Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Twilight Saga

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26 Re: Twilight Saga la data de Joi Dec 03, 2009 7:46 am

Chandra

Bitten Human
Bitten Human
mie cael mai mult mi au placut Twilight si Breaking Down... nu ma pot hotara intre cele 2 care mi a placut mai mult ...

27 Re: Twilight Saga la data de Joi Dec 03, 2009 2:32 pm

Delia

Mundane
Mundane
Twilight a fost cartea care a declansat in mine "Dragostea enorma pt vampiri"
o sa ramana prima carte mereu :)
pacat ca niste actori strica tot Neutral
ma refer la kristen ;-t

28 Re: Twilight Saga la data de Mar Dec 22, 2009 12:24 pm

Flory

Coven Leader
Coven Leader
eu sincer deja m-am saturat sa zic..sunt innebunita dupa cartile astea,fiindca s-a dus farmecul..le-am citit de atatea ori,incat..
un singur lucru pot spune..mi-au deschis pofta pt citit..si de atunci,nu este saptamana in care sa nu citesc ceva..

29 Re: Twilight Saga la data de Mar Feb 02, 2010 9:23 am

pentesylea

Mundane
Mundane
Eu le-am citit pe nerasuflate in 10 zile, de mult nu ma mai prinsese asa un roman ( o serie de carti, ma rog). Cred ca de pe la 14-15 ani cand am descoperit-o pe Anne Rice.

30 Re: Twilight Saga la data de Mar Feb 02, 2010 10:38 am

Gee.

Local Legend
Local Legend
Le-am citit pe toate 4 :x si le ador :x sunt plina de pasiune si Meyer a scris foarte bine tot =)

31 Re: Twilight Saga la data de Mar Feb 02, 2010 4:50 pm

Sheridan's Girl

Dead Sexy Vampire
Dead Sexy Vampire
am citi tot ce are legatura cu Twilight.. si o perioada am fost fascinata, doar ca.. de cand cu filmele, prea mult tam-tam.. Si Robert asta ma scoate din sarite.. grrr strica tot farmecul povestii.. la inceput credeam ca nu puteau sa gaseasca un actor mai bun ca el, acum insa l-as schimba cu primul venit.. grrr oricum, cartile, sunt superbe..

32 Re: Twilight Saga la data de Mar Feb 02, 2010 11:51 pm

dydyDG

Cold Silence
Cold Silence
Cartile mi-au placut la nebunie...In 3 zile le citisem pe toate 🅱):

http://twitter.com/dydyDG

33 Re: Twilight Saga la data de Mier Feb 03, 2010 10:39 am

ToxRainbow

Love Bites
Love Bites
Sunt frumoase asta e adevarul. Insa cu cat devin mai cunoscute si cu cat lumea devine mai obsedata de ele parca te saturi. Eu una m-am saturat de ele. La vremea lor au fost incredibile,acum nu sunt decat inca 4 carti prafuite in biblioteca.

http://toxrainbow.wordpress.com/

34 Re: Twilight Saga la data de Joi Mar 18, 2010 1:14 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
ador cartile.preferata mea e new moon dar si twilight e superba.il iubesc pe jacob :miau4:

35 Re: Twilight Saga la data de Lun Mar 22, 2010 10:37 am

georgy.alle

Cold Silence
Cold Silence
Sunt foarte faine cartiile si eu le-am citit tot pe vremea cand trebuia sa dau teze si nu imi pasa...Si eu pot sa zic ca acele cartii mi-au starnit placerea asta pt vampiri.
Deci merita citite....

http://www.onlinegames64.com

36 Re: Twilight Saga la data de Vin Apr 02, 2010 6:46 am

Deecs <3

Initiate
Initiate
Ce pot sa zic? Sumt geniale , cartile astea m`au cucerit , la fel si filmele !
Dar nah , a fost nebunia aia Twilight cand toti erau fani si la la la , si mi s`a cam taiat !
Oricum au fost primele carti cu vampiri pe care l`am citit , probabil ca deasta m`au si cucerit asa :) !

37 Re: Twilight Saga la data de Vin Apr 02, 2010 7:09 am

ToxiColors

Admin
Admin
Deecs te rog sa nu mai scrii italic
lasa scrisul normal ca toti userii bigsmile

38 Re: Twilight Saga la data de Dum Apr 04, 2010 6:54 am

VaMpIrUcCiA95

Initiate
Initiate
Twilight ie super!!! pentru mine personagele mai tari sunt
1° Alice
2° Jake
3° Rosalie

39 Re: Twilight Saga la data de Sam Apr 10, 2010 4:35 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Le ador ! :love:
Ati citit cartea a 5'a ?
App . Nu este in magazine deoarece autoarea nu a terminat'o , insa pe net puteti gasi 12 cap. in eng. Este prima carte din perespectiva lui Edward .
Nu stiu daca a mai spus cineva mai sus. Daca da imi cer scuze , dar nu am vzt. bigsmile

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

40 Re: Twilight Saga la data de Dum Apr 11, 2010 4:09 am

cristinakitty

Burning Veins
Burning Veins
Seria Twilight a fost prima mea seria cu vampiri pe care am citit-o si pot spune ca ea este cea care mi-a starnit apetitul pt literatura cu vampiri. Am fost super obsedata de ea la inceput, pe langa faptul c-am citit cartile de "n" ori, ma apucasem sa citesc toate fan ficurile Twilight de pe toate site-urile, ma apucasem sa si scriu unul, acum insa...cred ca am gasit carti cu vampiri care ma atrag mai mult...sau poate si din cauza nebuniei create cu filmele (care, in opinia mea nu-s chiar asa de reusite...), si-au cam pierdut farmecul.
Totusi, merita citite! SM chiar scrie bine!

41 Re: Twilight Saga la data de Joi Apr 22, 2010 1:34 pm

Jane

Touch of Shadow
Touch of Shadow
a, pai filmele sunt de... Amurg mi-a placut extrem de mult odata, cand nu stia asa de multa lume de cartea asta.
Favourite book (favourite - vorba vine): New Moon. Imi place ca pleaca Edward si nu mai e totu asa de roz. Imi place cand se 'plimba' cu bicicleta si cand sare de pe stanca. Adrenalin rush.

42 Re: Twilight Saga la data de Mar Mai 25, 2010 9:28 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker

ROBERT PATTINSON. BIOGRAFIA NEOFICIALĂ de Virginia Blackburn
Biografia celei mai de succes ,,achiziţii” recente a Hollywoodului, un actor faimos pentru rolul lui Edward Cullen din seria Amurg şi rolul lui Cedric Diggory din Harry Potter.
• Dezvăluie pentru prima oară adevărata poveste a ascensiunii lui Pattinson la statutul de star, de la copilăria petrecută la Londra şi până în prezent.
• Plină cu fotografii seducătoare ale fotogenicului star, inclusiv imagini inedite, special pentru această ediţie.
• Darul perfect pentru fanii extrem de îndrăgitei saga Amurg, a lui Stephenie Meyer.
Virginia Blackburn este o scriitoare profesionistă care are la activ peste 20 de biografii ale diverselor celebrităţi.

in curand la editura Leda http://www.ledabooks.ro/blog/?p=249

43 Re: Twilight Saga la data de Mar Iun 08, 2010 9:26 pm

insanity.

Mundane
Mundane
le-am citit pe toate 4. midnight sun nu am apucat si nu am tot, pentru ca stiam ca nu a publicat tot, ca au fost furate, ma rog...
mi-au placut cartile. au fost prea smechere
filmele sunt si ele marfa. abia astept sa apara Eclipsa.

44 Re: Twilight Saga la data de Joi Iun 10, 2010 4:30 am

kryptonite

Moderator
Moderator
le-am citit de atatea ori incat sunt sigura ca stiu si la ce pag este nu stiu ce ciatat laughing
cartile mi-au placut foarte mult. La inceput nu mi-a placut luna noua, abia dupa ce am citit-o de vreo 4-5 ori am inceput sa o apreciez la adevarata ei valoare bigsmile

http://addicted-k.blogspot.com

45 Re: Twilight Saga la data de Mar Iul 20, 2010 5:00 pm

miss.ankee

At Nightworld’s Gates
At Nightworld’s Gates
Sunt dragute cartile,imi place cel mai mult zori de zi,cuprinde cele mai dragute faze,casatoria,transformarea,Renesme..etc..

Nu a fost dragut din partea lui Stephanie sa se inspire din Cronicile Vampirilor .

46 Re: Twilight Saga la data de Mier Iul 21, 2010 12:11 pm

Addicted

Initiate
Initiate
Sunt unele dintre cele mai frumoase carti pe care le-am citit! sincer Cand auzeam pe toata lumea ca vorbea de ele, am crezut ca e pura exagerare dar acum dupa ce le-am cititi realizez ca universul creeat de Stephanie Meyer e atat de frumos si bine conturat incat si fara filme ar fi avut un succes enorm.
Nu pot sa spun care dintre cele 4 carti mi-a placut mai mult pentru ca" totul" creeat e cel mai tare, a doua carte mi-a fost cam greu sa o citesc datorita suferintei prin care trecea Bella si cum era descrisa Rolling Eyes dar chiar si asa se merita sa le citesti pe toate.
In ceea ce priveste continuarea Midnight Sun- am inteles ca autoarea va scrie si gandurile lui Edward dupa ce se va mai domoli aceasta febra Twilight.
Despre personajul meu preferat...cred ca numai are rost sa va spun ca sunt iremediabil indragostita de Edward

47 Re: Twilight Saga la data de Joi Iul 29, 2010 9:44 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
si eu si eu... sa trec si eu pe aici Twisted Evil
inainte sa plec

eu am citit... la Mada... Twilight... si partial New Moon =))
sincer am uitat unde am ramas.. trebuie sa o reiau... de pe la 200 incolo cred =))

si eu URASC filmele.. cel putin primele 2... in special N.M....
Eclipse inca nu l-am vazut... si nu mi-e rusine =)))
trebuie sa-l vad ... luna viitoare sper... pana in toamna oricum Sad [ chiar ba... se termina vacanta Sad Sad Sad ]

asa... deci
revenind..

fata de filme.. care le urasc laughing

cartile mi se pare chiar foarte foarte faine
ba chiar.. =)) imi place de Ed.... adica pe Pateu il urasc.. X(
dar in carti e foarte misto personajul...

deci.... si prin urmare
niste carti foarte faine...
deabia astept sa le termin... [ cand o sa am timp ]
pentru ca sunt descrise foarte fain...
si recunosc... merita laughing

gata finish..
o sa mai revin cu posturi dupa ce termin de citit .. TOT..
adica nu foarte curand

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

48 Re: Twilight Saga la data de Joi Aug 19, 2010 2:44 am

Dark.Shadow

Initiate
Initiate
Twilight...sunt super ..daca nu leati citit o sa va parra rau sunt super!!!!

49 Re: Twilight Saga la data de Dum Aug 29, 2010 3:29 am

vintage.girl

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Cartile sunt frumoase, dar nu superbe. Ca orice fan le-am adorat si le-am citit ca pe paine, dar raman la parerea mea ca se putea si fara atat de mult romantism.
Cartea mea preferata ramane New Moon, cand Edward pleaca. god...ce bine a fost fara el.laughing A fost un moment de respiro cand nu am mai citit toate replicile lui, incarcate de atata durere si suferinta ca nu poate face ce vrea cu bella.laughing
dar si eclipse imi place, pentru ca are un subiect mai bine conturat decat iubirea dintre ed si bella.
mi-ar fi placut ca in breking dawn sa se axeze mai mult pe lupta din volturi si ceilalti, nu doar un schimb de replici. plus ca bella a fost in centrul atentiei dupa ce s-a transformat si a parut cea mai grozava si cea mai buna, vampirul care s-a putut controla la vanatoare. ( personajul principal, impiedicat ajunge cel mai bun - un cliseu care ma enerveaza, fara suparare).
nu mi-o luati in nume de rau, imi place twilight, dar sincer m-am cam saturat de atatia vampiri (exceptie Damon:)) ). Daca ramanea twilight saga si atat era ok. dar parca intreg globul a intrat in transa cu aparitia cartilor, incat mi s-a facut la un moment dat scarba de atatia vampiri.laughing
strica tot farmecul cartilor.

http://www.cristal-vision.webs.com

50 Re: Twilight Saga la data de Dum Aug 29, 2010 2:00 pm

AnnieS

News Vamps
News Vamps
unele din cartile mele prefarate:D ,insa cel mai mult mi-a placut ultima carte din serie

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum