Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Valemont

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Valemont la data de Joi Oct 14, 2010 8:39 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker

Universitatea Valemont este o universitate exclusivista aflata pe coasta de est unde au acces numai elevi bogati si foarte bine selectati. Unul dintre elevii acestei universitati, Eric, moare in conditii suspecte si imediat ce organele de politie ii descopera trupul, o anunta pe sora sa, Sophie Gracen. Acestia nu au nici o explicatie pentru moartea lui Eric, asa ca Sophie se gandeste sa rezolve singura misterul. Ea fura cea mai importanta proba, telefonul fratelui sau si se infiltreaza in universitate ca studenta. Odata intrata in acest mediu, ea incepe sa afle cat mai multe detalii stranii despre familia ei si despre elita universitatii Valemont. Fata descopera ca aceasta nu este o scoala obisnuita, ci un loc in care vampirii vin sa invete sa isi controleze instinctele si dorinta de a se hrani cu sange de om.
Fiecare episod incepe cu un mesaj de pe telefonul lui Eric care o ghideaza pe Sophie in cautarea ei disperata de a-l gasi pe cel vinovat de moartea fratelui sau.

2 Re: Valemont la data de Joi Oct 14, 2010 10:41 am

Shit of life

RPG Staff
RPG Staff
Mda, aveam si eu de gand sa intreb pe undeva ...primul episod ceva puppy-face
ca eu am cautat da` nuu am gasit , mi se pare interesant :)
daca aveti vreu link de vizionat online , sau mai stiu eu ce ....bigsmile

3 Re: Valemont la data de Lun Oct 18, 2010 10:28 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
http://www.mtv.tv/shows/featured/valemont/episodes/

am gasit aici episoadele,dar sunt scurte cam de 3 minute de asta sunt si multe

4 Re: Valemont la data de Mier Oct 20, 2010 3:28 am

Albinutzsa

Damnation
Damnation
sarumana;x
eu le aveam in rusa.. episodul avea cam 20 minute si erau 6 episoade.

5 Re: Valemont la data de Mier Oct 20, 2010 9:32 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
cu placere.eu le-am tot cautat si abia am reusit sa le gasesc cu ajutorul unei tipe de pe youtube.pe site-ul mtv sunt vreo 35 de episoade parca pt ca sunt foarte scurte.sper sa apara curand si pe site-urile unde putem vedea episoade online de la noi.

6 Re: Valemont la data de Mier Oct 27, 2010 6:05 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Am vazut un promo pe Mtv pentru serialul asta si m-am gandit sa vad si yo despre ce e vorba & am cautat pe net, dar mai bine nu imi pierdeam timpul Rolling Eyes

...am vazut clipulete din episoade si am ajuns la concluzia ca MTV-ul incearca, lamentabil, sa castige cat se poate dupa toata treaba cu Twilight & vampiri... ceva de genu: daca tot e la moda, sa faca si Mtv-ul un serial cu o adunatura de adolescenti care vai doamne sunt vampiri, si vai prin ce trec ei.
& bad f*cking acting!!! si dau si exemplu: ...tipa blonda (actrita principala) cauta, de nu stiu cate episoade, sa afle cum/de ce a disparut fraiso... si da de el si vezi doamne, fratiso nu e mort, nu e disparut, e vampir... pfffff... la toata treaba asta reactia, pe care o are tipa e asa fortata si aiurea... Rolling Eyes si cam toti actorii din serialul/mini seria asta joaca asa de prost incat nici nu imi vine sa cred ca asa ceva chiar se da la tv... Neutral

In orice caz, asta e doar parerea mea pesonala si sorry, dar intentia mea nu e sa jignesc persoanele carora chiar le place chestia asta... evident ca mie nu imi place, ...sooo, yeah, sorry!

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

7 Re: Valemont la data de Mier Oct 27, 2010 9:32 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Sunt total de acord cu tine, Crimson bigsmile [off: care este numele tau? ]
Si eu am vazut putin dintr-un episod si pur si simplu imi venea sa inchid tv.ul ! A fost o experienta oribila ! laughing

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

8 Re: Valemont la data de Mar Noi 30, 2010 7:06 am

claudia_bb

Graphics Vampire
Graphics Vampire
am vazut din intamplare la tv dar sincer nu mi-a placut Sad

find me on tumblr
http://paintingmyreality.tumblr.com

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum