Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Recomanda o carte

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Recomanda o carte la data de Joi Sept 23, 2010 12:34 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Seria Academia Vampirilor de Richelle Mead,seria Vampirii Sudului de Charlaine Harris,Angelologia de Danielle Trussoni

2 Re: Recomanda o carte la data de Sam Oct 02, 2010 9:20 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Seria Academia Vampirilor de Richelle Mead si Jurnalele vampirilor de L.J Smith.

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

3 Re: Recomanda o carte la data de Mier Oct 06, 2010 8:18 am

RoxanaKatze

Mundane
Mundane
Interviu cu un vampir si Vampirul Lestat -Anne Rice
Persuasiune si Mandrie si prejudecata -Jane Austen

4 Re: Recomanda o carte la data de Joi Oct 07, 2010 5:12 am

Bubulina.

Graphics Vampire
Graphics Vampire
Ispasire-Ian McEwan- daca v-a placut Mandrie si prejudecata(ca si limbaj, dar si ca poveste) cu siguranta va va placea si asta
Nasul-Mario Puzo- e un must! Absolut geniala povestea(mafia+crime+baieti sexosi si fiorosi+povesti de dragoste) Don Corleone e the best!
Enigma Otiliei-George Calinescu Stiu ca se studiaza la scoala, dar eu am citit-o pe clasa a 9-a si mi-a placut enooorm Chiar merita citita Felix poate fi considerat un mic Stefan sau Edward laughing
Elevul Dima dintr-a 7-a -Mihail Drumes- foarte frumoasa cartea, m-a impresionat profund si chiar am plans la ea.

Si ce-i mai bun las la sfarsit:
T-O-A-T-E cartile lui Sven Hassel, de la Legiunea Blestematilor(cea mai sumbra) la Comisarul (cea mai amuzanta ), sunt fabuloaseeeeee! Ororile celui De-al Doilea Razboi Mondial descrise superb+o gasca de soldati unul mai nebun decat celalalt+umor de razi cu lacrimi+scene de te fac sa plangi jumate de ora. Ador prostia Micutului, intelepciunea si calmul Batranului, tupeul lui Porta si aroganta lui Wolf. Si echilibrul lui Sven, of course.

5 Re: Recomanda o carte la data de Sam Oct 16, 2010 10:18 am

Velvetine.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Povestea hotului de trupuri de Anne Rice. Bine...ar merita citita intreaga serie(Cronicile Vampirilor) de carti pentru ca sunt geniale, dar asta a ramas preferata mea bigsmile

6 Re: Recomanda o carte la data de Mier Oct 20, 2010 9:37 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Tristeti de Sucub de Richelle Mead,primul volum din seria Georgina Kincaid si Casa de sticla de Rachel Caine din seria Vampirii din Morganville

7 Re: Recomanda o carte la data de Vin Oct 29, 2010 8:53 am

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
Cronicile vampirilor-Anne Rice
La rascruce de vanturi-Emily Bronte
-Pe aripile vantului
-Invitatie la vals,Elevul Dima dintr-a saptea,Scrisoare de dragoste-Mihail Drumes

8 Re: Recomanda o carte la data de Dum Noi 14, 2010 11:00 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Jurnalele vampirilor vol.5
Seria 'Casa Noptii' de P.C. & Kristin Cast
Academia Vampirilor (intreaga serie) de Richelle Mead

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

9 Re: Recomanda o carte la data de Dum Ian 30, 2011 1:19 am

iWantUtoTurnMe

New-born vampire
New-born vampire
Bruta de Guy des Cars

10 Re: Recomanda o carte la data de Dum Ian 30, 2011 7:33 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Cu siguranta cartea pe care o voi recomanda este : Vrajitoarea din Portobello - Paulo Coehlo, care m-a impresionat foarte mult si din care avem foarte multe de invatat.

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

11 Re: Recomanda o carte la data de Mar Feb 01, 2011 8:56 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
Si eu recomand... de azi incolo... " Unsprezece minute " de Paulo Coelho si cum am mai spus si intr-un alt topic... cartea e geniala si finalul la fel

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

12 Re: Recomanda o carte la data de Vin Feb 11, 2011 12:33 pm

Dexi.loves.you.

Initiate
Initiate
cred k majoritatea au citit cartea dar o recomand: Elevul Dima dintr-a saptea de Mihail Drumes. superba cartea. palpitanta, romantica, reality. superba. !

13 Re: Recomanda o carte la data de Sam Mai 14, 2011 11:18 pm

Flory

Coven Leader
Coven Leader
Hmm,aici se pune problema gusturilor fiecaruia si la cate am citit,asa cum cineva spunea si inainte,le-as recomanda pe toate.Mi-ar lua ceva sa sciru,asa ca o sa ma opresc doar la "Orasul cu salcami" de Mihail Sebastian.Nu am citit-o,abia doar prima pagina:))dar am auzit ca povestea este placuta,exact tipul cartilor relaxante.O sa revin cu detalii dupa ce o termin:P.

14 Re: Recomanda o carte la data de Dum Mai 29, 2011 12:11 pm

ForSaKeN

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Vad ca toti recomanda cronicile vampirilor de Anne Rice... eu recomand si cronicile vrajitoarelor. :) cel putin in "ora vrajitoarelor" Lasher este si vampir energetic bigsmile so you don`t stray too much from the vampire theme

http://vampiresrealm.wordpress.com

15 Re: Recomanda o carte la data de Dum Sept 11, 2011 2:43 am

DreamBubbles

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Pai..Evident, Jurnalele Vampirilor de L. J. Smith.
Invitatia la vals de Mihail Drumes
Twilight ( toate cartile ) de Stephenie Mayer
Fortele raului absolut de Kelley Armstrong

16 Re: Recomanda o carte la data de Mier Feb 15, 2012 2:05 am

Infinityxdesires

Initiate
Initiate
Jurnalele vampirilor de L.J Smith si deocamdata cele 2 carti care au aparut la noi Damnare&Ratacire de Lauren Kate

17 Re: Recomanda o carte la data de Vin Iun 29, 2012 11:19 pm

Alya

Mundane
Mundane
Jocurile Fomei de Suzanne Collins, e geniala toata seria bigsmile

18 Re: Recomanda o carte la data de Lun Iul 23, 2012 10:51 am

Jumper's Eternity

Love Bites
Love Bites
Nasul - Mario Puzo
Idiotul - Dostoievski
Seria Vampire Academy - Richelle Mead

19 Re: Recomanda o carte la data de Lun Aug 20, 2012 10:46 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
Rebecca- Daphne du Maurier Fifty Shades of Grey, Fifty Shades Darker, Fifty Shades Freed [ofc] laughing
Mandrie si Prejudecata- Jane Austen

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum