Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

House of Night de P.C. Cast

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 3]

51 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mier Noi 24, 2010 5:34 am

Imaginary Owl

Nightshine
Nightshine
deci nu imi vine sa creeeeed
Kalona invie?
abia astept sa vina ianuarie

52 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mier Noi 24, 2010 11:09 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
coperta volumului 8 e superba.sper sa ramana aceiasi si la noi in tara,pt ca de exemplu coperta vol 3 de la noi a fost usor oribila laughing abia astept sa citesc toate volumele.de ce a trebuit sa moara heath de ce puppy-face ?eu il adoram

53 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Noi 28, 2010 3:05 am

VampireCross

Mundane
Mundane
Ce??? Heath moare? knd ? dc ? in kre carte ?
bigsmile

54 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Sam Dec 04, 2010 2:05 am

VampireCross

Mundane
Mundane
Imi poate face cnv rost de cartea 7? Burned? lol!

55 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Dec 05, 2010 2:19 am

Chandra

Bitten Human
Bitten Human
VampireCross te rog citeste regulamentul si sa treci pe la sectiunea "Hai sa facem cunostinta" sa te prezinti

56 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Lun Dec 20, 2010 12:55 pm

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
VampireCross a scris:Ce??? Heath moare? knd ? dc ? in kre carte ?

Spoilere, people! Spoilere!

In volumul 7 "Tentatia" (care o sa apara si la noi prin ianuarie, cred...) se intampla unele evenimente tragice cu rezultate destul de nefericite...

Adica, mai ai un piculet de rabdare pana apare cartea & o sa vezi despre ce vorbesc

Oricum era cu prea multi tipi deodata, asa ca ceva naspa trebuia sa se intample odata si odata laughing

Fragment din volumul 8 - Awakened (4 ianuarie 2011 SUA)

http://www.houseofnightseries.com/pages/awakenedxrpt.html

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

57 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Dec 28, 2010 3:38 am

MalibooMadness

Mundane
Mundane
toate bune si frumoase...le.am cititi de abia pe primele 5...si le vreau pe celelalte ..pe pc nu stau sa citesc...si plus d asta ma enrv ca sunt al naibii de scumpeX_X

58 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Ian 02, 2011 9:09 am

kryptonite

Moderator
Moderator
Eu am citit decat primele 2 volume.
Imi place foarte mult de Erik Night. Da, se poate spune ca am facut arecum o obsesie pentru el(d-aia am si un fic cu personaj masculin Erik)
Nu-mi place de Zoey pentru ca autoarea prea o face perfecta. Adica, hai sa vedem. O detroneaza pe Afrodita, e singura care are tot semnul colorat/format/cum ii spune, e singura cu care vorbeste zeita, s-au indragostit de ea 3 baieti:un om, un aproape vampir(care culmea, este cel mai hot student) si un vampir(a, da, profesor si poet). si culmea, afla si cat de malefica este nefert. Zau?? Si asta doar in primele volume. MDa, asta e chestia
D-asta nu am mai citit. E chestia ca nu vreau ca Erik sa devina vreun nesimtit sau sa sufere dupa Zoey.
Si cum este tradusa seria la noi ma cam enerveaza. Adica, e ok ca foloseste limbajul "adolescentin", dar prea tinde spre vulgaritate

Blog-u' meu

-Şi de ce stai doar pe vârfuri? Crezi că ajungi mai uşor la stele?
-...cu braţele întinse şi cu ochii închişi. Şi parcă lumea-i a mea când mai stau cu ochii larg închişi.

http://addicted-k.blogspot.com

59 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mier Ian 05, 2011 8:37 am

MalibooMadness

Mundane
Mundane
mie imi place chiar daca tinde putin spre vulgaritate...oricum dintre toti cel mai mult il plac pe Stark...nu stiu de ce....si dupa e Erik...Pe Heath...nu-l sufar:-j...nici pe Loren nu l-am suferit...ma rog parerea mea:))

60 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Sam Ian 15, 2011 2:13 am

Forbidden Rose

Initiate
Initiate
Nici eu nu-l sufar pe Heath.Apartine de o alta lume.S-o lase in pace pe Zoey.
Luna asta apare tentatia..nu stiu sigur cand ca pe saitu Litera scrie ca apare in curand..
abia asteepTeam Stark rock

61 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Ian 16, 2011 2:05 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Eu am citit primele volume din Casa Noptii...ce pot sa spun: primul volum mi-a placut, ba chiar foarte mult, al doilea a fost asa si asa si al treilea mi sa parut oribil....actiunea prea deplasata, replicile prea penibile...recomand mai degraba volumele in engleza.

62 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Ian 16, 2011 6:39 am

Forbidden Rose

Initiate
Initiate
Maine cei de la Litera dau drumul la precomenzi si tot maine apare coperta romaneasca!

63 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Vin Ian 21, 2011 2:35 pm

florykriss

Mundane
Mundane
tocmai am terminat obsesia...sincer pt mine a fost marfa..mi s-a parut un pic mai inspaimantatoare infruntarea...dar rasturnarile de situatie..intr-un cuvant imi plac aceste carti.. pika-apciu ...abia astept sa apara tentatia..sper sa apara pana la primavara...voi stiti ceva???pupici multi si lectura placuta.

dar mai am si eu o curiozitate ...in engleza cum sunt..se vb tot asa adolescentin?sau traducerea tinde putin sa nu fie la fel?

edit by kryptonite

64 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Ian 23, 2011 5:40 am

kryptonite

Moderator
Moderator
florykiss, ceea ce tocmai ai facut tu, se numeste dublu-post. ti-am unit eu posturile. te-as rug ca pe viitor sa ai mai multa grija
ar fi frumos daca ai trece si pe la who i am si te-ai preznta.
de asemenea, arunca un ochi si pe REGULAMENT.
si daca nu esti lamurita asupra unui lucru, ne poti intreba la nelamuriri

Ultima editare efectuata de catre kryptonite in Dum Ian 23, 2011 6:02 am, editata de 1 ori

Blog-u' meu

-Şi de ce stai doar pe vârfuri? Crezi că ajungi mai uşor la stele?
-...cu braţele întinse şi cu ochii închişi. Şi parcă lumea-i a mea când mai stau cu ochii larg închişi.

http://addicted-k.blogspot.com

65 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Ian 23, 2011 5:48 am

Forbidden Rose

Initiate
Initiate
Stiu eu,Tentatia apare in februarie si deja o poti precomanda
Asta am vrut sa scriu si mai sus da mi-am sters din greseala primul rand
Uite coperta:

66 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Sam Feb 26, 2011 8:52 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Am reusit sa citesc si volumele 4 si 5 si mi-au placut. Nu stiu de ce m-a dezamagit Aleasa, dar am revenit din nou la serie.
Abia astept sa apara Tentatia, trebuia sa apara luna asta, dar vad ca a amanat-o.

67 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Mar 13, 2011 5:39 am

kmy

Burning Veins
Burning Veins
am citit si eu primele 3 volume.. ideea mi se pare foarte buna, numai ca modul in care e scrisa nu prea imi place( nu pentru ca am citit volumele in romana, am citit primul volum in engleza)

Actiunea mi se pare un pic aiurea in primu volum.. in sensu ca nu prea e multa actiune:))), deja de la al 2-lea ritual zoey devine preoteasa fiicelor intunericului si afrodita era clasa a6a cand conducea.. Am inteles ca Zoey era speciala, dar si pe Erik din cateva priviri l-a cucerit? oricum din carte preferatul meu ramane el.. Imi place cartea, imi mai omoara timpu liber, nu sunt foarte mare fana a seriei dar imi place mult sa citesc, cum spuneam imi place mult ideea insa actiunea e un pic ravasita, nu mai spun nimic de replicile traduse in romana:)))

68 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Oct 25, 2011 10:21 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Coperta pentru cartea nr 9 - Destined (25 octombrie 2011 SUA)

Descriere:

In "Destined", the forces of Light and Dark collide as their epic struggle focuses on Tulsa's House of Night. Zoey is home where she belongs, safe with her Guardian Warrior, Stark, by her side and preparing to face off against Neferet. Kalona has released his hold on Rephaim, and, through Nyx's gift of a human form, he and Stevie Rae are finally able to be together if Rephaim can truly walk the path of the Goddess and stay free of his father's shadow.

But is Zoey really safe? Does she truly know those who are closest to her? And will love win when it is tested by the very soul of Darkness? Find out what s destined in the next thrilling chapter of the House of Night series

Book trailer

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

69 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Vin Dec 07, 2012 10:15 am

Jumper's Eternity

Love Bites
Love Bites
Prima carte a seriei a aparut impreuna cu revista Bravo Girl, la pretul de 11 lei bigsmile

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum