Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Sinopsis & Spoilers

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 Sinopsis & Spoilers la data de Sam Noi 20, 2010 2:16 pm

DEstiny

Moderator
Moderator
SPOILERUL EPISODULUI 11 - By the Light of the Moon

TYLER FACES HIS FIRST TRANSFORMATION — As the full moon approaches, Caroline (Candice Accola) helps Tyler (Michael Trevino) prepare for the transformation he is powerless to stop. While Stefan (Paul Wesley) and Katherine (Nina Dobrev) play mind games on one another, Damon (Ian Somerhalder) and Alaric (Matt Davis) are suspicious when a stranger named Jules (guest star Michaela McManus) shows up in Mystic Falls, searching for her missing friend, Mason. Elena (Dobrev) is frustrated at the lengths Jeremy (Steven R. McQueen) and her friends have gone to in order to keep her safe. Bonnie (Katerina Graham) and Luca (guest star Bryton James) work together on a spell, while still keeping secrets from one another. Finally, Elijah (guest star Daniel Gillies) makes an unexpected appearance with an offer that could change everything. Sara Canning and Zach Roering also star. Elizabeth Allen directed the episode written by Mike Daniels (#201).

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

2 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Mar Noi 23, 2010 12:34 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
sunt curioasa ce mai vrea katherine de la stefan si cand o sa-l lase in pace.presupun ca niciodata e putin spus cand ai eternitatea la dispozitie.parca s-au impartit in tabere.stefan se cearta cu katherine,damon si alaric fac investigatii in legatura cu jules(repet ca damon ar trebui sa se roage ca mason sa nu fi facut parte dintr-o haita,iar jules sa fie cea trimisa sa cerceteze in vederea unei razbunari),elena isi face probleme legate de cat se pun prietenii ei in pericol ca sa o protejeze.parca nici nu ar fi un triunghi amoros aici laughing fiecare cu treaba lui.poate introduc in scena noul triunghi jeremy/bonnie/luka.si cand doi se cearta,se stie continuarea laughing

3 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Joi Dec 02, 2010 6:33 pm

eugenia

Initiate
Initiate
Se stie ce vrea Kat de la Stefan :> .E singurul pe care se pare ca l-a iubit,si cum el se pare ca nu a facut la fel,il vrea si mai tare....

4 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Joi Dec 02, 2010 10:13 pm

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
sper ca pun ce trebuie , unde trebuie . imi e cam somn , asa ca nu ma injurati , va rog laughing

5 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 1:53 am

DEstiny

Moderator
Moderator
DA!
Bravvoooooooooo Stefan !!!!
Asa asa
Sa mai faci din astea ca mie-mi convin =))
Scuzati-ma

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

6 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 5:29 am

claudia_bb

Graphics Vampire
Graphics Vampire

Andra4Rose a scris:DA!
Bravvoooooooooo Stefan !!!!
Asa asa
Sa mai faci din astea ca mie-mi convin =))
Scuzati-ma

hehe cam asta a fost si reactia mea. laughing

nu dar serios inteleg ca se plictisesc acolo inchisi dar hmm stefan mai simte ceva pt ea sau are un plan ceva...adica nu o inseala pe elena teoretic?
eu parca nu cred ca damon o sa fie asa rau incat sa il lase intentionat pe stefan acolo..nu cred.oricum o sa ia ceva pana ii scot ca na nu e asa de usor. Sad

find me on tumblr
http://paintingmyreality.tumblr.com

7 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 5:53 am

JJB

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Da, Claudia, la asta mă gândeam eu după ce am văzut promo-ul. Practic, Stefan o înşală pe Elena cu Katherine. Abia aştept să văd reacţia Elenei, în privinţa asta. Atâta îl "urăşte" pe Damon că vai e rău, arogant, fustangiu etc şi iată ce surpriză îi face Stefan.

În ceea ce priveşte, restul evenimentelor şi mai ales în ceea ce-l priveşte pe Tyler, eu cred că se va ridica blestemul ce a căzut asupra lui. Nu ştiu ce se va întâmpla cu Caroline, este evident că-l place şi că-i va fi alături, dar în ceea ce priveşte pe Tyler, lucrurile sunt destul de clare. Nu va avea nici soarta lui Mason şi nici nu va rămâne vârcolac. Altfel nu s-ar mai agita atâta Katherine and the gang.

8 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 9:46 am

catutzacaty

Initiate
Initiate
probabil fazele Stefan-Katherine nu sunt ceea ce par pt ca asa s-a intamplat mereu...Sad...

9 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 10:33 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
sper sa nu fie adevarat ce vad in promo-ul ala Shocked

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

10 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 10:38 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

11 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 11:39 am

eugenia

Initiate
Initiate
in mod sigur stefan nu o s-o insele pe elena cu kat.producatorii serialului sant f priceputi sa trezeasca interesul privitorilor cu promo-uri din astea facute din imagini din scene diferite,dar prezentate ca fiind din aceeasi scena.nu v-ati obisnuit deja cu tactica?

12 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 11:43 am

Anne Marie.

Cold Silence
Cold Silence
MI`A PICAT FATA!!! mon diuuu !!! eu nu vreau Stefan si Katherineee Sad( eu vreau Damon si Katheerinee laughing doamne, promoul asta m`a facut asa curioasa laughing

13 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 12:19 pm

iWantUtoTurnMe

New-born vampire
New-born vampire
Stie cnv mel din primul promo?

14 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 1:36 pm

Bibi

Burning Veins
Burning Veins
weeeeeell, inainte s-o iau razna... this is the vampire diaries, nimic din promo-uri nu e ceea ce pare ne tachineaza producatorii iar... i think.

Delena a scris:Practic, Stefan o înşală pe Elena cu Katherine. Abia aştept să văd reacţia Elenei, în privinţa asta. Atâta îl "urăşte" pe Damon că vai e rău, arogant, fustangiu etc şi iată ce surpriză îi face Stefan.

chiar o insala, oare? vreau sa zic, mai sunt impreuna? pt ca la felul in care s-a purtat elena in ultima vreme cu el, mie cel putin nu prea mi s-a parut ca mai erau un cuplu...
"oficial" inca sunt despartiti, nu? (sau au zis ca s-au impacat si mi-a scapat mie?) asa ca nu face stefan cine stie ce pacat. pe de alta parte, a zis de n ori ca o iubeste doar pe elena si nu simte nimic pt katherine (bine, si-a dat seama cam toata lumea ca asta nu-i adevarat), asa ca... s-ar putea sa ma supar pe el totusi.
si mai ramane varianta in care totul ramane la stadiul de "mind games" si nu se trece la fapte, si presupun ca atunci va fi pace in lume...

alt subiect. oh god, sa-mi spuna cineva ca nu de tyler (wolf-mode tyler) fuge caroline nails daca o prinde...oh-oh Neutral
bonnie si luca se pare ca fac echipa iar, which is good....cred. well, ma intereseaza doar sa devina bonnie mai puternica, si daca pt asta are nevoie de luca, foarte bine, sa petreaca timp impreuna exersand vraji. desi saracul jer n-o sa fie prea happy...

15 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Vin Dec 03, 2010 1:55 pm

Anne Marie.

Cold Silence
Cold Silence
^ sunt de acord... elena si stefan nu prea mai erau impreuna... mai ales dupa fazele pe care le`a facut ea 8-|
btw =)) faza aia cu caroline si tyler... cu naked =))) PHAHHAA ce am ras laughing))

16 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Sam Dec 04, 2010 2:52 am

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
mai aveam ceva si cadeam de pe scaun cand am vazut promo-ul.ce naiba face stefan?se anunta un episod incendiar.abia astept :>:>

17 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Sam Dec 04, 2010 3:02 am

mitzi

Mundane
Mundane
eu cred ca vom afla muuulte alte secrete avand in vedere ca stef va ramane cam mult timp alaturi de kat

18 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Sam Dec 04, 2010 3:48 am

kmy

Burning Veins
Burning Veins
eugenia a scris:in mod sigur stefan nu o s-o insele pe elena cu kat.producatorii serialului sant f priceputi sa trezeasca interesul privitorilor cu promo-uri din astea facute din imagini din scene diferite,dar prezentate ca fiind din aceeasi scena.nu v-ati obisnuit deja cu tactica?
poate acum o sa fie adevarat numai ca sa ne arate ca nu trebuie sa ne obisnuim cu "tactica" serialului.Adica producatorii au pus asta in promo ca sa ne faca sa credem ca nu e adevarat cand e adevarat laughing e o intreaga psihologie:)) Eu de exemplu pt episodul founders day vazusem un promo in care damon se saruta cu katherine si asa a fost. Chiar cred ca se intampla ce vedem in promo. Am citit si spoilere pt sezonu asta ca nu damon e cel care o sa ii cada lui katherine la picioare ci stefan:-?? si acum e si dovada:))

19 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Sam Dec 04, 2010 5:09 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
Julie Plec Dishes On “By the Light of the Moon” and More!

Jim Halterman: In last night’s episode you had a reference to Twilight’s Kristen Stewart. But do you worry that putting a reference like that in the show would take fans out of the show? Or can they handle it?

Julie Plec: Look, Kevin made his mark and made his entire career by being self-referential between Scream and Dawson’s Creek and while Vampire Diaries isn’t that show it’s still fun to be able to dabble into it for kicks every now and then by mentioning Twilight. We don’t do it very often but when we do we get a little chuckle out of it.

JH: Everybody has been buzzing about casting for still-unseen-but-much-talked-about Klaus. Anything to share?

JP: Nothing to share but it’s been fun reading everyone’s casting suggestions. I think Kevin and I would feel very excited if we could discover a fresh, new face but we haven’t even started yet so it will be interesting to see how that plays out.

JH: Do we know when Klaus will finally appear on the show?

JP: No, no. The mystery of when we are going to meet him for the first time will be on-going. I think on the casting side it said a specific episode but that was just procedural. That has nothing to do with reality.

JH: So, let’s talk about next week’s episode.

JP: Tell me what you’d like to know about next week?

JH: Stefan is in the cave with Katherine. Where is that going?

JP: The two of them together have never been a good thing since Katherine came to town and it’s certainly not going to be a good thing now.

JH: I couldn’t remember – is there are barrier or something on the cave so Stefan can’t just come back out? Remind me how that works.

JP: There’s a witch spell that seals vampires in using sort of the same magic that would keep a vampire from being able to enter a house. Once in, they are stuck there until the spell is removed.

JH: Is Tyler finally going to go through ‘the change’ next week?

JP: Tyler is going through his life change, yes. That is really the point of next week’s episode – to finally put him in that situation. It’s a full moon, we’ve been building to it, he’s been terrified of it [and] last night’s episode really showed what he’s in store for and just how awful it is in fact going to be. It’s a boy-becomes-a-man story for him and it’s not fun and it’s painful and he’s really going to go through hell.

JH: And we all have reference points to having seen werewolves transform in movies and other TV shows so it was scary to see Taylor Kinney back going through that in the video Tyler and Caroline watch.

JP: Yes!

JH: So, key question, will Tyler’s shirt be off as he’s transforming?

JP: [laughs] I can promise that it will be.

JH: He’s been taking care of himself at the gym, I’ve noticed.

JP: Yes, he has! He wouldn’t dare show up to become a werewolf without hitting the gym for a few weeks before. He’s looking good.

JH: And what’s Damon’s part in next week. Is he protecting Elena?

JP: Yeah, it deals with him having to live up to his promise to make sure Elena is protected and the way he chooses to do that is kind of funny. Funny and a little bit Damon-mean as far as Elena is concerned. It gives Damon a good laugh at the way he’s able to keep Elena from getting herself into any trouble. There’s also a new character coming to town named Jules (Michaela McManus) who comes looking for her friend Mason Lockwood and when Damon catches wind of that he realizes he has a problem that needs to be dealt with because, of course, as we know, Mason Lockwood is no more so he has to put the kibosh on the search for him.

JH: Is Jules human or…do we find out?

JP: We don’t know. We’re meeting her for the first time next week so that all remains to be seen.

20 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Sam Dec 04, 2010 7:57 am

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
deci ....sper ca acum , Stefan ...inocentul si ......etc...
Stefan , isi arata adevarata fata...si vai , cat ma bucur , deci e o senzatie minunata , extraordinara , nu va puteti inchipui

Astept cu nerabdare episodul ...cat despre Caroline nails a zis cineva ca e posibil sa fuga de Tyler , damn , de ce cred si eu acelasi lucru ? Sad

21 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Sam Dec 04, 2010 8:19 am

вα∂ vαмριяє

Bitten Human
Bitten Human
Ok, sunt şocată. Ce face Stefan cu Kath? Înţeleg că nu mai e cu Elena , dar totuşi...pe ea o iubeşte...deşi se vede că e atras de Katherine. Credeam că o să-mi placă să-i văd împreună dar acum descopăr că nu e aşa xD. În schimb Damon şi Elena sunt aşa dulci ! <3 O să fie un episod incendiar...abia aştept să-l văd :)

http://www.facebook.com/ioanna95

22 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Sam Dec 04, 2010 12:29 pm

iWantUtoTurnMe

New-born vampire
New-born vampire
iWantUtoTurnMe a scris:Stie cnv mel din primul promo?

nails Plzzz....numai asta imi suna in cap si n-o gasesc nicicum.... No

23 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Dum Dec 05, 2010 5:59 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
iWantUtoTurnMe a scris:
iWantUtoTurnMe a scris:Stie cnv mel din primul promo?

nails Plzzz....numai asta imi suna in cap si n-o gasesc nicicum.... No

August Burns Red - Carol of the Bells

24 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Dum Dec 05, 2010 7:50 am

Allexdamon

Mundane
Mundane
dabea ast sa iasa 11:X:X:X

da chiar ce se intampla q Caroline?

25 Re: Sinopsis & Spoilers la data de Dum Dec 05, 2010 1:42 pm

doar eu

Mundane
Mundane