Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Lauren Kate - Damnare (Fallen Series)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Lauren Kate - Damnare (Fallen Series) la data de Vin Noi 12, 2010 7:11 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Lauren Kate - Damnare (de la editura Litera)

Descriere:

Unii îngeri sunt sortiţi căderii!

Există ceva dureros de familiar la Daniel Grigori.

Misterios şi distant, el îi atrage atenţia Lucindei Price încă din prima ei zi la internatul Sword & Cross, din înăbuşitorul Savannah. Ajunsă aici după ce prietenul ei moare într-un accident misterios, Lucinda, o adolescentă de şaptesprezece ani, se îndrăgosteşte de Daniel, dar descoperă un adevăr incredibil de tulburător: el este un înger căzut, iar iubirea lor este veche de secole şi sfârşeşte tragic de fiecare dată când se întâlnesc.

Într-un decor apăsător şi opresiv, în care îngerii nu se deosebesc de muritori şi unde umbrele veghează ameninţător orice mişcare, povestea lor evocă un romantism diafan şi angelic.

Periculos de incitant şi întunecat de romantic, Îngeri căzuţi este un thriller fascinant şi povestea de dragoste supremă.

Sexy, fascinat şi înfricoşător . . . Mi-a plăcut la nebunie!” - P.C. Cast, autoarea seriei Casa Nopţii, (besteller New York Times)

Atmosferă gotică… atât de bine închegată, încât cititorii îşi pot închipui cu uşurinţă cum Luce se plimbă prin mlaştini şi printre ruine.” - Kirkus Reviews (Bestseller New York Times)

Cartea va fi disponibila in cadrul Targului International de carte Gaudeamus, care are loc pe data de 18 - 22 noiembrie 2010 (Bucuresti - Romexpo)
Puteti sa cititi primul capitol din Damnare de Lauren Kate aici

Lauren Kate interview:

1. Fallen (Damnare)
2. Torment
3. Passion (16 iunie 2011 SUA)

Trailer 1 - Fallen by Lauren Kate

Trailer 2 - Fallen by Lauren Kate

Trailer 1 - Torment by Lauren Kate

Trailer 2 - Torment by Lauren Kate

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

2 Re: Lauren Kate - Damnare (Fallen Series) la data de Vin Noi 12, 2010 11:12 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
trailer-ul la torment e superb.tipul arata super bine.sper sa faca si film dupa carti.abia astept sa citesc primul volum

3 Re: Lauren Kate - Damnare (Fallen Series) la data de Dum Noi 21, 2010 2:55 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
madalinatm a scris:trailer-ul la torment e superb.tipul arata super bine.sper sa faca si film dupa carti.abia astept sa citesc primul volum

Disney a cumparat drepturie ca sa faca din seria de carti un film (sau mai multe, depinde daca o sa aiba succes) yaayyyyyyyy!

Mie imi plac la nebunie copertile; le ador
...tipa care le-a facut are cont pe deviantART & sunt sigura ca si coperta pentru "Passion" o sa fie la fel de misto

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

4 Re: Lauren Kate - Damnare (Fallen Series) la data de Mar Noi 23, 2010 12:55 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
sunt curioasa cine vor fi actorii distribuiti in rolurile principale.sunt sigura ca o sa fie un film frumos daca respecta actiunea din carti.abia astept urmatorul volum

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum