Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Episode 9 CHAT

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 2]

1 Episode 9 CHAT la data de Vin Oct 22, 2010 6:24 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
Discutii despre episod.

2 Re: Episode 9 CHAT la data de Joi Noi 11, 2010 7:21 am

Miruna.Ioana

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
Eu abia astept sa apara episodul! Mai ales ca dupa nume...se anunta a fi un episod foarte bun in care vom afla mai multe despre trecutul lui Katherine! Ne va fi dezvaluita partea aceea umana a ei sau poate doar un instinct..acela de a supravietui.

3 Re: Episode 9 CHAT la data de Joi Noi 11, 2010 6:25 pm

eugenia

Initiate
Initiate
eu una dupa ce l-am vazut,pot sa zic ca sant dezamagita.a fost o lalaiala cu blestemu care tb rupt,dar care nimeni nu stie de ce.(doar ca sa poata merge vampirii prin soare?bleah!)despre klaus nimic concret sau macar ceva care sa te tina cu sufletul la gura pt episodul viitor.despre katerina originala la fel.dupa exceptionalul episod de data trecuta,sant total dezamagita.serialul ia o pauza pana in 2 dec.dupa care inca o pauza pt sarbatori.intre 13 si 17 dec vor da in reluare cate 2 ep in fiecare zi intregul sezon 2.

4 Re: Episode 9 CHAT la data de Joi Noi 11, 2010 10:18 pm

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
bun
tocmai am terminat de vazut episodul..

nu a fost rau..
am aflat cate ceva de Katerina...
chiar ma gandeam la un moment dat de ce e tocmai din Bulgaria laughing
dar apoi mi-a picat fisa... pentru ca de acolo e Nina..si e clar ca vorbeste bine limba..

asa..
sa incepem cu inceputul.. bigsmile

Mie imi place relatia dintre Bonnie si Jeremy... si intr-un fel, astazi Bonnie i-a dat niste sperante..
pe care apoi i le-a luat dupa ce s-a intalnit si a 2-a oara cu Luka.
Si intr-un fel, mi-a parut rau de el.... pentru ca a plecat usor trist acasa... resemnat... dar totusi.. trist,dupa parerea mea..

Apoi... Stefan si Caroline..
Imi place de ei 2... _ CA PRIETENI... si nimic mai mult bigsmile
Ma bucur ca o data in viata nu si-a dat drumul la gura.. Car... desi partial a facut-o, pentru ca in timp ce o acoperea pe Elena, i-a dezvaluit lui Stefan..de Tyler..

Damon si Rose...
laughing
Surprinzator, dar in episodul asta Rose mi s-a parut mult mai frumoasa...
Nu spun ca e geniala tipa, pentru ca nu e...
Dar nu stiu..azi mi s-a parut mai uratel si Damon un pic .. [ gooood nu pot sa cred ca am spus asta laughing)) dar serios.. ]
In fine... nu-mi pare rau ca s-a culcat cu Rose.. bigsmile
Mi-a placut ca a avut grija de ea cand s-a ars.... si atunci mi-am dat seama ca nu le-ar sta chiar rau impreuna...
Deci... momentan, sper sa nu moara prea curand Rose... poate chiar deloc think

faza cu tipul ala.. mort...care e iar viu... laughing vampirul original... ii uit mereu numele..
are niste puteri... ciudate sa zicem.... imi place ...ca poate constrange si alti vampiri.. totusi imi pare rau de prietenul Rosei ca a murit... nu merita

De Luka, sincer... habar nu am ce sa zic...
wizard?!
Dar... momentan nu-mi place de el... si mai ales de tatal lui...
atata timp cat are legatura cu vampirii "cei rai" nu vreau sa aud prea mult de el laughing

Asa... mi-a mai placut faza cu Elena... si Kat.
cand ii dadea sange cu paharelul laughing
totusi i-a dat doar jumate de sticla... cu restul ce face?
logic nu-l bea ea.. putea sa-i arunce toata sticla inainte sa plece. bigsmile

Tyler.. nu a aparut in episodul acesta, DAR...
se apropie o luna plina...deci o sa avem parte si de ceva actiune cu el... sper eu

Si legat de episod... nu stiu ce sa mai zic...
Cand am vazut trailer-ul.. ma gandeam ca, Kat. a scapat..si ca vrea sa o transforme pe Elena in vampir....
NU zic ca nu vrea laughing ca vrea...

de asta ma enerveaza promo-urile.. ca te fac sa crezi altceva..
rusine lor Neutral
mi-ar fi placut sa devina Elena vampir

cat despre pauza minunata pe care o au.. DIN NOU
asta e... o sa asteptam... doar ca a fost destul de curand o pauza... Neutral
sper totusi sa vina cu un episod de cateva ori mai bun decat asta..

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

5 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 12:24 am

sabinutza10

Touch of Shadow
Touch of Shadow
episodul nu a fost cine stie ce, dar a fost dragut.
imi place cum ii sta lui damon cu rose
mi-a placut faza cu elena si katherine bigsmile
mi-a mai placut si cum caroline il tinea pe stefan ocupat laughing au fost sweet...chiar seamana caroline cu lexi:X
de bonnie cu luka nu pot spune nimic...nu stiu daca se potrivesc, nu mi-am dat seama inca.
de vampirul ala original nu-mi place deloc No way
o sa avem de asteptat ceva timp dar sper sa merite!
astept episodul viitor:D

6 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 5:41 am

Bubulina.

Graphics Vampire
Graphics Vampire
Nici mie nu mi s-a parut fantastic...
Ma asteptam sa fie mai spectaculos, dar a fost destul de lalait. Oricum, ma bucur ca s-a facut lumina in cazul lui Katherine.... Nu am crezut vreodata ca imi va parea rau de ea.... Neutral Acum incep sa o inteleg si sa nu o mai consider o asa scorpie. :-s Mi-a placut dialogul dintre ea si Elena laughing Parca erau prietene vechi. laughing
Am ramas cand am vazut ca tatal lui Luka aka vrajitorelul cel viteaz e cu prostul ala de Eliah Fir-ar ! Si parca vad ca el doar se va folosi de Boonie ca sa ajunga la Elena Neutral Shit....

Ok, si acum as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva
1. Katherine aka Katerina a fost cea care a nascut o fetita???
2. Daca da, atunci cum se face ca ea vorbea engleza in Bulgaria, atunci cand s-a ascuns de Klaus la Rose? Sau era in Anglia???
3. Mai pe la sfarsit o arata pe Katherine calare pe cal, mergand la casa familiei sale unde ii gaseste pe toti morti...deci, inseamna ca ea se aflase mereu in Bulgaria? Neutral Sorry, dar se pare ca n-am inteles unele chestii

7 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 6:14 am

LoveIsADrug

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Ok deci sunt un pic dezamagita ....adica a fost destul de interesant episodul dar ....credeam ca o sa fie mai ceva.MAI ALES DUPA CE AM VAZUT TRAILERUL!
eu speram ca Katherina sa incerce sa o transforme pe Elena in vampir.Mi-ar fi placut daca Elena era vampir.
Dupa episodul asta ma enerveaza Katherine foarte tare......e asa o B-I-T-C-H.Adica...se gandeste numai la ea.
Inca o chestie care ma enerveaza....Damon s-a culcat cu Rose.Mi-ar fi placut daca erau doar prieteni:((....si nimic mai mult .
Off....cand am vazut traileru mi-am imaginat totul foarte diferit!
In orice caz....astept cu nerabdare urmatoru episod! laughing

8 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 10:10 am

georgy.alle

Cold Silence
Cold Silence
Ah.. toata lumea e dezamagita .. am avut in episodul asta multe informatii , dar noi suntem mai curiosi de atata
Orcum episodul mie mi-a placut.
A fost genial D in episodu asta. Iar Elena si Kath mau facut sa rad.!

Ps: iara o sa fie pauza????

http://www.onlinegames64.com

9 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 10:53 am

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
Episodul mi'a placut.am aflat informatii despre katerina,insa as fi vrut sa il vad pe Klaus sau cum il cheama pe cel de care fugea Katerina.Mi se pare ca povestea devine din ce in ce mai interesanta.mi-a placut fasptul ca acel vampir original(ii uit numele)ca poate constrange si alti vampiri.insa nu m'am asteptat ca tatal lui Luka sa fie alaturi de el.

10 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 11:17 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
Ok, si acum as vrea sa ma lamureasca si pe mine cineva
1. Katherine aka Katerina a fost cea care a nascut o fetita???
2. Daca da, atunci cum se face ca ea vorbea engleza in Bulgaria, atunci cand s-a ascuns de Klaus la Rose? Sau era in Anglia???
3. Mai pe la sfarsit o arata pe Katherine calare pe cal, mergand la casa familiei sale unde ii gaseste pe toti morti...deci, inseamna ca ea se aflase mereu in Bulgaria? Neutral Sorry, dar se pare ca n-am inteles unele chestii

1.Da, Katherine a nascut o fetita.
2.Pai spunea ca a plecat in Anglia si s-a obisnuit acolo, probabil a invatat engleza. Si da, s-a ascuns de Klaus la Rose cu ajutorul lui Trevor.
3.Se intoarce acasa, crezand ca a scapat de Klaus, dar acesta s-a razbunat pe ea. Nu a fost tot timpul in Bulgaria. A plecat in Anglia si cand s-a transformat in vampir a vrut sa se intoarca acasa.

Inca o chestie care ma enerveaza....Damon s-a culcat cu Rose.Mi-ar fi placut daca erau doar prieteni:((....si nimic mai mult .
Intr-un fel e mai bine asa. Ar fi fost mai rau daca Damon s-ar fi indragostit de Rose. Asa e doar o aventura si Elena e in inima sa <3

Ps: iara o sa fie pauza????
Pana pe 3 decembrie.

11 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 11:22 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
in primul rand ,vreau sa zic ca mi se par din ce in ce mai scurte episoadele

ok, gata am zis ce ma macina pe mine:)) dar sa trecem peste bigsmile

episodul a fost foarte tare, mi-a placut ca am aflat mai multe despre katherine. mi-a placut ce i-a spus kath lui stefan, ca ea acolo e in siguranta fata de ei (a facut stefan o fata) laughing
damon - cu toate ca e personaj negativ,mie imi este foarte drag, face niste fete haioase, iar de replici nu mai zic laughing
caroline - a fost foarte sweet cand incerca sa il retina pe stefan, iar stefan i-a trantit-o repede cu alea 2 secunde in care sa spuna adevarul:))
bonnie si jeremy -sunt draguti impreuna, sper sa evolueze relatia lor
luka si tatal lui- mi s-au parut suspecti de la inceput si am avut dreptate tongue
rose- imi place, sper sa ramana mult in film, dar nu cu damon laughing
elena & stefan -au fost foarte draguti la sfarsit, sper sa se impace mai repede

cam atata, cred, astept continuarea

p.s: nu i-am mai vazut pe matt, jenny si alaric de foarte mult timp,iar tyler nu a aparut nici el in acest episod, sper sa se rezolve aceasta probleme, cred ca e loc si pt ei laughing

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

12 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 11:40 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
nu inteleg de ce-mi fac asta.adica sa intru sa citesc inainte sa vad episodul,dar totusi,cine e tatal copilului lui katherine?acum e clar ca,katherine e stramoasa elenei.cred ca elena e incantata

13 Re: Episode 9 CHAT la data de Vin Noi 12, 2010 12:08 pm

Bibi

Burning Veins
Burning Veins
imi place cum in episoadele in care o prezinta pe kat ca fiind scorpia scorpiilor, pun la sfarsit 15 secunde in care arata ca nu e chiar fara inima fata
well, let's see.... nu stiu cat o sa mai dureze pana cand curajul asta prostesc al elenei o sa o bage in probleme de n-o sa mai stie pe ce lume traieste. pe de alta parte, imi pare rau pt ea... adica, sa afli ca 3 dintre prieteni tai sunt condamnati la moarte din cauza ta...well, that sucks Neutral cumva mi s-a parut funny faza cu paharele cu sange... parca erau shoturi de tequila laughing
deci kat a noastra a avut o fetita, a fost dintotdeauna egoista si manipulatoare, si trevor a fost inca un fraier pe lunga lista de fraieri indragostiti de kat... si normal, ei nu i-a pasat
luka la inceput mi s-a parut ok, dar cand am vazut cu cine umbla taica-su... bleah. nu stiu ce sa cred, chiar e luka asa un *beep* si incearca sa-i castige increderea lui bonnie ca sa-l ajute pe taticu, sau nu prea e de acord cu planurile lu' daddy si vrea sa se imprieteneasca cu ea ca s-o protejeze daca va fi nevoie :-??
si fix cand incep sa ma obisnuiesc si eu cu ideea bonnie&jeremy, si sa trec de la "hmm, they're cute" la "well, asta chiar s-ar putea sa mearga"...bonnie e fascinata de luka si povestile lui de vrajitorie si uita complet (!!!) de saracul jer si nici macar nu observa cand el pleaca... wth bonnie, cu cine ai venit sa joci biliard? rugaminte pt producatori: pls people, nu-i mai frangeti inima bietului baiat, nu si de data asta Sad chiar n-a facut nimic sa merite asa ceva Sad
caroline si stef au fost draguti laughing cred ca nu numai lui ii aduce care aminte de lexi adica really, in primul sezon l-am vazut razand (asa ca lumea) doar cand a fost cu lexi... iar acum cine il face cel mai mult sa rada? caroline gosh, cand a intrebat el daca elena e cu damon si zice care "ewww! no!" laughing (care, nu fi nedreapta, nu uita ca tu te-ai culcat cu damon de bunavoie )
si daca tot am ajuns aici... in mod ciudat sau nu, nu m-a deranjat ce s-a intamplat intre rose si damon. credeam ca o sa fie prea devreme pt asta, dar a fost ok... no feelings, friends with benefits gen... chiar mi-ar placea sa fie prieteni. a fost nice cum damon a avut grija de ea dupa ce elijah a spart geamurile, si cand rose i-a zis ca poate sa aiba incredere in ea... well, daca damon o sa invete sa faca asta atunci eu voi fi foarte happy
mi-a parut rau de elena cand a cedat nervos si a inceput sa planga, desi asta a fost scena mea preferata (sunt sadica, imi place cand oamenii plang ) dar asa e cum zis ea...a vrut adevarul, l-a aflat... well, acum n-are de ales decat sa suporte consecintele
si omg, elijah can compel another vampire? Shocked (de ce a fost nevoie sa-l omoare pe slater? Sad era atat de tare tipul... nerd-vamp, cu toate diplomele si masterele si doctoratele lui...i liked him Sad ) ce alte puteri mai are? Neutral in orice caz, nu-mi place...si nici ca lucreaza cu tatal lui luka

si acum asteptam 3 saptamani...:-<

14 Re: Episode 9 CHAT la data de Sam Noi 13, 2010 5:07 am

LoveIsADrug

Darkened Hopes
Darkened Hopes
se pare ca urmatorul episod va aparea doar in 2 decembriee
cand incepe traileru scrie "Thursday December 2" -> http://www.cwtv.com/shows/the-vampire-diaries
de ce apare doar in 2 dec?
nu pot astepta pana atunci Sad

15 Re: Episode 9 CHAT la data de Sam Noi 13, 2010 5:29 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
La noi o sa apara pe 3 decembrie, iau o pauza de 3 saptamani. E ziua Recunostintei etc. Dupa o sa mai dea 2 episoade si o sa ia iar pauza :-s

16 Re: Episode 9 CHAT la data de Sam Noi 13, 2010 8:34 am

maddie_muhaha

Initiate
Initiate
Nuuuu !! Nu vreau ca Damon să fie cu Rose. Pur şi simplu nu se potrivesc.
Avem parte de noi vrăjitori, şi o să se complice din ce în ce mai mult serialul.
Sper că Elena o să decidă să devină vampir, dar dacă o să devină vampir Klaus o să aibă grijă să se răzbune pe familia ei aşa cum a făcut şi cu Katherine, deci nimic nu ar fi în avantajul ei. Chiar nu-mi imaginez cum o să scape de toată chestia asta cu piatra lunii şi de primii vampiri.
Tot nu am înteles de ce nu a murit Elijah( he's a special vampire .. blah blah).

3 decembrie?! .. Jeez.. o să-mi iasă peri albi .. Hell NO!

17 Re: Episode 9 CHAT la data de Dum Noi 14, 2010 4:14 am

Bubulina.

Graphics Vampire
Graphics Vampire
Mersi mult de tot Karmen pentru lamuriri:* Creierul meu blond se prinde mai greu :">

Ah, cred ca am uitat sa zic ca mi-a placut de Rose si Damon laughing Fara obligatii, implicare sau sentimente:)) doar asa...one night stand

18 Re: Episode 9 CHAT la data de Dum Noi 14, 2010 7:18 am

anomar

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Episodul 11 - "By the Light of the Moon" o sa-l vedem tocmai in 3 Decembrie? Aaaaaaaaa?! Sau dupa acest numarul 11 fac acea pauza? Nu e bai...o sa-mi cumpar de la Gaudeamus cartea cu nr 5 din seria aceasta si ma delectez cumva. Apare si cartea cu nr 5 din Academia Vampirilor care m-a dat pe spate ca lectura...poate cea mai buna serie de pana acum;)
Episodul acesta nu era rau deloc, dar a fost imediat dupa cel in care am trait intens alaturi de Damon si nah...acum pe bune...nu pot toate sa faca ravagii cu inimile noastre, nu?
:>

19 Re: Episode 9 CHAT la data de Dum Noi 14, 2010 11:11 am

nanutza25

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Bun episodu , intradevar au cam lalaito cu blestemu, imi place cum vb Nina rusa , Rose si Damon nui vreau impreuna nu se potrivesc lui ii sta bine doar cu Elena asa ca mai bine one night stand ep asta mi sa parut mie sau Ian era racit avea asa o voce mai pe nas ? ce sa mai good dar nu extrodinary acest ep sa vedem urmatoru.pacat ca dureaza 3 sapt.

20 Re: Episode 9 CHAT la data de Dum Noi 14, 2010 11:14 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
Ian a avut pneumonie cand s-a filmat acest episod bigsmile

21 Re: Episode 9 CHAT la data de Dum Noi 14, 2010 11:19 am

nanutza25

Darkened Hopes
Darkened Hopes
ce spirit de obs am stiam eu ceva era in neregula cu vocea lui si cu el la ep asta. bigsmile

22 Re: Episode 9 CHAT la data de Lun Noi 15, 2010 1:36 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
ma intreb cat de atacat ar fi fost stefan daca ar fi avut un one night stand Rolling Eyes

23 Re: Episode 9 CHAT la data de Lun Noi 15, 2010 1:46 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Ar fi fost destul de atacat, mai ales ca el este cu Elena...
Dar sa stii ca eu il atac si pe Damon laughing Nu mi-a placut deloc ceea ce a facut. Adica Rose?! De ce ea?De ce oricine ? :-?

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

24 Re: Episode 9 CHAT la data de Lun Noi 15, 2010 3:37 am

anomar

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Apropo' ...asta pt ca tot vorbeau fetele mai sus...Damon a fost intr-un con de umbra pentru ca deja stralucea prea tare si ceilalti nu aveau nicio sansa laughing N-am fost rautacioasa, nu?
Pe mine ma bucura f tare complexitatea serialului si faptul ca l-au gandit bine . Sunt curioasa pana unde vor ajunge pentru ca nu tin f tare de carte , deci ne vor surprinde la orice pas!

25 Re: Episode 9 CHAT la data de Lun Noi 15, 2010 12:02 pm

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
intrebam pt cazul in care stefan facea asta cat timp nu era impreuna cu elena.
bine ca nu tin de carti pt ca pe mine sincer m-a dezamagit rau de tot volumul 5,din pacate.parca e scris de alta autoare.

"Dar sa stii ca eu il atac si pe Damon Nu mi-a placut deloc ceea ce a facut. Adica Rose?! De ce ea?De ce oricine ? :-?"
cred ca esti prima care face asta,desi esti team damon.
eu m-am intrebat d c?barbatii sunt ciudati rau,femeile nu ar face asta daca ar fi indragostite cu adevarat de altul.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 2]

Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum