Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Genuri preferate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Genuri preferate la data de Mier Oct 06, 2010 9:12 am

Andreea si atat

Elder Vampire
Elder Vampire
Ce genuri preferate de carti aveti? Cumparati/cititi carti care apartinnumai unei singure categorii (ex. SF/beletristica/etc) sau aveti o ariemai larga de preferinte?

http://kiss-of-eternity.forumer.ro/

2 Re: Genuri preferate la data de Mier Oct 06, 2010 9:55 pm

Jinx

Rising Dawn
Rising Dawn
Eu una citesc cam orice gen, nu prea imi plac cele politiste, in rest citest orice
Imi plac mult cele SF, stilul lui Drumes [ex:Elevul Dima dintr-a saptea],tot ce tine su supernatural,iubire,drama & co.

http://jinxxgirl.tumblr.com

3 Re: Genuri preferate la data de Joi Oct 07, 2010 5:14 am

Bubulina.

Graphics Vampire
Graphics Vampire
Nu ma intereseaza genul, atat timp cat reuseste sa ma prinda din primele 10-20 de pagini.
Pentru mine, genul chiar nu e important....de cele mai multe ori aleg cartile in functie de autor si/sau de titlu

4 Re: Genuri preferate la data de Sam Oct 16, 2010 10:15 am

Velvetine.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Pai acum cativa ani citeam doar un singur gen...cele de comedie din colectia chic ,pt ca pur si simplu uram sa citesc altceva laughing)adica nu ma atragea, ma plictiseam extrem de repede...dar dupa un timp am inceput sa incerc si altele si am descoperit ca incepea sa imi placa...acum citesc orice. ..dragoste, comedie, drama, politiste, groaza , etc

5 Re: Genuri preferate la data de Vin Oct 29, 2010 8:49 am

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
Nu conteaza genul.Pentru mine conteaza intr-o masura si titlul.adica daca gasesc oi carte cu un titlul care imi atrage atentia o citesc.Autorul nu conteaza.Citesc cum s'ar spune ,,ce imi atrage atentia" laughing

6 Re: Genuri preferate la data de Dum Noi 14, 2010 11:04 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Nu citesc un anumit gen. In fine...majoritatea cartilor sunt cele cu vampiri, insa citesc si altfel de carti... Dupa cum spunea si Issa... ce imi atrage atentia bigsmile

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

7 Re: Genuri preferate la data de Sam Mai 14, 2011 11:24 pm

Flory

Coven Leader
Coven Leader
Cred ca am ajuns sa citesc orice,in afara de tipicul SF si aici ma refer la ce original cu chestii spatiale sau mai stiu eu ce:)),ca vampiri si toate alea citim cu totii..Nu am incercat inca romanele politiste,insa filmele imi plac la nebunie.

8 Re: Genuri preferate la data de Joi Aug 25, 2011 10:33 am

biankaulitza

Mundane
Mundane
Pentru mine,genul nu are o importanta atat de mare( Imi place o gama larga de genuri: carti cu vampiri si alte fiinte supranaturale,dragoste,mister,aventura,fantasy,politist,horror..).
O carte buna se remarca inca din primele 20 pagini, pe deviza asta merg eu. Desigur ca nu stau mereu sa citesc atatea pagini,ma mai orientez si dupa autor, dupa ilustratia copertei (aceasta poate fi inselatoare de cele mai multe ori,dar...fie),dupa numarul de pagini ( cu cat are mai multe pagini cartea, cu atat ma atrage mai tare laughing )...

http://www.facebook.com/BianKaulitza

9 Re: Genuri preferate la data de Dum Sept 11, 2011 2:23 am

DreamBubbles

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Supranaturalul ma atrage, nu stiu de ce. Chiar daca-mi impun sa nu ma uit la astfel de carti, tot pe alea le rasfoiesc intr-o librarie.
De cele mai multe ori, titlul reprezinta pentru mine mult la alegerea unei carti. Adica daca titlul imi surade, ma apuc sa o citesc. Dar inainte de asta citesc la sfarsitul/inceputul cartii in mare, despre ce este vorba.
Si drama, romance, comedii, si astea ma atrag. Dar depinde de talentul scriitorului, daca este bun te face sa citesti. Si evident, de subiectul cartii.

10 Re: Genuri preferate la data de Mier Feb 15, 2012 2:21 am

Infinityxdesires

Initiate
Initiate
eu nu prea citesc SF dar in rest citesc orice bigsmile

11 Re: Genuri preferate la data de Lun Mar 05, 2012 1:17 am

Delirium

Initiate
Initiate
in general citesc horror/thriller, insa am trecut prin mai multe genuri. in viitor as vrea sa citesc carti psihologice.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum