Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

2x22 CHAT

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 2x22 CHAT la data de Lun Apr 25, 2011 4:11 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Aici puteti discuta despre episod bigsmile

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

2 Re: 2x22 CHAT la data de Mier Mai 11, 2011 1:18 am

livia_lovemetal

Mundane
Mundane
stie cineva vreun site unde se poate urmari live episodul de joi noapte? si cam pe la ce ora e? mersi

3 Re: 2x22 CHAT la data de Joi Mai 12, 2011 7:16 pm

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
Livia, nu ai voie sa scrii colorat si mai ales cu rosu. Te rog sa fii mai atenta pe viitor.Ti-am editat eu postul.

si revenind.. la oile noastre...
episodul a fost bun
chiar am plans de 2 ori... stai.. de 3, actually
la Bonnie si Jeremy...
Si aici ii dau dreptate lui Julie Plec cand a spus ca unele secvente din promo nu se mai gasesc in episod.. pentru ca nu a mai aparut Emily, ci doar Bonnie.

Deci cand a fost impuscat Jer chiar m-am speriat... pt ca aveam impresia ca o sa mai moara cineva in episodul asta, desi... saracul prin ce o sa treaca... mai bine murea.

Apoi... la faza cu Caroline si mami ei.... cand s-au imbratisat... A fost foarte emotionant momentul.

Siiiii... desigur.. sarutului Elenei cu Damon..
Eu credeam ca o sa se sarute atunci cand o musca el [ i don't blame him... he was hallucinating..after all]
dar a fost mai draguut asa
si nu poate da nimeni vina pe el... pentru ca Elena a vrut sa-l sarute...
probabil o sa vad si comm-uri de genul...da domne' l-a sarutat, dar era pe moarte si i-a parut rau...
nu saruti pe cineva doar pentru ca iti pare rau... genul asta de lucuri necesita totusi niste sentimente... desi sunt de acord ca il iubeste pe Stefan...

oricum.. interesanta propunerea lui klaus..
si nu stiu ce sa zic: daca imi pare sau nu rau pentru ceea ce o sa devina Stefan...
oricum macar un episod, doua sa ramana in 'custodia' lui Klaus...sa vedem si noi ce poate.
Asta e... exista sacrificii si consecinte ...
Dar mie tot imi pare rau de Jeremy Sad cine stie ce o sa pateasca..daca deja a inceput sa le vada pe Anna si Vikcy Sad

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

4 Re: 2x22 CHAT la data de Joi Mai 12, 2011 10:14 pm

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Ultimul episod...inca nici nu imi vine sa cred ca s-a terminat sezonul 2.
Anyway,episodul a fost splendid!
Cand Jeremy a fost impuscat am crezut ca nu vad bine,ca mai apoi sa si invie...wow,mai sunt si amintirile lui Damon in legatura cu Katherine...acum cred ca isi da si el seama ce diferenta mare este intre Elena si Kat.
Ma asteptam sa o sarute pe Elena atunci cand a muscat-o...dar scena cand EA il saruta e si mai tare.
Ma intreb daca Jeremy de acum in colo o sa inceapa sa o vada si pe Jenna si pe John...ar inebuni saracutul si chiar daca nu sunt eu foarte inebunita dupa Stefan,chiar vreau sa aflu ce se va intampla cu el. nails

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

5 Re: 2x22 CHAT la data de Joi Mai 12, 2011 10:47 pm

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
frate ce episod, sa moara veta:))=))
ma intreb ce o sa pateasca saracutul jeremy in sez 3 ..laughing=))
si pana la toamna Sad(Sad( drace:((

6 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 12:47 am

rontzy_k007

Mundane
Mundane
Nu stiu exact de ce v-a placut episodul...dupa parerea mea nu s-a ridicat la nivelul asteptarilor, mai ales tinand cont cat de bun a fost episodul trecut... Iar partea cu Klaus si Stefan mi s-a parut atat de trasa de par, de parca productorii cautau modalitati de a scoate 45 de minute pentru episodul asta... astept sezonul 3...stie cineva cand rmeaza sa inceapa?

7 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 1:16 am

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
in toamna va aparea.....

8 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 4:14 am

Crocevia di amore.

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
Deci asa..ca vazui si eu episodul acu...am crezut ca-i omoara pe toti din familia gilbert acu de sfarsit laughing Hmm...episodul a fost dragut, nu stiu ce sa zic, nu m-a surprins foarte tare. Hmm..ma intreb ce o sa fie de acu cu Jeremy...si Klaus cu Stefann woa.. >:)sez 3 >:)

What will you remember, when I say goodbye
Doesn't really matter, what I leave behind
Cause nothing is forever (Nothing is forever)
Would you even care
If I say goodbye, If I say goodbye

http://lovemyrealdream.blogspot.com/

9 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 7:56 am

lady.in.red

Mundane
Mundane
Episodul asta a fost bun, dar ma asteptam la mai mult. Cam slabut comparativ cu anteriorul.
Sarutul dintre Damon si Elena...as fi vrut sa fie altfel, dar mi-a placut.
Cand a murit Elijah, din nou, mai ca am plans..sper sa se intoarca in sezonul urmator, impreuna cu familia, si sa-l omoare pe Klaus(muahahaha! >:) ) Apropo de familie, erau cam multe cutii din lemn in depozitul ala, cred ca vor fi foarte multe personaje noi in sezonul 3.
Sacrificiul lui Stefan, a fost cam dus la extrem, Klaus putea sa-l constranga pe Stefan, daca tot este invicibil. In fine, sunt curioasa cum va fi Stefan rau...
Unde este Tyler? Matt s-a despartit de Caroline, deci Tyler trebuie sa intervina...Sunt pentru Tyler si Caroline bigsmile
De ce s-a cutremurat imaginea cand Stefan a muscat-o pe tipa aia?

10 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 8:09 am

!toirlanifeht

Graphics Vampire
Graphics Vampire
pentru ultimul episod ma asteptam la mai mult
nimic palpitant,damon era clar ca scapa,doar el ii marele nu stiu care,biune ca altii pot murii da el si elena si stefan niciodata.Cand am vazut ca o murit jeremy ... ma rugam sa nu moara bonnie cand am vazut am crezut ca explodez.saracu:))sper ca o alege pe bonnie laughing

“I'm a renegade,it's in my blood.”
http://avrillavigne.forumz.ro

11 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 8:20 am

anomar

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Cred ca ma inscriu si eu la parerea generala a fetelor ca se putea mai bine...la naiba ! pt ultimul ep din serie trebuia sa zbarnaim! sa va amintesc ce final apoteotic a avut sez 1/ep 22??? Ceva a lipsit! Sunt fericita pt sarut, insa mi-a dat si mie impresia ca a fost mai mult unul de "adio"... nu stiu de ce... Sper ca-n toamna sa nu vad o Elena care incearca sa-l convinga pe Damon ca de fapt nu simte nimic pt el... Probabil o continua cautare a lui Stefan...

12 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 9:20 am

Bibi

Burning Veins
Burning Veins
brotherly love ftw!!!!
dar un vampir care are cateva milenii de experienta la activ sa fie pacalit asa usor... sorry, elijah, dar chiar ai crezut ca nu te tradeaza klaus? really? e o chestie sa vrei sa fii reunit cu familia si ceva complet diferit sa fii atat de naiv incat sa crezi ca fratele psihopat pe care aproape ca l-ai omorat nu va vrea sa se razbune...just saying. oricum, imi pare rau pt elijah. si pt toate costumele lui distruse. sper sa scoata cineva pumnalul ala cat de curand iar mr awesome sa se intoarca in peisaj
stef si damon, pe de alta parte... cred ca stefan tocmai a devenit personajul meu preferat. baiatul a renuntat la absolut tot (inclusiv la elena si la toate convingerile lui din ultimele decenii si toate incercarile de a nu fi un monstru) ca sa-si salveze fratele. wow. daca asta nu e dragoste de frate... atunci chiar nu stiu ce e. sunt curioasa cum o sa reactioneze damon cand o sa afle care a fost pretul *exact* pt leacul primit... presimt ca n-o sa fie prea fericit.
jeremy vede... vampiri morti? wtf? at n-ar fi trebuit s-o vada si pe jenna? poate ca urmeaza... si vede doar vampiri morti sau dead people in genere?
e bonnie in regula? ca nu arata prea bine dupa vraja aia :-s
caroline si liz... oricat de mult mi-ar placea sa cred ca liz a inteles ca totusi fiica ei nu e moarta asa cum isi zicea ea, parca ar fi prea simplu sa treaca brusc de partea lor. dar ar fi dragut sa vedem ca o sprijina in sfarsit pe caroline
in alta ordine de idei, i love ric&kat bigsmile
cat de adorabil era ric cand il tachina pe jeremy exact ca un tata?
iar katherine e chiar mai nice decat a lasat sa se vada pana acum. mai intai incearca sa-l apere pe stefan cand klaus e la un milimetru sa-l omoare, apoi ii duce leacul lui damon si il salveaza. asa ca da, i love her bigsmile
iar klaus e un psihopat...trebuia s-o spun iar. il urasc pt ceea ce l-a obligat pe stefan sa faca... si il iubesc pt exact acelasi lucru. in sfarsit sper sa aflam mai multe despre personajul lui stef pt ca dupa 2 sezoane nu stim decat ca e un iubit/prieten minunat si, dupa episodul asta, cel mai grozav frate care a existat vreodata. 'problema' lui cu sangele a fost tratata superficial pana acum, asa ca sper din tot sufletul ca de data asta n-o sa se vindece dupa un singur episod.
din partea mea, klaus si stefan o pot lua pe katherine in echipa si sa faca un show numai al lor, m-as uita

13 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 10:18 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
Mie mi s-a parut cel mai plictisitor episod ever. Nu m-a socat nici macar cand Klaus l-a omorat pe Elijah. Preferam un sarut mai patimas, nici de asta n-am fost multumita Sad

14 Re: 2x22 CHAT la data de Vin Mai 13, 2011 10:54 pm

Akane_san

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
A foat oarecum interesanta faza cu inviere lui Jeremy. Cand Bonnie l-a adus inapoi, a mai adus si alte persoane odata cu el. Fantomele fostelor iubite . Dintre care, daca imi aduc eu bine-aminte, una a fost vampir, parca.
Abia astept sa vad cum se va complica situatia, caci, cu siguranta , in sezonul 3 se va complica

Ce cred eu
-Ca sa semene cat de putin cu cartea, Stefan va pleca cu Klaus. A si va deveni din nou rau. Asta va fi interesant
-Damon va ramane cu Elena (asta e foarte bine, tinand cont de faptul ca Elena l-a sarutat) si cred ca vor pleca in cautarea si salvarea lui Stefan. Va dadi seama ca Damon nu va permite ca fratiorul sau sa isi sacrifice viata ptr el.
-Nu stiu ce se va intampla cu Katherina, dar deabia astept sa vad

"If you'd teach me to swear in Russian, I might have a new appreciation for it."
"You swear too much already."
"I just want to express myself."
"Oh, Roza… You express yourself more than anyone else I know.".

My Blog

15 Re: 2x22 CHAT la data de Sam Mai 14, 2011 1:11 am

al3csandru

Initiate
Initiate
cam slabut episoul asta... ma asteptam la mai mult!
apropo... cine sau cand a fost Katherina invitata in casa? din cate imi amintesc 4 vampiri puteau intra in casa (Damon, Stefan, Elijah si Caroline), Kath trebuia sa stea pe langa usa...

http://Qwydyu-16.hi5.com

16 Re: 2x22 CHAT la data de Sam Mai 14, 2011 2:59 am

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
pai ..elena murise si apoi inviase...deci.. ? :-?

17 Re: 2x22 CHAT la data de Sam Mai 14, 2011 4:16 am

dianutzaaa

Mundane
Mundane
hey stiti ce mi-a trecut prin cap...nu are cum sa fie invincibil klaus ..adica el crede ca elena este moarta...v-ati gandit cumva ca poate elena care l-a facut varco-vampir sa fie cheia catre moartea lui?Cred ca ar fi chiar interesant..

18 Re: 2x22 CHAT la data de Sam Mai 14, 2011 4:50 am

Passion.

Initiate
Initiate
:> Deci...nu mai pot sa astept pana la toamna. Nu-mi vine sa cred cum s-a terminat, eu nu pot sa rezist O SAPTAMANA fara sa ma uit la el , dar cateva luni Sad(
Stiu ca o sa vi se para ciudat dar eu am inceput dinou serialu` =))

19 Re: 2x22 CHAT la data de Sam Mai 14, 2011 8:14 am

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
ba nu o sa ni se para ciudat deloc pentru ca asta am si eu de gand sa fac=))

20 Re: 2x22 CHAT la data de Sam Mai 14, 2011 9:32 am

adina_cristina305

Mundane
Mundane
Subscriu @Passion. si @Last.Breath bigsmile .. Dar am de gand s`o fac numai de la sezonul 2 si din iunie si poate de doua ori laughing

21 Re: 2x22 CHAT la data de Sam Mai 14, 2011 12:53 pm

ToxiColors

Admin
Admin
mi s-a parut bun episodul, suprinzator chiar pe alocuri si foarte potrivit pentru season finale bigsmile
sunt curioasa ce o sa se intample cu stefan si vreau sa vad daca respecta targul facut cu Klaus...
ma bucur mult ca Jeremy nu a murit ca el chiar imi este drag laughing
si ce sa mai zic... astept sezonul 3 bigsmile

22 Re: 2x22 CHAT la data de Dum Mai 15, 2011 2:41 am

rontzy_k007

Mundane
Mundane
Ma gandesc ca in sezonul 3, Stefan va gasi o modalitate sa ii anunte pe Elena si Damon unde e ascunsa familia de Originals, ca ei sa ii poata invia si impreuna sa il omoare pe Klaus... Nu inteleg inca ca se intampla cu Jeremy si in ce masura il va afecta faptul ca vede vampiri/persoane moarte si sper ca Alaric sa nu dispara din peisaj acum ca Jenna e moarta. In rest, mi-ar placea sa ii vad pe Caroline si Tyler formand un cuplu :)

23 Re: 2x22 CHAT la data de Dum Mai 15, 2011 11:38 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
Mie mi-a placut episodul:)
Au fost niste momente cu damon foarte tari, imi parea asa rau pentru el. Ma asteptam sa fie un sarut pasional intre damon si elena , desi nu nu imi plac ca pereche:)))))Ideea leacului foarte buna...sangele lui klaus... inteligent:)Cat despre Stefan imi placea cand era rau , dar nici chiar asa .laughing Tyler iar nu a mai aparut, ma enerveaza, il vreau mai mult si daca se poate alaturi de caroline, sper sa vedem o poveste draguta intre cei doi in sezonul 3.
In schimb mi-a placut sfarsitul cu jeremy pentru ca pana in toamna iar stam in suspans ... de ce tocmai anna si vickie ???... offf, asta e asteptam pana in toamna
Sad

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

24 Re: 2x22 CHAT la data de Lun Mai 16, 2011 8:32 am

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
mi a fost tare mila de saracul stefan k l a umplut klaus cu sange de om Sad eu cred ca nu o sa tina legatura pt o vreme cu elena, pentru siguranta ei, iar in timpul asta ea se va apropia de damon...si atunci hop tzop, se intoarce stefan laughing telenovela

http://ian-somerhalder-romania-fans.blogspot.com/

25 Re: 2x22 CHAT la data de Mar Mai 17, 2011 1:53 am

klaus

Mundane
Mundane
In episodul asta cred ca or facut o greseala...

Cand Jeremy o fost impuscat...Caroline o spun "Are inelu, o sa invie" iar BOnnie o spus "E om, inelul nu functioneaza pe oamenii"...ciudat...Eliaja o spus ca nu functioneaza pe creaturi supranaturale, adika vampiri, varcolaci si dublura Katherinei, Elena. Dar pe oamenii functioneaza...

Deci...nu am inteles eu bine, sau?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum