Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Saga lui Darren Shan

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Saga lui Darren Shan la data de Lun Oct 26, 2009 12:31 pm

HelloKitty

Bitten Human
Bitten Human
Vara asta am vazut trailerul la filmul Cirqu du freak,si mi-a placut mult.Am cautat pe net si am aflat ca filmult este ecranizarea cartilor autorului englez Darren Shan.Chiar atunci am cautat cartea in librarii,dar n-am gasit-o.Iar acum doua saptamani cautam ceva interesant de citit la Alexandria si am gasit primele 2 volume.Ce sa zic azi am terminat prima carte,e super interesanta,e captivanta,daca incepi s-o citesti n-o poti lasa din mana.

Circul Ororilor:
"Darren Shan este doar un baiat ca oricare altul - pana cand obtine o invitatie la Circul Ororilor... pana cand face cunostinta cu Madam Octa, pana cand ajunge fata in fata cu o creatura a Noptii...
Curand, Darren Shan si prietenul sau, Steve, sunt prinsi intr-o capcana mortala. Darren trebuie sa incheie un targ cu singura persoana care il poate salva pe Steve. Dar persoana aceea nu este o fiinta umana si nu e interesata decat de sange..."

Ucenicul Vampirului
"Darren Shan era doar un baiat ca oricare altul - pana cand a vizitat Circul Ororilor. Acum, in timp ce se chinuie sa faca fata noii sale existente ca ucenic al vampirului, incearca disperat sa reziste singurului lucru care il poate tine in viata... sangele de om.
Dar o infioratoare intalnire cu omul-lup i-ar putea da toate planurile peste cap..."

Tunelele sângelui:
"Când domnul Crepsley este chemat de către Generalii Vampiri, Darren şi băiatul-şarpe, Evra Von, pleacă din Circul Ororilor şi călătoresc cu el către oraş. În timp ce este acolo, Darren face cunoştinţă cu Debbie, iar viaţa sa de Ucenic al Vampirului se dizolvă în peisaj – până când sunt găsite cadavre. Cadavre stoarse de sînge… Bănuind că ceva este în neregulă cu comportamentul secretos al domnului Crepsely, Darren şi Evra îl urmăresc pe acesta de-a lungul oraşului şi se confruntă cu o creatură a nopţii care ar putea să însemne sfârşitul tuturor… A făcut Darren cumva o greşeală fatală, care l-ar putea costa vieţile celor dragi? Şi va putea scăpa de ispita Tunelelor de Sânge?"(apare in curand in librarii)

va recomand cartea,merita citita,fiindca e una dintre cele mai bune carti cu vampiri!!!

2 Re: Saga lui Darren Shan la data de Joi Dec 03, 2009 2:40 pm

Delia

Mundane
Mundane
le'am gasit si eu de cumparat pe net :)

3 Re: Saga lui Darren Shan la data de Dum Dec 06, 2009 1:15 am

Hell.Sing

Admin
Admin
Oniks : Linkuri sterse.

aici puteti downloada intreaga serie in engleza.

Ultima editare efectuata de catre love.bites in Dum Iun 06, 2010 12:14 am, editata de 1 ori

[YUMM]
What's it like for Caroline to be violent?
Candice Accola: "So I get to kick a werewolf in the crotch and go kill two cops and then go, 'Hey Mom!'"
http://libelula-nebuna.blogspot.com

4 Re: Saga lui Darren Shan la data de Vin Ian 22, 2010 1:57 pm

Imaginary Owl

Nightshine
Nightshine
am citit numai primele doua si sunt fantastice
m-am dus si la filmul facut dupa el si a fost de-a dreptul extraordinar

5 Re: Saga lui Darren Shan la data de Mier Iun 09, 2010 5:19 am

Kathleen.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
eu n-am apucat sa vad filmul.... grrr
oricum,cartile sunt geniale.mi-au placut mai mult decat twilight.....desi sunt extrem de scurte.dar merita citite! rock

6 Re: Saga lui Darren Shan la data de Sam Iul 17, 2010 1:08 am

iemmy

Touch of Shadow
Touch of Shadow
si filmu'e super ;)
:X
merita vazut;)

http://www.facebook.com/myllu

7 Re: Saga lui Darren Shan la data de Dum Iul 25, 2010 9:40 pm

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
am citit doar prima carte.....si filmu` nu l`am vazut Sad......da` oricum e bestiala.....cartea.....trebuie sa le citesc si pe urmatoarele doua....

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum