Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

House of Night de P.C. Cast

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 3]

26 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Lun Mai 10, 2010 2:40 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire

Oniks : Linkuri sterse.

Cartea nr 8 se numeste "Awakened" si o sa apara in ianuarie 2011

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

27 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Lun Mai 10, 2010 4:56 am

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
am citit primele 3 carti, care au fost traduse in romana si m-am interesat si a 4 a o sa apara abia i septembrie, ceea ce inseamna ca treb sa ma apuc de ele in engleza..iar imi f*t ochii la calculator Rolling Eyes

oricum sunt super, multa actiune, multe enevimente..nu te lasa sa te plictisesti.si uneori ma super-enerveaza Zoey..mai ales la partea cu baietii lol!
p.s:I love Erik too :love:

http://ian-somerhalder-romania-fans.blogspot.com/

28 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Lun Mai 17, 2010 5:58 am

Sara

At Nightworld’s Gates
At Nightworld’s Gates
vai tocamai am terminat "tradarea " :X ce nemernica e neferet... !
erik e...adorabil :love:

29 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Mai 18, 2010 6:30 am

darkangel

Mundane
Mundane
Buna ..eu sunt noua in lumea asta...in legatura k ce ai zis u ...ca ai citit 150 d carti k vampiri...waw sunt o mareee fana am citit vampiri sudului ,jurnalele vampirilor(primele 3)
semnul tradarea aleasa(pref mele :love: ) academia vampirilor si luna plina si a doua luna plina-kelly armstong...si deci am cam ramas in pana...nu mai am ce sa citesc:D poti sami zici si mie cateva titluri din cartile pe cre leai citit u?bigsmile merci mult :hug:

30 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Mai 18, 2010 9:04 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
abia astept vol 4 din casa noptii.ii ador pe heath si pe stark :love: erik m-a dezamagit,se poarta oribil cu zoey in urmatoarele volume.pacat ca editura litera publica intr-un ritm atat de lent volumele.ma indoiesc daca o tin tot asa ca mai publica anul asta si vol 5.probabil se intind cu vol pana la sfarsitul lui 2011 Sad cred ca pana atunci in sua o sa fie la al 10 vol

31 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Mai 18, 2010 9:34 am

Sara

At Nightworld’s Gates
At Nightworld’s Gates
madalinatm a scris:abia astept vol 4 din casa noptii.ii ador pe heath si pe stark :love: erik m-a dezamagit,se poarta oribil cu zoey in urmatoarele volume.pacat ca editura litera publica intr-un ritm atat de lent volumele.ma indoiesc daca o tin tot asa ca mai publica anul asta si vol 5.probabil se intind cu vol pana la sfarsitul lui 2011 Sad cred ca pana atunci in sua o sa fie la al 10 vol

what???erik se va purta urat cu zoey?...pacat...chiar imi placea enorm :str8: sunt curioasa cu loren ce se va intampla 🅱):

32 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Mai 18, 2010 9:48 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
nu ai citit aleasa?erik o sa se poarte foarte urat cu zoey,mai ales in vol 4 si 5.loren moare in aleasa,se dovedeste ca e la fel de rau ca neferet

33 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Mai 18, 2010 11:03 am

darkangel

Mundane
Mundane
Yo am ramas gura casca cand am vazut ce a putut sa faca loren...erik..e km ranit deaia se poarta asta si are oarecum dreptate dar...o da de impace in la un moment dat iar apoi o sa se desparta din nou;)) azi am citit pe net dar nu am inteles in care volum:D

34 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Mai 18, 2010 10:05 pm

DEstiny

Moderator
Moderator
Am si eu o micuta intrebare . laughing
Le aveti in format electronic , romana ? bigsmile
Daca da , dati un PM . Plz >bigsmile<
Am auzit ca e o serie foarte frumoasa

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

35 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mier Mai 19, 2010 5:24 am

Sara

At Nightworld’s Gates
At Nightworld’s Gates
madalinatm a scris:nu ai citit aleasa?erik o sa se poarte foarte urat cu zoey,mai ales in vol 4 si 5.loren moare in aleasa,se dovedeste ca e la fel de rau ca neferet

azi mi am luat aleasa,o sa ma apuc de ea diseara ;) deabia astept sa vad ce se intampla :love: :love:

36 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Joi Mai 27, 2010 9:52 pm

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Yo am citit cartile in lb. engleza si dintre toate "Marked" (Semnul) mi-a placut cel mai mult. Am inceput sa le citesc pentru ca mi s-au parut foarte diferite de restul cartilor cu vampiri... tare marfa ideea ca vampiri au tatuaje pe fata & se roag la o zeita & au afinitati pentu diferite elemente (fffoarte Wicca totul, cool ;) )

Dar mah, mie nu imi place deloc de Zoey... Neutral o fi avand ea afinitate pentru spirit & toate tatuajele & all that, dar nu o vad ca find un personaj puternic. Intodeauna trebuie sa fie salvata/ajutata de prieteni. Rolling Eyes
...ah, si ca e pe tot parcursul cartiilor e cu cel putin 2-3 tipi deodata?! Rolling Eyes That's just SLUTTY!

In schimb imi place de Aphrodite, chiar vezi cum personajul ei se dezvolta... din evil bitch devine best friend + ca are mereu replici misto. bigsmile
...& dintre tipi, I looooove Stark! :love: :love: (el apare in cartea 4 "Untamed") ...e mult prea bun pentru Zoey, dar asta e doar parerea mea. :

37 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Vin Mai 28, 2010 10:11 am

Sara

At Nightworld’s Gates
At Nightworld’s Gates
am terminat "Aleasa" siii sincer m a dezamagit zoey NeutralNeutral :comp:
adica...bietul erik...sincer nu m i se pare k s a comportat urat cu zoey ,la ce i a facut ea :comp: No tot teammmm erik ramannnn :love: :miau4:

38 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Joi Iun 10, 2010 4:35 am

kryptonite

Moderator
Moderator
nu am citit decat semnul si tradarea. Erik este cel mai tare. Ma cam enerveaza ca Zoey este perfecta:are afinitate fata de toate elementele, este curtata de vreo 3 baieti(un om, un vampiri si un viitor vampir-nu zau/:) ), Nyx vorbeste cu ea...bla, bla, bla.
Si nici limbajul nu prea imi place. Adica...ok, suntem adolescenti, dar nu prea imi place sa citesc carti care sunt scrise in felul asta. Singurul motiv pt care citesc este ca vreau sa vad cum decurge povestea cu Erik

http://addicted-k.blogspot.com

39 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Iul 06, 2010 5:19 am

She's Zoey <3

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Am citit primele 3 carti si mi-a placut destul de mult poveste, trecand cu vederea limbajul folosit. Abia astept sa apara a patra carte!

http://www.loveandtragedy.wordpress.com

40 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mier Iul 07, 2010 9:34 am

beibii

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Am citit si eu prima carte si e superba :x din toate punctele de vedere.Mi`am facut comanda si pentru a doua cartea,deabia astept sa`mi vina coletul :x

41 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Aug 10, 2010 12:24 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Asa... eu nu stiu daca am mai spus pe aici ceva. laughing Am citit primul volum din Casa Noptii ,care mi-a placut foarte ,foarte mult . Seamana cu toate celelalte carti cu vampiri ,desi povestea este diferita . As putea-o asemana cu Academia Vampirilor sau Harry Potter datorita scolii si faptului ca exista povesti de dragoste si magie. Oricum ... am si volumele 2 si 3 ,insa parca astea nu ma mai atrag .=))

42 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mier Aug 18, 2010 8:21 am

Soul.Huntress

Shattered Destiny
Shattered Destiny
Azi am fost si eu in oras si am vazut primele 3 carti in romana asa ca le-am cumparat, sper sa mai apara si celelalte. Chiar acum ma apuc sa le citesc.

43 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mier Sept 08, 2010 8:52 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
nu stiti cand apare vol 4?am vazut pe un blog ca luna aceasta,dar nu stiu sigur pt ca pe site-ul litera nu am gasit nimic despre el.oricum poza copertei de pe blog era superba.abia astept sa-l citesc.

44 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Sam Oct 02, 2010 9:24 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Am auzit multe despre aceste carti si chiar vreau sa mi le cumpar,sper sa le gasesc si dabia astept sa le citesc,am citit primul capitol din Semnul pe site-ul oficial in romana si imi place la nebunie.

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

45 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Sam Oct 16, 2010 10:37 am

Velvetine.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Eu am incercat primul volum in romana si nu prea mi-a placut :-s.. defapt, mai deloc . Consider ca sunt multe alte carti mult mai bune care merita citite decat astea. Poate ca daca as incerca in engleza mi-as schimba parerea, dar nu prea am chef sa stau cu ochii in monitor.

46 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Oct 24, 2010 11:46 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Am terminat acum 10 min volumul 2 . Mi s-a parut mult mai bun decat primul volum. In cateva minute ma apuc de 3 deoarece sunt foarte curioasa sa vad ce se intampla in continuare. Imi pare rau ca am renuntat la ele cateva luni .
Daca stiti cumva ceva nou despre data aparitiei celui de.al 4.lea volum sa spuneti si aici, va rog bigsmile

47 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Dum Oct 24, 2010 11:02 pm

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
volumul4,infruntarea a aparut cam acum o luna jumate.il gasesti in orice librarie. :)

48 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Lun Oct 25, 2010 1:47 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Casa Noptii Volumul VI - Infruntarea

Descriere:
“Am vazut o lume plina de violenta, ura si intuneric. Iar in intuneric erau creaturi atat de ingrozitoare, incat nici nu pot sa spun ce erau. Nici…nici macar nu puteam sa le privesc. Am vazut sfarsitul lumii, a incheiat Afrodita cu glasul stapanit de groaza.”

Marea Preoteasa a Casei Noptii a declarat razboi oamenilor, iar Zoey stie in adancul inimii ei ca acesta este un lucru gresit. Dar o va asculta oare cineva? Viata ei ia o intorsatura periculoasa cand un demon stravechi se trezeste din nou la viata. Aventura continua intr-un volum incredibil de tenebros, care te lasa cu rasuflarea taiata!

P. C. Cast este o premiata autoare de literatura fantastica si paranormal si un profesor indragit. Fiica ei, Kristin Cast, are si ea premii pentru jurnalism, dar si pentru poezie.

Vanduta in milioane de exemplare, seria Casa Noptii se bucura de un urias succes international! Al cincilea volum ne va revela Obsesia.

Poti sa faci comanda online AICI

Good luck! bigsmile

49 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Mar Noi 02, 2010 10:55 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Multumesc, Liz
Chiar mi-am comandat-o acum bigsmile
Eu am comandat-o de pe site-ul editurii Litera. Am gasit-o mai ieftina cu 8-9 lei bigsmile

50 Re: House of Night de P.C. Cast la data de Vin Noi 12, 2010 6:47 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
P.C. si Kristin Cast - Casa Noptii vol 5 - Obsesia (de la editura Litera)

Descriere:

„La marginea pajiştii, printre umbrele aruncate de copaci, s-a materializat o siluetă… lumina lunii cădea pe contururile line ale pielii lui dezgolite…

M-am oprit. Oare imaginaţia mea o luase razna?

– Şovăi, dragostea mea?

La auzul vocii lui m-a străbătut un fior, iar un râset cumplit, batjocoritor, a fremătat printre frunzele copacilor.”

---------

Blocaţi în tunelurile din Tulsa, Zoey şi prietenii ei trebuie să găsească o cale de a ţine piept unor forţe malefice care ameninţă să-i nimicească pe toţi. Îngerul căzut Kalona, consortul Marii Preotese, îşi foloseşte puterile pentru a-i strânge sub vraja sa pe novicii şi pe profesorii din Casa Nopţii. Un secret vechi de secole ar putea distruge influenţa lui nefastă, dar oare Zoey se simte pregătită să facă faţă adevărurilor care ar putea ieşi la iveală?

Cartea va fi disponibila in cadrul Targului International de carte Gaudeamus, care are loc pe data de 18 - 22 noiembrie 2010 (Bucuresti - Romexpo)
Puteti sa cititi primul capitol din Casa Noptii vol 5 - Obsesia aici

The Fledgling Handbook 101

Descriere:
Merry meet, fledgling. I trust this guide will serve you well... Every vampyre fledgling who arrives at the House of Night receives a copy of The Fledgling Handbook 101, and now, fans can have one, too, with this gorgeous must-have edition. Inside you’ll find original stories, the complete vampyre history, inside info into rituals, vamp biology, and the Change, and much more.

In luna octombrie in SUA a aparut cartea "The Fledgling Handbook 101", e manualul pe care fiecare elev il primeste cand ajunge in Casa Noptii. Cartea contine tot felul de informatii, povesti si ritualuri.

si coperta pentru cartea 8 - Awakened (4 ianuarie 2011 SUA)

Descriere
Spoiler:
“My love, speak to me. Tell me everything.” Neferet went to Kalona, kneeling before him, stroking the soft, dark wings that unfurled loosely around the immortal.

“What would you have me say?” He didn’t meet her eyes.

“Zoey lives.” Neferet’s voice was flat, cold, lifeless.

“She does.”

“Then you owe me the subservience of your immortal soul.” She started to walk away from him.

“Where are you going? What will happen next?”

“It is quite simple. I will ensure Zoey is drawn back to Oklahoma. There, on my own terms, I will complete the task you failed.”

---------

Exonerated by the Vampyre High Council and returned to her position of High Priestess at Tulsa’s House of Night, Neferet has sworn vengeance on Zoey. Dominion over Kalona is only one of the weapons she plans to use against Z. But Zoey has found sanctuary on the Isle of Skye and is being groomed by Queen Sgiach to take over for her there. Being Queen would be cool, wouldn’t it? Why should she return to Tulsa? After losing her human consort, Heath, she will never be the same – and her relationship with her super-hot-warrior, Stark, may never be the same either…

And what about Stevie Rae and Rephaim? The Raven Mocker refuses to be used against Stevie Rae, but what choice does he have when no one in the entire world, including Zoey, would be okay with their relationship? Does he betray his father or his heart?

In the pulse-pounding 8th book in the bestselling House of Night series, how far will the bonds of friendship stretch and how strong are the ties that bind one girl’s heart?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum