Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I la data de Joi Sept 23, 2010 9:17 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Reprezinta ecranizarea primei jumatati a ultimei carti cu Harry Potter. De data asta Harry, Ron si Hermonie pleaca intr-o cautare a celor 7 lucruri in care Voldemort si-a ascus sufletul, si care trebuie distruse pentru a-l putea distruge si pe acesta. Harry nu stie nici cum arata nici cum se pot distruge, dar Dumbledore este sigur ca aceasta este singura modalitate de a scapa de Lord Voldemort. Datorita cuceririi ministerului magiei de catre adeptii Lordului Voldemort (Death Eaters), cei trei eroi sunt fugari in aceasta parte fiind considerati in afara legii, fiind stabilita o recompensa pentru cei care aduc informatii care ajuta la prinderea lor.

Nimeni, cu exceptia lui Voldemort, nu are voie sa il ucida pe Harry, lordul Intunericului dorind sa il ucida personal. Datorita legaturii pe care mintea lui Harry o pastreaza cu cea a lui Vodlemort, Harry afla ca acesta doreste sa gaseasca o anumita bagheta, si cand cerceteaza mai multe despre aceasta afla de cele trei crucufixuri ale mortii care el crede ca il pot ajuta impotriva lui Voldemort.

2 Re: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I la data de Joi Sept 23, 2010 10:02 am

Yoana_loves_Dean

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
De abia astept sa apara Harry Potter.Trailerul e senzational.Am fost fana a acestei serii de cand eram mica.A fost cartea copilariei mele.Cred ca o sa fie superb filmul,pacat ca trebuie sa asteptam ceva timp dupa partea a doua.

3 Re: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I la data de Vin Sept 24, 2010 11:08 am

lleoaica

Touch of Shadow
Touch of Shadow
din trailer pare foarte misto filmul.asa cum mi s'a parut din trailer si ultimu film harry potter(cred ca printu semipur a fost ultimu) iar filmul l'am vazut in cateva zile pt ca mi s'a parut extrem de plictisitor si nu rezistam mai mult de o jumatate de ora. sper sa nu'si bata joc de seria asta tocmai la final.

4 Re: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I la data de Vin Oct 15, 2010 1:11 pm

NERIMON !

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Abia aştept filmul, sinceră să fiu.
Spoilers here, btw, pentru cei care n-au citit cartea.
Număr zilele până când o să fie lansat în oraşul meu şi jur că o să plâng când Dobby o să moară sau pur şi simplu n-o să pot face nimic din cauza şocului, la fel ca şi în cazul morţii lui Ochi-Nebun... Abia aştept. Am citit cartea şi pe română şi am achiziţionat-o şi pe engleză la un milion şi cinci lei şi a meritat fiecare bănuţ din alocaţie: este o carte extraordinară, dintr-o serie care merită mult mai mult decât altele, cel puţin din punctul meu de vedere. Cărţile nu sunt de copii, cum unii ar spune, ci şi de adulţi sau adolescenţi, Harry crescând de-a lungul volumelor şi noi la fel, cei care i-am fost loiali.
Timp ce cinci ani, am stat cu Harry, dar l-am abandonat câteva luni în aceşti ani pentru prostia de Twilight... Hmph. Nu o să mai fac greşeala asta niciodată. Seria asta înseamnă mult pentru mine, fiindcă eu uneori mă simt ca şi Harry la familia Dursley, captiv între patru pereţi sau fără drept la calculator sau televizor. Pot să spun că am plâns atunci când Harry a murit, pentru că este personajul meu preferat şi pentru că este un model bun de luat în seamă de toţi: bun, curajos, cu o inimă bravă de leu, murind pentru cei pe care-i iubea şi preţuia... Desigur, a venit înapoi, dar asta nu m-a oprit din vârsarea lacrimilor peste carte. Pur şi simplu iubesc seria şi filmele.
De ce? Pentru că seria este reală. Este real pentru noi, pentru cei care au stat cu Harry până la sfârşit, care au plâns, au suferit, au stat zile întregi închişi în casă pentru a citi seria cu cea mai mare plăcere, pentru cei care ştiu că totul este real, că Magia este mai reală decât orice. Este real faptul că Hogwarts există, că Harry trăieşte şi că eu aş fi o Cercetaşă, este real pentru noi.
Pentru mine, înseamnă foarte mult, înseamnă viaţa reală, chiar mai mult decât atât.
Long Live Harry Potter!

-Nerimon.

5 Re: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I la data de Sam Oct 16, 2010 4:58 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 - Trailer 2

Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 - Behind the Scenes: The Story

Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 - Behind the Scenes: On the Run

Harry Potter and the Deathly Hallows - Part 1 - Behind the Scenes: Forest Run

Postere:
click pe imagine pentru a mari

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

6 Re: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I la data de Sam Ian 08, 2011 1:46 pm

VeVeKii ♥

Burning Veins
Burning Veins
cat de superbe sunt imaginile drooling pana acum nu le-am mai vazut...
a vazut cineva filmul? :)

7 Re: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I la data de Dum Ian 23, 2011 2:47 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Inca nu am vazut filmul, dar as vrea sa- l vad. M-am uitat pana acum la toate fimele si am citit si cartile. Eram o fana infocata in clasa a 4a laughing

8 Re: Harry Potter and the Deathly Hallows: Part I la data de Sam Feb 26, 2011 8:39 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
desi nu sunt o mare fana eu am vazut filmul si mi-a placut:D
este diferit de celelalte parti si asta m-a surprins placut:P

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum