Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Dexter

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Dexter la data de Lun Oct 11, 2010 10:57 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
Bazata pe nuvelele lui Jeff Lindsay, Showtime ne propune o interesanta poveste a unui criminal in serie. In timpul zilei, Dexter Morgan e un angajat model al laboratorului criminalistic al politiei din Miami, dar aceasta este doar o masca ce ascunde adevarata sa identitate. In relitate Dexter este un criminal meticulos ( un monstru precum si el admite) care isi satisface setea de sange in timpul noptii. La adapostul intunericului el urmareste si apoi omoara criminalii pe care legea nu-i poate atinge, totul cu grija si determinare. Dexter Morgan se confruntă cu probleme serioase, căci ies la iveală tot mai multe dovezi ale activităţii sale de după serviciu, iar astfel trecutul său extrem de întunecat este tot mai aproape de a fi dezvăluit.

Story-ul serialului mi se pare excelent, iar prestatille actoricesti ,mai ales a lui Michael C. Hall, sunt la cele mai inalte standarde de profesionalism.
Eu il urmaresc si imi place foarte mult:D

Sper sa nu se supere nimeni ca am facut un topic cu acest serial dar consider ca merita urmarit:D
Asadar ,astept parerile voastre :>

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

2 Re: Dexter la data de Lun Oct 11, 2010 11:21 am

dextaritza

Initiate
Initiate
Dexter este unul dintre serialele pe care le urmaresc cu placere si de care efectiv nu ma pot satura, ma tine in suspans cu fiecare episod.Sunt curioasa care va fi intrun final sfarsitul lui Dexter,va scapa cu basma curata cum a scapat si pana acum sau justita va face dreptate si Dexter va fi prins?? Este intradevar un serial care merita urmarit. ma intreb daca dexter este un om bun tinand cont de slujba pe care o are si anume de angajat model al laboratorului criminalistic al politiei din Miami asa cum ai precizat sau un om rau cu intentii bune, fiind un justitiar ucigand doar criminalii pe care legea nu i-a bagat in inchisoare. Din punctul meu de vedere, Dexter este in adancul lui un om bun, insa din cauza traumelor pe care acesta le-a suferit in copilarie l-au facut o persoana incapabila de sentimente umane, un psihopat sau monstru asa cum el admite.

3 Re: Dexter la data de Sam Oct 16, 2010 12:12 pm

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Dexter recap season 1 Manic Compression

Dexter's Greatest Hits AKA 56 Lines About 13 Psychos laughing

Julia Stiles on Dexter (season 5)

Nu o sa ma surprinda daca Quinn moare sezonul asta. Si Doakes si-a bagat nasul pe unde nu trebuia & Dexter a avut grija de el...
...pacat Sad imi place mai mult de Quinn decat de Doakes

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

4 Re: Dexter la data de Mier Oct 20, 2010 10:08 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
Si eu cred ca Quinn o sa pateasca ceva daca isi mai baga mult nasul unde nu trebuie:P
E pacat pentru ca imi place cum ii sta cu Deb, asa ca sper ca o sa se potoleasca si nu o sa o pateasca ca Doakes.

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

5 Re: Dexter la data de Dum Oct 24, 2010 2:27 am

dextaritza

Initiate
Initiate
Nu vreau sa moara Quinn Sad, chiar imi place de el, e sexy =) si se potriveste cu Deb bigsmile, sper sa se potoleasca si sa nu isi mai bage nasul pe unde nu trebuie laughing, sunt curioasa insa cum va evolua relatia dintre Dexter si Lumen

6 Re: Dexter la data de Vin Noi 12, 2010 1:26 pm

AnnieS

News Vamps
News Vamps
Relatia lor evolueaza spre bine, din cate observ eu si avand in vedere ca i l-a prezentat pe cel mic;))
Mai sunt foarte putine episoade oricum ,imi pare asa de rau ca se termina de tot
O sa imi lipseasca dex , imi place foarte mult cum gandeste laughing

7 Re: Dexter la data de Mier Dec 15, 2010 3:08 am

dextaritza

Initiate
Initiate
Gata si cu Dexter bigsmile, imi pare rau ca Lumen l-a parasit Sad cand el credea ca si-a gasit pe cineva care sa il accepte asa cum e:(. Cand am vazut ca i-a prins Debra...am zic gataaa bigsmile asta e sfarsitul lui Dexter, dar am rasuflat usurata cand am vazut ca i-a lasat sa plece, un gest frumos din partea ei laughing

Din cate am inteles,va urma si un sezon 6 ;;) pe care abia il astept :X:X ar fi fost mai marfa daca Dexter ar fi avut-o pe Lumen ca killer-partener laughing...dar cine stie bigsmile poate producatorii ne vor surprinde laughing si o vor pastra pe Lumen bigsmile

8 Re: Dexter la data de Mier Dec 15, 2010 9:56 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
Dap, gata cu dexter pana in august 2011(at am inteles ca o sa apara sezonul 6) Sad
Un final destul de ok, macar nu o sa mai stau in suspans pt ca totul s-a terminat cu bine. Insa am fost dezamagita de Lumen ,s-a folosit de dexter Sad urat din partea ei:roll:

9 Re: Dexter la data de Mier Dec 15, 2010 10:04 am

dextaritza

Initiate
Initiate
Nu s-a folosit neaparat de el,pt ca Dexter a acceptat sa o ajute:))... putea sa o refuze si sa omoare ca sa nu existe martori la crima lui =))
Lumen s-a simtit razbunata cand i-a vazut pe cei care i-au facut rau morti insa ea nu este un monstru ca Dexter:)) si nevoia ei de a ucide a disparut in momentul in care Jordan Chase a murit Twisted Evil...in schimb Dexter trebuie sa ucida in continuare laughing ca sa isi satisfaca the Dark Passenger laughing

Ce mi-a placut la Dexter a fost faptul ca l-a scos pe Quinn nevinovat...care oricum era nevinovat dar avand in vedere circumstantele in care a ajuns sangele pe incaltamintea lui, putea fi fff usor acuzat de crima:D

10 Re: Dexter la data de Mier Dec 15, 2010 10:15 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
Eu raman la ideea ca s-a folosit de el, daca tinea la el ii ramanea alaturi , nu era nevoie sa ucida si ea ca sa fie cu el laughing asta i-a spus si el
Da si eu m-am bucurat pe Quinn, chiar face o pereche frumoasa cu Debra
Un lucru care m-a amuzat a fost faza cu Deb si cu tipul spaniol cand nu il intelegea si a zis ea ceva de genul" sa fiu eu a dr**u daca nu invat spaniola daca reusesc sa inteleg ce spune asta"
Ah, deja vreau sezonul 6 laughing

11 Re: Dexter la data de Lun Sept 05, 2011 1:09 pm

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Dexter: Season 6 Trailer

Thank God (Dexter Season 6 Promo)

Dex, thank god you're here!
LOL! laughing

Behind the Scenes: Dexter Season 6

De abia astept!!! yaayyyyyyyy! yaayyyyyyyy! yaayyyyyyyy!

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

12 Re: Dexter la data de Mier Sept 28, 2011 8:40 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
Unul dintre serialele mele preferate, cu un prim sezon fantastic, urmat de alte 2 fabuloase. Al 4-lea a fost epic, iar al 5-lea mai slab din punctul meu de vedere. Primul episod din sezonul al 6-lea a fost foarte bun, se anunta a fi un sezon genial.

13 Re: Dexter la data de Mier Sept 28, 2011 8:48 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
din cate stiu eu sezonul 6 incepe pe 2 octombrie, iar la noi apare pe 3 octombrie.
unde ai vazut primul ep din acest sez?:)

14 Re: Dexter la data de Mier Sept 28, 2011 8:49 am

Karmen

News Vamps
News Vamps
L-am vazut de pe torrent, in calitate foarte buna. Nu stiu de ce a aparut mai devreme, si eu am aflat de la un coleg. Incearca sa-l gasesti, daca nu, trimite-mi un mesaj privat si iti trimit link-ul.

15 Re: Dexter la data de Mier Sept 28, 2011 9:16 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
l-am gasit:)
ms mult

genial primul episod
imi era dor de dexter, deb si masuka laughing

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum