Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Harry Potter si printul semipur

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Harry Potter si printul semipur la data de Dum Iul 26, 2009 8:53 am

Hell.Sing

Admin
Admin

Vara este în toi, dar o ceaţă neobişnuită pentru acest anotimp bate în ferestre. Harry este în camera sa, aşteptând ca pe ace vizita profesorului Dumbledore în persoană. Una dintre ultimele ocazii în care l-a vazut pe director a fost când acesta purta un duel aprig cu Lordul Cap-de-Mort, iar lui Harry nu-i vine să creadă că domnul profesor Dumbledore chiar îşi va face apariţia tocmai în casa familiei Dursley.

De ce îl vizitează acum? Ce este atât de important, încât nu poate aştepta până când Harry se va întoarce la Hogwarts peste câteva săptămâni?

Al şaselea an la Hogwarts al lui Harry a debutat deja într-un mod ciudat, dat fiind că Lumea Încuiată şi cea Magică încep să se împletească...

Voldemort îşi face simţită prezenţa atât în Lumea Încuiaţilor cât şi în cea a vrăjitorilor, iar Hogwarts nu mai este locul sigur ce a fost cândva. Harry suspectează că pericoulul zace chiar în castel, însă Dumbledore este preocupat de pregătirea lui pentru lupta finală ce ştie că se apropie cu repeziciune. Cei doi lucrează să găsească cheia ce va deschide defensiva lui Voldemort, iar pentru aceasta, Dumbledore îl recrutează pe vechiul sau prieten şi coleg, cu multe relaţii, Profesorul Horace Slughorn, despre care crede că deţine informaţii cruciale. Între timp, elevii se află sub influenţa hormonilor adolescenţei. Harry se simte tot mai atras de Ginny, însă la fel şi Dean Thomas. Şi Lavender Brown a decis că Ron este alesul ei, însă nu a contat pe bomboanele de ciocolată ale Romildei Vane. Şi mai este şi Hermione care fierbe de gelozie, dar care se străduieşte să nu-şi manifeste sentimentele. În timp ce dragostea înfloreşte, un elev stă deoparte. Este determinat să îşi lase amprenta, chiar daca este una întunecată. Dragostea este în aer, însă tragedia este aproape, iar Hogwartsul s-ar putea să nu mai fie la fel niciodată.

[YUMM]
What's it like for Caroline to be violent?
Candice Accola: "So I get to kick a werewolf in the crotch and go kill two cops and then go, 'Hey Mom!'"
http://libelula-nebuna.blogspot.com

2 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Dum Iul 26, 2009 12:16 pm

kattya

Burning Veins
Burning Veins
l`am vazut,l`am vazut!!! :\:d/: si pe cat de mult il asteptam ,atat de tare m`a dezamagit. :str8:

http://tv-shows.wikiforum.ro/

3 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Dum Iul 26, 2009 8:51 pm

Hell.Sing

Admin
Admin
de ce kattya?
ce nu ti-a placut la el?

[YUMM]
What's it like for Caroline to be violent?
Candice Accola: "So I get to kick a werewolf in the crotch and go kill two cops and then go, 'Hey Mom!'"
http://libelula-nebuna.blogspot.com

4 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Joi Iul 30, 2009 2:55 am

vale.

Darkened Hopes
Darkened Hopes
avand in vedere ca nu am citit cartile,desi le am =)))
mi'a placut,o avut niste faze mortale cu ron laughing

5 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Joi Iul 30, 2009 4:39 am

kattya

Burning Veins
Burning Veins
ca a murit Dumbledore laughing d`aia nu mi`a placut. si nush din trailer parea mai tare.si nu mi s`a parut asa think cred ca trebuie sa`l vad HQ laughing

http://tv-shows.wikiforum.ro/

6 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Dum Sept 13, 2009 11:39 am

HelloKitty

Bitten Human
Bitten Human
nah,cartea e de o mie de ori mai buna...si sarutul dintre Ginny si Harry nu mi-a placut deloc,in carte era mult mai interesanta...si in film se pune prea mult accentul pe viata sentimentala a lui a Ron...asta e...asteptam continuarea

7 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Joi Sept 17, 2009 1:17 am

NuSuntEu

Mundane
Mundane
ma cam dezamagit filmul :cry:
parca nu are un fir al povesti :cry:

8 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Vin Sept 18, 2009 11:23 am

Mony~

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Eu il am,dar nu l-am vazut.pana acum vad ca nimenaui nu-i prea place si probabil asa va fi si la mine,nu prea ma dau in vant dupa serie,dar vedem maine....

9 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Vin Oct 16, 2009 11:28 am

HelloKitty

Bitten Human
Bitten Human
dci nici eu nu cunosc pe cineva cariua sa-i fi placut filmul.si eu ma rfefer la fani,toti au fost dezamagiti...totul se intampla prea repede,si despre unele lucuri impoartante nici nu aflam...iar daca nu ai citit cartea nu prea vei intelege filmul...adica asa a fost cu o prietena de a mea,mereu intreba "nah acum ce se intampla","ce e aia","ce e asta"",etc.

eu cred caatunci este un film bine ecranizat daca nu doar cei care au citit cartile vor intelege poveste,intamplarile dar si cei care nu au citit-o...

insa sper din suflet ca ultimele 2 filme vor fi mai bune ca asta.vreu sa vad o incheiere buna :b:):

10 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Mier Dec 02, 2009 11:19 am

Mony~

Darkened Hopes
Darkened Hopes
NU mi-a placut...se grabesc si abia am inteles ceva.Nu vreau sa va ruinez visele,dar se spune ca Harry moare la sfrasit.
Imi plac actorii,dar imi pare rau pentru Dumledore,imi placea personajul lui :miau10:

11 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Sam Apr 10, 2010 3:54 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Hmm . Mare fana am fst prin cls. a IV'a . Desi am vazut filmul acum ceva timp , imi amintesc ca am fost dezamagita . Fara actiune si ... nu afost bine deloc . Cartea e mai buna bigsmile.

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

12 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Sam Mai 15, 2010 7:38 am

just in love

Mundane
Mundane
Mie imi place mult Harry Potter...dar filmul acesta chiar m-a dezamagit...cartea nici nu se compara...oricum, sper ca ultimele 2 sa fie mai bune si sper sa nu mai scoata parti interesante din carte

13 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Vin Iun 18, 2010 1:10 am

mettalinnna.<3

Initiate
Initiate
cred ca pe toate forumurile la topicul cu harry potter 6 am comentat.
sa vedem.nu stiu cati ati citit cartea insa daca o sa o cititi o sa va dati seama ca filmul nu urmeaza decat ideile principale cum ar fi.
decand m`am dus la cinema ,mi-am luat bilet si la premiera am inceput sa ii comentez lui tata.aveam si cartea la mine si toti imi faceau: shhh.
deci au schimbat o gramada de lucruri,pentru mine au facut filmul degeaba. sa fim seriosi.
nu incepe povestea asa,eu stiam ca dumbledore se duce dupa harry acasa.
nu e nimic la fel.
harry nu apare direct in casa lui ron,au sarit o gramada de detalii.
tata nici nu a inteles filmul.au sarit o gramada.
erau mult mai multe amintiri cu voldemort si etc.
singurul lucru care mi-a placut a fost ca dupa mine au respectat personajul lui draco si l`au facut aproximativ ca in carte.
in plus,bellatrix nici nu apare la atacul devoratorilor.plus ca erau mai multe lupte acolo si etc.
si sincer chiar nu vreau sa mai aud de filmu asta.
de 5 si 6 si-au batut joc.
si acum se caca pe ei degeaba cu doua filme la 7.
scuzati expresia.adica sa fim seriosi,cartea a 5-a e mult mai groasa decat 7 si i`au facut o porcarie de film.
la 7 nici nu imi iau bilet la premiera,o sa vad ambele filme unu dupa altu.

14 Re: Harry Potter si printul semipur la data de Sam Iun 26, 2010 11:28 am

Jane

Touch of Shadow
Touch of Shadow
si eu am citit toate cartile. de mai multe ori ultimele.
filmele nu reprezinta chiar cea mai buna ecranizare a cartilor.. dar imi place atmosfera.. pare o Londra veche, imi plac obiectele, decorurile.. si alea din "sweeney todd" si din "sherlock holmes".. probabil imi plac toate decorurile din filmele Warner Brothers.. :-?

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum