Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Death Note

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Death Note la data de Mar Aug 04, 2009 12:04 pm

Dandelion.

Rising Dawn
Rising Dawn

Light Yagami este un tânăr inteligent care este nemulţumit de crimele şi corupţia din lume. Viaţa lui se schimbă drastic când descoperă un carnet misterios, cunoscut ca "Death Note". Instrucţiunile din acesta spun că numele omului scris în carnet va muri. Light este la început şceptic de autenticitatea acestuia, dar după o vreme, realizează că Death Note este real. După ce se întâlneşte cu vechiul proprietar al caietului, un shinigami numit Ryuk, Light încearcă să devină "Dumnezeul noii lumi" omorându-i pe toţi cei care îi credea răi şi pe toţi cei care îi stăteau în cale.
După scurtă vreme, numărul mare de morţi inexplicabile ale criminalilor atrage atenţia Interpol-ului şi a unui detectiv misterios cunoscut ca "L", care află repede că criminalul în serie poreclit de public ,,Kira" (derivat din pronunţia cuvîntului killer - criminal) este localizat în Japonia, concluzionînd de asemenea că poate ucide fără a fi în vecinătatea victimelor sale. Light realizează că L îi va fi cel mai mare obstacol şi astfel începe un "joc de-a şoarecele şi pisica" între cei doi.

http://z15.invisionfree.com/Iubiri_Adolescentine

2 Re: Death Note la data de Mar Aug 04, 2009 8:36 pm

Hell.Sing

Admin
Admin
e frumoos tare.
imi place.
Am vazut numai cateva episoade intamplator dar e super.

[YUMM]
What's it like for Caroline to be violent?
Candice Accola: "So I get to kick a werewolf in the crotch and go kill two cops and then go, 'Hey Mom!'"
http://libelula-nebuna.blogspot.com

3 Re: Death Note la data de Mar Aug 04, 2009 11:37 pm

Dandelion.

Rising Dawn
Rising Dawn
Eu am vazut filmele pe AXN mai intai, si dupa am cautat torrentul cu anime-ul pe google. Mi se pare interesant. La inceput eram de partea lui Light, dar dupa mi-am schimbat parerea si am trecut de partea lui L. Da' in film m-a enervat ca a murit L. Era asa dragut, si de odata, puf[asta e din Harry Potter 6=))], a murit. In fine. Acum ma uit la anime.

http://z15.invisionfree.com/Iubiri_Adolescentine

4 Re: Death Note la data de Mar Aug 11, 2009 12:39 am

Shizune Hatake

Mundane
Mundane
Nu am vazut tot animeul si nici filmele nu le`am terminat. L e the best. Si ideea e chiar mai buna ca la Naruto, doar ca la Naruto imi plac mai multe personaje laughing

5 Re: Death Note la data de Mar Aug 11, 2009 5:05 am

Soul.Huntress

Shattered Destiny
Shattered Destiny
Am vazut si animeul si filmul.Mi-a placut povestea,foarte interesanta iar finalul mi se pare perfect.

6 Re: Death Note la data de Mar Oct 27, 2009 1:28 am

Yuuki.Cross

Initiate
Initiate
Am vazut tot animeul si toate filmele de dragul lui L. :x e un scump

7 Re: Death Note la data de Joi Dec 10, 2009 9:02 am

Rocsy

Publicity Vampire
Publicity Vampire
mi'a plct foarte mult si asta..

enervant era light:))
dragut era L

http://cocoschmitz.blogspot.com

8 Re: Death Note la data de Mier Feb 03, 2010 2:16 pm

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
animeul nu l-am vazut dar filmele le ador,sunt in love cu L/Ken'ichi:X pur si simplu ador cum isi tine degetul in gura.e atat de cute cand merge si vaai..mananca la dulciuri,de fapt mananca NUMAI dulciuri.pakt ca moare in final.

http://ian-somerhalder-romania-fans.blogspot.com/

9 Re: Death Note la data de Vin Mar 12, 2010 12:40 pm

bibux simplu

Mundane
Mundane
nush dar mie imi este foarte antipatic L ,il prefer pe Light, este mai inteligent decta L, nu cu mult dar indeajuns...parerea mea

10 Re: Death Note la data de Vin Mai 28, 2010 1:38 am

Kathleen.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
cred ca e al doilea anime din care am vazut toate episoadele :heart:
oricum,mie imi placea mai mult Light.pacat ca moare si el. Rolling Eyes si filmele le-am vazut da'......mie personal nu prea imi plac japonezii,asa, la cum arata(prea identici lol! ) si nici efectele nu au fost cine stie ce...

11 Re: Death Note la data de Vin Mai 28, 2010 11:43 pm

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
bibux simplu a scris:nush dar mie imi este foarte antipatic L ,il prefer pe Light, este mai inteligent decta L, nu cu mult dar indeajuns...parerea mea
nu e mai inteligent, sa nu uitam k pana la urma il da de gol L...oricum si light era fff inteligent, dar nu mai mult k L

http://ian-somerhalder-romania-fans.blogspot.com/

12 Re: Death Note la data de Mar Sept 07, 2010 3:17 am

Gabriella

Burning Veins
Burning Veins
LA asta ma uit \;d/
Il Adorr:X
Light este asa scump :x chiar daca e Kira :)

13 Re: Death Note la data de Dum Noi 28, 2010 2:54 pm

Anne Marie.

Cold Silence
Cold Silence
e unul dintre cele mai geniale animeuri ever... doamne, cat timp am putut sa fiu obsedata de L. si imi placea duelul intre el si Light... mi`a parut rau ca el a murit si cel care l`a terminat pe Kira a fost Near... si vere, Misa era amuzanta asa cu obsesia ei pentru Light =)) pe mine chiar ma amuza teribil... am urmarit animeul asta cu sufletu la gura

14 Re: Death Note la data de Dum Ian 02, 2011 8:53 am

kryptonite

Moderator
Moderator
nu pot sa cred ca nu am raspuns si la topic-ul asta laughing
eu am vazut death note doar pana a murit L(ryuzaki). L era cu mult mai inteligent decat Light(apropo. si el era destul de inteligent. mi-a placut taria de caracter de care dadea dovada si de raceala cu care-si ducea la capat planurile). Bine, este adevarat ca L a murit. Multi ar spune ca asta e o dovada ca Light este mai inteligent. Fals. Sa nu uitam ca L l-a banuit de la inceput, a avut niste idei groza pentru a-l prinde. Si totusi, chiar il prinde. Si-a sacrificat viata pentru a-l descoperi pe Kira. Bun. Dar chestia e ca Light a avut si ajutorul lui Ryuk(care a fost cel mai inteligent personaj. Sa nu uitam ca el se foloseste de Light. Pana la urma, totul a fost un joc de-a lui Ryuk)
Daca nu ar fi avut ajutorul lui Ryuk, care credeti ca ar fi iesit "cel mai inteligent" dintre cei doi??Huh? Eu cred ca Ryuzaki
Si-mi placea de Ryuzaki cand raspundea la telefon. Era asa de amuzant. Sau cate dulciuri baga in el copilul ala. Mama mama laughing
Poate o sa ma apuc si eu de manga :-?

Blog-u' meu

-Şi de ce stai doar pe vârfuri? Crezi că ajungi mai uşor la stele?
-...cu braţele întinse şi cu ochii închişi. Şi parcă lumea-i a mea când mai stau cu ochii larg închişi.

http://addicted-k.blogspot.com

15 Re: Death Note la data de Mar Iun 14, 2011 5:08 am

Roxy_Yumi

Mundane
Mundane
woow
am vazut si filmu si vareanta anime
dar parca tot mai kawaii e filmul

16 Re: Death Note la data de Lun Iul 23, 2012 12:43 pm

Jumper's Eternity

Love Bites
Love Bites
Mult prea genial . Dupa parerea mea, L era cel mai interesant personaj.. dar imi placea si cum se juca Light/Kira cu ceilalti. Oricum, merita vazut ;)

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum