Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

» Creativity » Graphics » *Magic!?

*Magic!?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 *Magic!? la data de Joi Dec 23, 2010 5:43 am

Yoizz

Mundane
Mundane
Hi Am emotii foarte mari, acum cand sunt pe cale sa deschid aceasta galerie pentru ca sunt noua si nu cunosc pe nimeni, dar si pentru ca nu m-am mai ''jucat'' in Photoshop de luni de zile...

Deci astea sunt chestiile pe care le-am facut ieri si azi ... Inca ma acomodez cu noile texturi, fonturi etc etc.

Asta e facut dupa un tutorial de pe livejournal, dar nu prea a iesit ca acolo...

si

2 Re: *Magic!? la data de Joi Dec 23, 2010 9:30 am

Bubulina.

Graphics Vampire
Graphics Vampire
Salut, Ioana!
Stai linistita, lumea e prietenoasa aici, deci nu ai de ce sa-ti faci griji
In primul si primul rand, nu se admite ca userii sa fure lucrari de pe siteurile de grafica si sa le posteze aici pretinzand ca sunt ale lor. Nu insinuez nimic, dar am mai avut probleme de genul si vrem ca totul sa fie ok >bigsmile<

Legat de lucrarile tale, imi place ca ai imaginatie si nu te sfiesti sa te joci cu culorile si texturile. Ai totusi grija la poze, incearca sa folosesti unele de o calitate cat mai buna. ;) Imi place mult blendul facut dupa tutorial, e chiar fff reusit

Scrisul ar fi o problema...de exemplu la lucrarea cu Emma, imi place fontul, dar nu si culoarea...e putin cam stridenta. Insa e doar parerea mea laughing)( eu am probleme imense cu scrisul laughing )

Ce sa-ti zic, bine ai venit, sper sa te avem cat mai mult printre noi si succes la photoshopuit!

3 Re: *Magic!? la data de Joi Dec 23, 2010 10:41 am

Yoizz

Mundane
Mundane
Multumesc Nicoleta pentru sfaturi si critici... sunt bine venite si daca vreodata mai ai timp te rog sa mai treci pe aici sa-mi spui ce si unde gresesc...
Pana arunci am mai facut 2 chestioara... nu foarte reusite

Cat am luat eu contact cu lumea da, mi-am dat seama si eu ca sunteti foarte prietenosi

4 Re: *Magic!? la data de Joi Dec 23, 2010 11:36 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Imi plac lucrarile tale,mai ales cea cu rihanna,ian si nina si dean winchester.
Pana arunci am mai facut 2 chestioara... nu foarte reusite
Sa stii ca sunt reusite.

Imi plac si mai vreau sa vad.

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

5 Re: *Magic!? la data de Joi Dec 23, 2010 10:34 pm

Hell.Sing

Admin
Admin
Neata Ioana bigsmile Me Oniks. Pleasure. bigsmile laughing
Asa. Bine ai veniiiit >bigsmile< Eu nu prea trec pe la forumul cu "Hai sa facem cunostinta" - sunt teribil de multe lucruri pe acolo Neutral

Asa. Reveni la lucrari. Dupa ce le-am vazut prima data, pot sa spun ca ai un stil original si imi place muuuuult de tot pentru ca la layout, etc. seamana cu al meu (dar doar putin) laughing

Asaaaa. Inca nu m-ai cunoscut prea bine, deci nu ai de unde sa stii momentan ca eu scriu despre absolut toate lucrarile pe care le ai laughing Deci, daca ai rabdare sa citesti bazaconiile mele, ma bucur si sper sa te ajute bigsmile

Primul blend cu Rihanna. Mai, eu nu sunt mare fana a Rihannei, dar lucrarea ta a iesit frumoasa. Nu cred ca esti incepatoare in ale PS-ului pentru ca vad ca stii sa imbini mai multe texturi, stii sa focalizezi atentia si te mai joci frumos si cu efectul de lumina. Singurul lucru care scartaie la blendul asta (bine, mai mult sign dupa dimensiuni) e textul. Dar nu cel cu alb. Cel cu alb e foarte foarte bine gandit laughing La cel cu rosu... Banuiesc ca l-ai pus pe Overlay... Ai o groaza de efecte de text - culoare, forma e buna bigsmile, umbre, lumini, gradiente... De ce nu le folosesti ca sa il lasi solid? Uite, daca era pe normal si ii puneai un gradient(alb, gri putin inchis) parea ca o inconjoara pe Riri. Incearca sa dai dimensiunea textului direct din bara de la fonturi, astfel ca sa nu mai trebuiasca sa mai dai Free Transform sa maresti, pentru ca, vezi si tu, daca maresti se pixeleaza si asta nu arata bine mai niciodata... Ah si da. Trebuie sa spun ca imi place mult de tot contrastul de culori si decupezi foarte bine. Dupa cum am spus, esti destul de avansata la PS, deci nu ar trebui sa ai emotii laughing

Blendul cu Emma. De ce nu faci blendurile mai maricele? Asta ar fi aratat foarte bine pe o marime mai mare... De aici, chestiutele care ma deranjeaza sunt : felul in care ajunge luna doar pe fata ei si pe restul corpului nu si fontul de la text. Luna aia e un efect frumos, numai ca nu sta bine doar pe fata ei... Puteai sa ii faci pantalonii albastrui inchis si era perfect, sau sa pui acelasi efect de lumina din dreapta bigsmile Apoi. Fontul. Ai ceva cu fontul ala, nu? laughing Culoarea e buna, dar din nou e pixelat si fara efect bigsmile

Blendul cu Kristen. E frumos. Imi plac mult culorile, zici ca e de varaaa Centrul e frumos, e reusit. Probabil ce nu iti place e marginea aia soft laughing Uite, daca vrei un sfat, poti ca florile alea sa le decupezi doar cu petalele si lasi intregi. Asa adaugi margine si un fel de legatura cu fundalul. Fontul astept Uite, ca un exercitiu. Ia-ti un document nou de vreo 300 pe 150 si pur si simplu scrie doar text. Fara background, lasi transparent si scrii cateva ceva. Te joci cu efecte, culori diferite, fonturi diferite, asezare, etc. Dupa ce faci asta de cateva ori o sa vezi ca la blenduri o sa iti vina mai usor sa ii dai o forma sau o culoare, cel putin.
Si din nou, aici mergea blendul la dimensiune mare. Cel putin 800 pe 600 pixeli ca un blend normal.

Ian si Nina. E dragut, vad ca la culoare nu stai rau deloc laughing Chestiutele care nu se leaga sunt floarea portocalie(pe care ai decupat-o f. bine) si scrisul maroniu. Sunt putin cam departate de decupaje si de aia nu se aseaza bine. Incearca sa intorci floarea pe orizontala si sa o pui in locul ala cu muuuult scris alb, dar putin marita. Sa vezi ca se aseaza altfel :>

Blendul cu Blake. E frumusel. Singura obiectie e sa nu lasi din textura pe fetele decupajelor. Atat bigsmile

Blendul cu Dean. Asta e genial. Si e perfect. La asta nu am de spus nimic, decat felicitari >bigsmile<

Usor, usor parca ti se da mana la PS din nou laughing

Am vazut ca nu prea faci lucrari de dimensiuni mai mari. Iti scriu aici fiecare tip de lucrare si marimile bigsmile Poate te ajuta in vreun fel.

Avatare : 100x100 pixeli ; 150x150 pixeli.
Sign (semnatura) : 450x150 pixeli ; 450x300 pixeli.
Blenduri : 800x600 pixeli ; 800x800 pixeli
Wallpapere : 1024x768 pixeli; 1336x768 pixeli; 1280×720 pixeli; 1920×1080 pixeli
Bannere : 728x90 pixeli ; 600x300 pixeli

Spor la PS bigsmile

[YUMM]
What's it like for Caroline to be violent?
Candice Accola: "So I get to kick a werewolf in the crotch and go kill two cops and then go, 'Hey Mom!'"
http://libelula-nebuna.blogspot.com

6 Re: *Magic!? la data de Vin Dec 24, 2010 3:38 am

Yoizz

Mundane
Mundane
Stiu ca am o problema cu fonturile... nici nu am foarte multe pentru ca nu prea am rabdare sa le downloadez; plus ca nu gasesc nici un site in care sa spun ca exista niste fonturi pe care nu le-am mai vazut si care ma impresioneaza
Puteti sa-mi recomandati cateva?

Cat despre marimi, nu am respectat niciodata masurile alea, dar de acum le voi folosi. Multumesc...
Nu sunt chiar incepatoare. Am lucrat cred 3-4 luni inainte de a ma opri cat am facut Photoshop-ul la scoala, si dupa am facut o puaza.
Dar acum sincer ma simt ca si cum as fi incepatoare laughing
Multumesc inca o data...

7 Re: *Magic!? la data de Vin Dec 24, 2010 7:30 am

Hell.Sing

Admin
Admin
Pai.. pentru fonturi nu recomand niciunul ca depinde de ce faci - elegant, street, abstract, etc.

in schimb http://www.dafont.com aici gasesti fonturile pe categorii si ai si casuta aia in care pui scrisul si vezi cum e fontul...
aici e pe alese laughing

Hohoooo pai ai ceva experienta mai... Mie mi-a luat muuult de tot sa invat singura si inca mai am destul... Si orice ar fi, mandreste-te ca stii sa deschizi, sa faci un document si sa salvezi. Multi se lasa pagubasi numai ce deschid programul laughing

[YUMM]
What's it like for Caroline to be violent?
Candice Accola: "So I get to kick a werewolf in the crotch and go kill two cops and then go, 'Hey Mom!'"
http://libelula-nebuna.blogspot.com

8 Re: *Magic!? la data de Vin Dec 24, 2010 7:48 am

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
oniks are dreptate ...laughing) unii se lasa pagubasi numai ce deschid ps`ul ...m`am numarat si eu printre ei laughing , da` mi`am luat inima in dintii si caracterul la inaintare si acuma merge cat de cat ;)
ai niste lucrari frumoase , bravo ..tine`o tot asa.

9 Re: *Magic!? la data de Vin Dec 24, 2010 10:29 am

Yoizz

Mundane
Mundane
love.bites a scris:Pai.. pentru fonturi nu recomand niciunul ca depinde de ce faci - elegant, street, abstract, etc.

in schimb http://www.dafont.com aici gasesti fonturile pe categorii si ai si casuta aia in care pui scrisul si vezi cum e fontul...
aici e pe alese laughing

Hohoooo pai ai ceva experienta mai... Mie mi-a luat muuult de tot sa invat singura si inca mai am destul... Si orice ar fi, mandreste-te ca stii sa deschizi, sa faci un document si sa salvezi. Multi se lasa pagubasi numai ce deschid programul laughing

Da, imi imaginez ca e greu sa inveti singura. Avantajul meu a fost ca ni s-a predat la scoala ca materie optionala si mi-a fost mai usor.
De pe siteul asta mi-am luat si eu fonturile, dar cred ca am downloadat maxim 20 pentru ca mi se pare groaznic de plictisitor sa le dezarhivez si toate cele laughing

Dar tocmai m-am pus pe treaba si imi iau cat mai multe iar un pic mai tarziu le voi folosi

Multumesc Georgi Am vazut in galeria ta ca treaba merge bine spre foarte bine. Spor la treaba si tie si multumesc pentru incurajari

10 Re: *Magic!? la data de Lun Dec 27, 2010 3:37 am

Yoizz

Mundane
Mundane
Da, am incercat sa ma perfectionez in ceea ce priveste fontul laughing si sunt sigura ca nu am reusit ...
Asta e facut dupa un tutorial, adica am pastrat cat de cat ideea. Culorile, efectele, texturile le-am schimbat. Dar vroiam sa precizez pentru orice eventualitate...

Asta e vechi si simplu ...

Mi se pare foarte complicat sa pastrez dimensiunile ideale si inca lucrez la asta, dar am incercat sa ma apropii cat de cat de ele la primul banner...

11 Re: *Magic!? la data de Lun Dec 27, 2010 4:46 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Imi plac texturile,la fel si imaginile folosite,sunt clare si de calitate...doar ca de acum in colo sa fii atenta la unele detalii cum ar fi la lucrarea cu alexis, textul "bledel" in intra in fata pentru ca e imaginea e putin cam transparenta(nu stiu daca am explicat foarte bine,dar sper sa fi inteles bigsmile).
In afara de acea chestioara mica,totul e in ordine si lucrarile sunt perfecte. :)

Next!

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

12 Re: *Magic!? la data de Lun Dec 27, 2010 4:55 am

Yoizz

Mundane
Mundane
Da, acum am observat si eu ca imaginea intra peste text laughing
Iar poza este transparenta intr-o parte, pentru ca era cu inca o tipa si aveau capetele lipite laughing adica erau imbratisate; si mai aveam nevoie de o poza, pentru ca mi s-a parut prea mult sa le folosesc din nou pe cele de langa floare... asa ca am apelat la ea/

Oricum, pe viitor am sa am mai multa grija la alegerea pozelor si mersi pentru comentariu.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

» Creativity » Graphics » *Magic!?

Subiecte similare

-

» Provocarea 44 - Hidden Magic

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum