Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Episode 19 CHAT

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 22, 2011 4:10 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
Aici scrieti impresii despre episod.

2 Re: Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 22, 2011 5:01 am

VeVeKii ♥

Burning Veins
Burning Veins
sunt prima? Shocked
deci...faza cea mai tare: Elijah vrea niste scuze, la care Damon: "A what? Neutral "
Klaus o iubea pe Kath? sau doar se folosea de ea? ca nu am inteles prea bine bigsmile oricum, a facut 2 perechi de frati sa se bata pt ea, asa ca raspect!
Damon plange din nou chiar incepe sa tina la Andy, din cate imi dau eu seama si ea tine la el, chiar daca e hipnotizata
Kath stie sa se distreze la betie laughing
Saraca Jenna Sad macar acum nu mai e pe dinafara... si Alaric sper ca nu e mort
dar unde-s restul? Caroline, Matt, Bonnie, Jeremy, John si toti ceilalti? trag chiulul? astept
si cine e tipa noua care l-a ajutat pe Klaus sa-si recupereze sufletul din corpul lui Alaric?

3 Re: Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 22, 2011 5:26 am

Bibi

Burning Veins
Burning Veins
the new witch e greta, sora lui luka, cea pe care cica incercau jonas si luka sa o elibereze... dar se pare ca fata e de buna voia de partea lui klaus...
klaus nu o iubea pe katherine, i-a si spus lui elijah ca oamenii nu inseamna nimic pentru el. elijah in schimb pare sa fi tinut sincer la katherine, in timp ce ea umbla dupa klaus (oh wow...oare de ce mi se pare atat de cunoscut scenariul? ) si pe elijah il vedea ca pe un ...prieten? oricum, human katherine mi-a placut la nebunie. ce i-a spus lui elijah cand il asteptau pe klaus... sunt complet de acord cu tot ce a zis. iar drunk katherine e adorabila laughing
sorry, dar dupa parerea mea, damon a dat-o in bara rau de tot in episodul asta. in afara de scena de la sfarsit cu andie (poor girl, s-a indragostit de cine nu trebuie), care a fost really, really good, in rest s-a purtat ca un copil rasfatat si plangacios. dude, ai 170 de ani, nu 5. serios, "go to hell" doar pt ca elena a gasit o solutie fara ajutorul lui? si sincer, in fata lui elijah, care deja i-a demonstrat ca il poate face praf intr-o secunda daca are chef, chiar ar trebui s-o lase mai moale cu aroganta (but he's damon, so of course he won't do it). iar ceea ce i-a spus stefan... well, a avut dreptate, degeaba s-a bosumflat damon si a sarit la bataie. nu mi-a placut cum s-a uitat elijah la ei doi... sper ca nu se gandea la ce cred ca se gandea :-< chiar nu vreau sa ajunga stef si damon unde sunt elijah si klaus acum
poor jenna, cum a trebuit sa afle (damn, ce a strigat stef la ea laughing ) dar va fi mai in siguranta daca stie ce se intampla decat daca ar fi tinut-o in continuare in intuneric. plus, jenna e badass cand are ocazia, asa ca vreau s-o vad actiune alaturi de scooby gang

cui i se mai pare ca a fost cel mai bun episod de pana acum? bigsmile

4 Re: Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 22, 2011 6:25 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
nice episod
stefan - in sfarsit si-a revenit laughing ce mi-a placut cand a tipat la jenna si s-a luat de klaus :>
elena- curajoasa tipa , nu am ce zice laughing
damon - mi-a fost mila de el episodul asta , mai ales sfarsitul cu andie cand avea lacrimi in ochi
jenna- ma bucur ca s-a trezit la relitatea, prea au exclus-o mult timp laughing
elijah - o iubise pe katherine? devine interesant subiectul bigsmile
kath- a fost funny cand dansa laughing
klaus- jumatate vampir jumatate valcolac Shocked

cam atat , astept urmatorul episod

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

5 Re: Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 22, 2011 7:16 am

cupcake23

Mundane
Mundane
a fost frumos episodul , dar parca nu am tremurat ca la The last dance
Imi e mila de Damon, chiar mi-ar placea sa-l vad cu Elena, Stefan e prea sigur de sentimentele Elenei pt el si Damon pare sa o iubeasca mai mult decat Stefan
OMG Elijah a fost indragostit de Kat <3
Nu imi place deloc de Klaus, dar fara el nu ar mai fi actiunea de pana acum
Ce fata a facut Elijah cand a vazut ca se certau Stefan si Damon, sper sa nu se repete istoria.Oricum multe chestii sunt asemanatoare, gen relatia Klaus-Kat-Elijah si Stefan-Elena-Damon, doar ca Stefan chiar o iubeste
Drunk Kat was the best part laughing

Abia astept episodul urmator.Stiu ca o sa fie super dupa trailer

6 Re: Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 22, 2011 7:17 am

вα∂ vαмριяє

Bitten Human
Bitten Human
Jaw-dropping eposide! First of all, trebuie să spun că cineva ar trebui să-i dea o palmă lu' Damon, să-l trezească la realitate. What the hell is wrong with him?! I mean... face o obsesie din a o proteja pe Elena şi prea o vede ca pe o copilă mică şi neajutorată. Mie, uneia, Elijah îmi inspiră încredere, iar Damon e prea paranoic. laughing Iar apoi se duce la Kath şi o ajută... o_O!!! Episodul ăsta, cred că pentru prima dată, am ţinut cu Stefan. El, unul, a înţeles că Elena nu-i aşa dependentă de ei şi că se mai descurcă şi singură în anume situaţii. După părerea mea, mişcarea de a-l "învia" pe Elijah nu a fost greşită deloc... ceva îmi spune să am încredere în el.
Katherie - adorabilă, era ft sweet când dansa prin casă şi era beată laughing Nu mi-a venit să cred când am auzit ce i-a spus lui Elijah când era om... so 'not her style' ! laughing Mă gândesc că poate, undeva acolo, n-o fi CHIAR aşa rea, serios...
Despre Elijah, la fel cum am mai zis: îmi inspiră încredre. Poate să zică Damon de mii de ori că nu-i ok, da' eu rămân la părerea mea. Între a le lăsa pe Bonnie şi Elena să moară şi a accepta un ajutor bun, mergând la risc... merg pe varianta a 2a.
Klaus - Ft tare la unele faze... bigsmile E gen Katherine în varianta masculină! =)) În sfârşit nu mai e în corpul lui Alaric(sper că acesta n-a murit) ... Deci, concluzionând, serialul ăsta, cu fiecare episod care trece devine şi mai captivant.

http://www.facebook.com/ioanna95

7 Re: Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 22, 2011 1:06 pm

lady.in.red

Mundane
Mundane
Episodul a fost dragut, dar cand vorbeau Klaus si Elijah, spuneau ceva de dublura, se refereau la Katerina?...Si Katherine a fost la randul ei dublura unei alte Petrova?

8 Re: Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 22, 2011 4:35 pm

umf

Mundane
Mundane
unul din cele mai reusite episoade...adica te chiar atrage atentia serios plus ca s-au descoperit anumite piese lipsa din "puzzle".sa vedem mai departe.

9 Re: Episode 19 CHAT la data de Sam Apr 23, 2011 1:59 am

cupcake23

Mundane
Mundane
Episodul a fost dragut, dar cand vorbeau Klaus si Elijah, spuneau ceva de dublura, se refereau la Katerina?...Si Katherine a fost la randul ei dublura unei alte Petrova?
Si kat a fost o dublura, stiu ca a spus la un moment dat ca cea care a pus the curse of the sun and the moon, era o Petrova, dar se pare ca blestemul nu mai este valabil

10 Re: Episode 19 CHAT la data de Dum Apr 24, 2011 4:30 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Am ajuns și eu pe aici să comentez. Am simțit lipsa acestui lucru.
Voi încerca să iau totul în ordine.
Episodul a început cu Elijah, care revine la viață după ce Elena, încercând să găsească o cale pentru a o salva pe Bonnie, îl eliberează. Scena mi s-a părut puțin asemănătoare cu cea în care tatăl lui Luka îi înapoiază puterile lui Bonnie. În fine...era de așteptat că se va trezi în felul acela și o va speria pe Elena. La început mi s-a părut puțin prostesc gestul Elenei de a-i da pumnalul ăla lui Elijah, dar după a fost ok. În acest episod am văzut cât de geniu poate fi Stefan. laughing Trec mai târziu și la asta. Deci..Stefan se trezește, caută puțin, se ceartă puțin cu Damon și cu „păpușa cu cheiță” după care îsi dă seama că Elena e cu Elijah și o sună. Ea răspunde, fiind în mașină cu Elijah și începe să-l covingă că ea e de încredere și că nu-l va trăda, prin conversația (puțin trasă de coadă, după părerea mea) cu Stefan.
Btw. nu-i văd rostul vizitei Elenei si a lui Elijah la casa Lockwood. Singurul lucru care consider că o interesa pe Elena era faptul că faimosul blestem nu era adevărat. Sincer...nu am fost așa șocată. Mi se părea normal să nu rezolve problemele așa ușor si sigur că mă așteptam ca Damon să aibă dreptate când spunea că singura soluție este moartea lui Bonnie. Nu știu de ce Stefan mi-a lăsat sentimentul că îi pasă în egală măsură de Bonnie și de Elena. Și de data asta, Damon ne-a demonstrat că îi pasă mult mai mult decât lui Stefan de Elena.
Katherine era chiar foarte drăguță când era om. Discția ei cu Elijah chiar m-a emoționat, apoi a venit Klaus și am vrut să intru în calculator și să-i șterg zâmbetul de pe fața de idiot :grr: Btw. Katherine e foarte simpatică drunk. laughing
Așa... Stefan din nou mi-a demonstrat că nu e ok că-mi place și de el, provocându-l pe Damon, ca și cum i s-ar fi furat jucăria. Mi s-a părut antipatic în scena aia și vreau să subliniez că nici cu Damon nu am fost de acord, dar Stefan a depășit orice măsură. Btw. nu mai are același respect din partea mea ;) Nu cred că este în măsură să spună ce are Damon sau ce va avea sau și mai rău: ce nu are și ce nu va avea. Nu știu de ce, dar am sentimentul că nu e un clarvăzător.
De ce să spun că nu mi-a părut rău de Andie? Mi-a părut...și s-a văzut că și lui Damon i-a părut, însă el nu poate concepe să o piardă pe Elena.
Partea cu scuzele mi s-a părut una de clasa a VII-a (A) ... din astea se întâmplă pe la mine prin clasă..
Cam atât.. Byee

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

11 Re: Episode 19 CHAT la data de Dum Apr 24, 2011 10:34 am

вα∂ vαмριяє

Bitten Human
Bitten Human
Hey, guys... ştie cineva cum se cheamă melodiile acelea 2 pe care dansează Kath? laughing Prima dată când vine Damon şi apoi când apare Klaus nervos. bigsmile Please, please! ;;)

http://www.facebook.com/ioanna95

12 Re: Episode 19 CHAT la data de Dum Apr 24, 2011 11:07 am

georgy.alle

Cold Silence
Cold Silence
Melodia pe care danseaza Kat se numeste Lykke Li - Get Some

http://www.youtube.com/watch?v=-TTPGAy5H_E

http://www.onlinegames64.com

13 Re: Episode 19 CHAT la data de Mar Apr 26, 2011 12:34 am

rontzy_k007

Mundane
Mundane
Eu am o curiozitate... In momentul in care travis i-o prezinta pe Katherine lui Elijah, el spune ca ii aduce aminte de cineva...Oare despre cine o fi vorba? Nu zic ca nu tinea la Katherine atunci, dar cred ca e ceva mai mult in spate... Si apoi sunt foarte curioasa cum au devenit vampiri... pentru ca la un moment dat spune ca toata familia lui a fost human si apoi ei au devenit vampiri...cum s-a intamplat asta?

14 Re: Episode 19 CHAT la data de Mar Apr 26, 2011 4:07 am

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
cand spune ca ii aduce aminte de cineva este posibil sa fie vorba de charlotte....katherine era dublura lui charlotte ...si de asta cred..

15 Re: Episode 19 CHAT la data de Vin Apr 29, 2011 4:12 am

cupcake23

Mundane
Mundane
In ce episod a spus ca se numeste Charlotte?
Ca nu-mi mai amintesc:D

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum