Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

The Last Day CHAT

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 The Last Day CHAT la data de Lun Apr 25, 2011 4:12 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Aici discutati despre episod.

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

2 Re: The Last Day CHAT la data de Joi Apr 28, 2011 9:43 pm

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
da da daaaaaaaaaaaa

cel mai bun episod EVER EVER EVER

in sfarsit se intampla mai mult rele de o data >:)
da da da

stiu ca Damon o sa fie O.K.... nici nu-mi fac griji
De Jenna nu stiu ce sa zic... la fel si despre Elena... intr-un fel as vrea ca Elena sa devina vampir... pentru ca apoi [in caz ca urmeaza cursul cartilor catusi de putin o sa fie din nou om]

bun
Alaric si jenna macar s-au impacat... le sta[ sau statea ] bine impreuna laughing

pana la urma spoilerul a fost adevarat si Damon chiar a fost muscat de Tyler... ahhh care btw ma bucur tare mult ca a revenit

Incepe sa imi placa mai mult de Tyler decat de Matt [ si ca tot am ajuns la Matt, curajos gestul lui de a o salva pe Caroline ]
In fond e vina ei ca Damon a fost muscat. Daca era dupa el Tyler ramanea inchis.

Plus ca eram siguraaaa dar absolut sigura ca, Klaus are un back-up plan. E si normal, fiind o persoana [ ma rog, vampir ] inteligenta. Si totusi nu suficient de inteligenta, pentru ca nici pana acum NU s-a prins ca Katerina foloseste verbina.

De apreciat si gestul Katerinei... de a-l salva pe Damon. [ Stiu ca nu avea de ales si NU a facut asta pentru el ci ca sa isi salveze pielea, dar totusi, eu apreciez asta la ea. ]

Foarte dragut Stefan ca a dus-o pe Elena in plimbare, au fost niste momente sensibile si romantice care au dat bine pe langa toata "suferinta" din jur.
Aproape am plans cand s-au despartit ei atunci... si Elena l-a pus sa inchida ochii. [ Spun aproape pentru ca nu am plans, insa aveam cateva lacrimi in ochi. Probabil sunt cum imi spune mami, "insensibila"... asta e laughing ]

Asa... ce mi-a mai placut
mi-a placut cum a fost imbracat Tyler arata chiar bine in episodul asta...

Acum sa revin la chestiile astea care au marcat episodul.

- Damon ii da Elenei sange...
Toate bune pana aici. De aici incolo.... Nu stiu ce sa zic. Daca il invinovatesc sau nu. El fiind indragostit de ea, a facut ce a crezut el ca e bine. Poate as fi facut si eu la fel. Stefan, in schimb, a actionat in felul lui, adica a avut incredere in Elena...
Nu stiu cum e mai bine, chiar nu stiu. Dar pana la urma, ce mai conteaza?! Ori ca i-a dat sangele lui ori daca nu i l-ar fi dat... tot 2 variante raman:
1. Ca elena sa devina vampir
2. Ca elena sa NU devina vampir
...pentru ca nu stim ce se intampla cu "Sacrificiul"
deci... am ajuns tot de unde am plecat... Nu e un capat de lume.

- Jenna vampir?!

Ei, uite ca la asta nu ma asteptam. Puteam sa JUR ca o sa fie Stefan acolo, dar la Jenna.. Neutral chiar nu ma asteptam.

Si la ea sunt 2 doua variante... dar probabil a doua e mai simpla
adica 1. sa nu aibe loc sacrificiul si sa ramana vamp
2. sa moara
laughing) sincer cred ca ar fi mai usor pentru ea daca ar muri
[ dar asta e doar parerea mea ]
si nu spun asta pentru ca sunt rea, insensibila...dar totusi
prea multi vampiri... in familia aia...
Posibil Elena, Jenna....
POate vrea Jer din nou sa devina vamp ... si apoi il luam si pe Alaric de manuta si il transformam
laughing c'mon...
asa mai bine... mai multa drama pentru moment si gata. ca nu o sa planga Elena tot sezonul urmator daca moare Jenna. THINGS Change.... and people MOVE ON.

asa.. mai am ceva de zis?
nu stiu.
Adica mi se pare mult mai ok partea asta a sacrificiului
cu Jenna, Jules & Elena.
Elena orice ar fi ... nu moare. Jenna asta e , ghinion. Iar de Jules putin imi pasa.

Important e ca Damon sa gaseasca o solutie impotriva muscaturii aleia.

Si cam atat...

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

3 Re: The Last Day CHAT la data de Vin Apr 29, 2011 2:42 am

cupcake23

Mundane
Mundane
Episodul a fost OMG!!
Am stat cu sufletul la gura pe tot parcursul episodului,iar cand l-am vazut pe Damon muscat imi venea sa plang. Dupa ce s-a terminat, timp de vreo jumatate de ora am cautat filmulete pe youtube cu episodul 21 si 22. O sa postez spoiler pe sectiunea dedicata

Anyway episodul s-a terminat subit si asta ma face sa astept sa treaca foarte repede saptamana asta
A fost foarte romantica scena in lumina soarelui cu Stefan si Elena, insa cel ai mult mi-a placut cand s-au despartit si i-a spus , a fost foarte romantic
Nu stiu daca as vrea-o pe Elena vampir, parca e mai dulce asa, e de ajuns cu Vampire Kat
Nu ma asteptam ca pt sacrificiu sa fie Jenna. Puteam sa jur ca e Stefan afara
hmm...Jenna-vampir...nu stiu ce sa zic, e prea fraiera sa fie vampir..

I can't wait for The sun also rises Sad

4 Re: The Last Day CHAT la data de Vin Apr 29, 2011 4:38 am

back09

Touch of Shadow
Touch of Shadow
OMG!
This was the greatest episode ever!
Tyler is back!!! Yeee
pika-apciu
Nu stiu de ce dar eu ii prefer pe Caroline si Tyler impreuna:-?. Nu imi place asa mult Matt..
Damon...saracul!Sper ca nu moare. N-are cum. Fara el serialul n-are nici sare nici piper! laughing
Totusi:-? eu cred ca in inima lui Damon o iubeste pe Katherine, dar e dezamagit iar Elena e ceea ce ar fi vrut el ca Katherine sa fie. Poate ma insel
Oricum un ep superb.
Can't wait another week Sad(!

5 Re: The Last Day CHAT la data de Vin Apr 29, 2011 10:54 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
OMFG OMFG OMFG
Episodul asta a fost genial din toate punctele de vedere, desi nu s-au intamplat chiar asa de multe chestii. A fost si incredibil de scurt!

1. Klaus e SUPER HOT. Accentul lui de englez <3
2. Elena are sange de vampir in organism, insa parca dupa 24 de ore e eliminat sau ceva de genul, deci daca nu moare, nu se transforma.
3.Jenna, please die !
4.Jeremy si Bonnie au lipsit.
5.Momentul Stefan si Elena- boring
6.Damon a fost muscat de Tyler. Shit happens Sad
7.Tyler & Caroline forever <3
8.Ma bucur ca producatorii nu s-au gafat si nu ar fi facut un backup plan pentru Klaus.
9.Toate vrajitoarele sunt insuportabile? Hate you, Greta bitch
10.Ma bucur ca episodul s-a terminat fara un happy end.

6 Re: The Last Day CHAT la data de Sam Apr 30, 2011 2:44 am

alexandra03

Mundane
Mundane
Episodul a fost mortal,chiar am si plans .. dar m`am uiat p youtube la niste secvente din episodul urmator si la sf arata un mormant:|.e clar a murit cnv,dar oare cn:S? sa fie Jena?:S. http://www.youtube.com/watch?v=muztsp2qAkI&feature=player_embedded uitati aici bigsmile

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum