Crezi că ajungi mai uşor la stele?
-...cu braţele întinse şi cu ochii închişi. Şi parcă lumea-i a mea când mai stau cu ochii larg închişi.

http://addicted-k.blogspot.com

55 Re: Twilight Saga la data de Lun Ian 17, 2011 8:22 am

Forbidden Rose

Initiate
Initiate
A fost seria mea preferata cu vampiri dar apoi am descoperit VD si VA si acum ma cam enerveaza chestia asta cu Twilight i cea mai tare carte.
Sunt altele chiar mult mai bune!Mi se pare o greseala sa o compari pe Bella cu Rose din VA sau cu Elena deoarece ele traiesc in lumi diferite,si la fel cu baietii.
Sunt in continuare fan ALICEEEE!Cred ca este supertare!!!

56 Re: Twilight Saga la data de Sam Feb 26, 2011 8:57 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Twilight a fost prima mea serie cu vampiri, deci are un rol important in biblioteca mea laughing.
Toate cele 4 volume mi-au placut extraordinar de mult, le-am citit de n sute de ori. Pacat ca filmele nu s-au ridicat la nivelul lor.

Si Midnight sun a fost frumoasa, pacat ca nu a teminat-o.
Am citit recent "Noua si scurta viata a lui Bree". E o noua perspectiva a povestii, mi-ar fi placut ca Bree sa mai fi ramas in viata.

57 Re: Twilight Saga la data de Sam Feb 26, 2011 10:27 am

VeVeKii ♥

Burning Veins
Burning Veins
cartile copilariei mele...dupa Harry Potter si Ciresarii laughing
le-am citit de vreo 10 ori pe fiecare si am vazut filmele cam tot de atatea ori laughing
cuplul preferat: Alice si Jasper
nu am vrut sa citesc cartea cu Bree. ar fi putut sa termine Midnight Sun in loc sa se apuce de ce se intampla in Seattle
momentan am dat seria la o parte...prea putin timp si TVDul isi face loc spre prima pozitie in top

58 Re: Twilight Saga la data de Sam Feb 26, 2011 11:01 am

A.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Recunosc, am toate cele patru volume, iar pe fiecare cred ca le-am citit de cel putin 5 ori.

"Twilight" a fost prima carte cu vampiri citita de mine si evident, fiind un subiect diferit de ce citeam eu inainte, m-am indragostit de serie si le-am citit pe toate pana cand prima persoana care ma auzea vorbind despre Twilight vroia sa-mi dea cu romanele in cap.

Dar lucrurile s-au cam schimbat. Nu mi se mai pare impresionant felul in care descrie Meyer, persista asupra unor lucruri banale, facandu-le sa para "iesite din comun". Actiunea din ele a fost destul de interesanta, dar nu pot folosi cuvantul original.

Dupa parerea mea, Twilight nu este o poveste de dragoste speciala. Asta e, pana la urma , fiecare cu preferintele sale.

59 Re: Twilight Saga la data de Joi Sept 08, 2011 6:06 am

DreamBubbles

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Doar Amurg am citit. Mi s-a parut mult mai interesanta ca filmul. In film nu este deloc detaliat, mai ales ca-n carte. Dar ce sa faca si ei, era deja prea lung filmul, daca il mai amanunteau devenea serial laughing . Nu pot spune ca e preferata mea, dar e reusita. Oricum, nu ii intrece niciodata pe TVD :> Preferatii mei sunt Bella, Alice, Edward, Jake si Dr. Cullen bigsmile . Dar personajele lor, nu actorii care ii interpreteaza!

60 Re: Twilight Saga la data de Lun Sept 26, 2011 12:26 am

michy

Mundane
Mundane
Sunt 100% de acord cu tot ce s-a spus. Saga Twilight rocks! Mai cunoaste cineva si alte carti de genul acesta? Mai ales scrise de autori romani?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum