Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

La rascruce de vanturi-Emily Bronte

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 2]

26 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Mar Aug 17, 2010 1:04 pm

livia_lovemetal

Mundane
Mundane
si eu am vazut filmul, o ecranizare mai recenta (nu stiu daca 2009) si mi-a placut f mult..am stat pana la 4 dimineata.actorul care il juca pe heatclif era genial, avea ceva malefic in el dar era si fermecator. ma tenteaza sa citesc cartea, din pacate nu prea am timp Sad

27 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Dum Aug 22, 2010 5:16 am

DEstiny

Moderator
Moderator
O am si eu acasa :-? Am primit-o cand s.a terminat scoala Vreau sa ma apuc de ea dupa ce citesc Mara , insa nu stiu daca imi va placea atat de mult bigsmile . Am citit cateva pagini si .... poate daca ma straduiesc mai mult voi reusi laughing

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

28 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Dum Aug 22, 2010 11:24 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
da iana

citeste mai mult din ea

laughing

on* super cartea
foarte faina
sincer am uitat-o
laughing
dar era fainaaa rau

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

29 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Vin Sept 03, 2010 4:29 am

Ashes

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Yey, una din cartile mele preferate. Cum sa fie greoaie? Nu e deloc, e complexa, e dramatica, intensa, dar in nici un caz greoaie.
Bine, acum presupun ca depinde si de varsta la care o citesti..daca incerci la 12 ani s-ar putea sa fie probleme.

Mi-a placut enorm de mult cartea pentru ca e asa cum am spus si mai sus. Dramatica, intensa. Plus ca urmareste foarte frumos destinul personajelor. O carte excelenta, o recomand cu placere

30 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Mar Sept 07, 2010 2:36 am

Gabriella

Burning Veins
Burning Veins
Este foarte frumaosaa carteaa=P~
Am citit`o vara trecutaa:)
Nu este grea. Daca`ti plac cartile cu mult romantism
Trebuie sa o citesti

31 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Dum Sept 12, 2010 1:47 am

RoxanaKatze

Mundane
Mundane
Am citit-o acum un an jumate.
Ce pot sa zic despre ea..

Una dintre putinele carti care mi-au placut cu adevarat si pe care as mai citi-o odata cu placere.
Am vazut ambele variante ale filmului[desi pot spune ca varianta din 2009 a fost cu mult mai buna decat cea din anii '90.]

Deci, o recomand cu incredere.

32 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Sam Oct 16, 2010 10:32 am

Velvetine.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Sunt de acord cu Ashes.
Eu la 12 ani daca ma puneai sa citesc o carte imi smulgean paru din cap de nervi. Uram sa citesc.
Acum lucrurile s-au mai schimbat...
Ce pot sa spun, am citit aceasta carte intr-un timp relativ scurt, dar dupa ce am terminat-o am ramas cu un sentiment tare ciudat, greu de explicat.
De-abia acum, cand imi reamintesc de ea, imi dau seama ca intr-adevar mi-a placut si mie:D

33 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Lun Dec 20, 2010 11:19 am

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
foarte frumoasa cartea.chiar ar trebui sa fie citita.nu mi s'a parut grea,ci nu mai puteam sa o las din mana.
o recomand tuturor

34 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Joi Dec 23, 2010 8:19 am

Yoizz

Mundane
Mundane
Este una din cele mai frumoase carti pe care am citit-o si sigur va ramane printre preferatele mele ale acestui gen alaturi de Invitatie la vals, Rebecca sau Jean Eyre.

Heathcliff este fascinant... indr-adevar nu este este intruchiparea perfecta a binelui, dar cine este? Cartea reda realitatea, comportamentele indivizilor fara a fi indulcite, prezinta oameni plini de defecte ca orice om normal, fascinanti prin greselile facute, cu o logica pe care uneori nu o putem intelege si a carui rezolvare ne framanta zile intregi.

Destinul le-a pus o piedica celor doi iar cartea infatiseaza perfect modul in care ei incearca s-o depaseasca...

O recomand cu cea mai mare placere. Chiar merita.

35 Re: La rascruce de vanturi-Emily Bronte la data de Vin Ian 07, 2011 2:25 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Am citit-o acum un an, a fost foarte frumoasa, dar totusi trista.
O recomand tuturor sa o citeasca deoarece e o lectie de viata.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Subiecte similare

-

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum