Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Beastly (2011)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Beastly (2011) la data de Dum Iul 18, 2010 10:32 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Beastly (2010)

Descriere: Alex Pettyfer este Kyle Kingson, un tânăr care le are pe toate: este frumos, inteligent, bogat şi are multe posibilităţi. Dorind să îşi bată joc şi să o umilească pe cea mai respingătoare colegă de clasă, el o trece pe "listă" pe gotica Kendra Hilferty (Mary-Kate Olsen). O invită la o petrecere din cadrul şcolii, unde o abandonează într-un mod crud, necivilizat. Ea se răzbună, aruncând o vrajă asupra lui, care îl transformă în tot ceea ce el nu este. Furios din cauza noii înfăţişări, Alex o confruntă pe Kendra şi îşi dă seama că singura soluţie de a scăpa de vrajă este să facă pe cineva să se îndrăgostească de el aşa cum este: un lucru pe care îl consideră imposibil. Îngrozit de aspectul lui, tatăl lui Kyle îl alungă la Brooklyn, în compania unui proprietar simpatic şi a unui tutore orb. În timp ce Kyle se gândeşte cum să îndepărteze vraja şi să îşi recapete viaţa, el riscă, oprind un dependent de droguri să ucidă un vânzător. Fiind conştient de această oportunitate, îi promite libertate şi siguranţă pentru fiica lui, Linda Taylor, dacă aceasta se mută în casa lui Kyle. Astfel începe călătoria lui Kyle pentru a găsi iubirea adevărată, în povestea lui hyper-moderna a clasicii Frumoasa şi Bestia.

Beastly Trailer

Beastly Featurette

Lansarea filmului a fost decalata cu vre-o cateva luni bune. Filmul nu a aparut pe 30 iulie, o sa apara pe 18 martie 2011.

click pe imagine pentru a mari

Filmul e o ecranizare a carti "Beastly" (Bestia) de Alex Flinn, care o sa apara si la noi in toamna, de la editura Rao.

Ultima editare efectuata de catre Crimson_Moon in Lun Dec 20, 2010 9:13 am, editata de 1 ori

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

2 Re: Beastly (2011) la data de Mier Iul 21, 2010 12:32 pm

Addicted

Initiate
Initiate
M-am uitat la trailer si sincer e foarte tare! Abia astept sa se lanseze, va fi cu siguranta cvea diferit de clasica romanta intre tineri bogati, prostuti si ingamfati. Can't wait to see it :>

3 Re: Beastly (2011) la data de Joi Sept 16, 2010 8:56 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
am citit cartea si mi-a placut foarte mult.nu sunt prea incantata de actori dar sper ca filmul sa fie frumos.oricum trailer-ul imi place.

4 Re: Beastly (2011) la data de Vin Noi 12, 2010 1:34 pm

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
m'am uitat de cateva ori la trailer.mi s'a parut interesant.tema mi se pare una originala.abia astept sa apara. bigsmile

5 Re: Beastly (2011) la data de Lun Dec 20, 2010 9:14 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire

Beastly Trailer 2

...pana in martie mai e Sad Sad Sad

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

6 Re: Beastly (2011) la data de Lun Dec 20, 2010 9:58 am

Imaginary Owl

Nightshine
Nightshine
trailerele sunt foarte frumoase bigsmile
si am auzit ca si cartea e.
ce pot sa zic e ca,va fi un film interesant bigsmile

7 Re: Beastly (2011) la data de Vin Iul 15, 2011 11:09 am

Andreea si atat

Elder Vampire
Elder Vampire
Acum k-am vazut si eu si il ador
Beastly,un film minunat din punctul meu de vedere ,care ne prezinta adevarata dragoste .Sii primul film in care mi-a placut de Vanessa Hudgens laughing . oRicum un film genial .

http://kiss-of-eternity.forumer.ro/

8 Re: Beastly (2011) la data de Mier Iul 20, 2011 1:36 am

Crocevia di amore.

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
Am citit cartea si pot sa spun ca e geniala :X
Fata de film,care m-a dezamagit putin. Nu au avut cine stie ce faze din carte...ma rog unele. Iar actori..si infatisarea lui... puteau sa faca ceva mai bun

What will you remember, when I say goodbye
Doesn't really matter, what I leave behind
Cause nothing is forever (Nothing is forever)
Would you even care
If I say goodbye, If I say goodbye

http://lovemyrealdream.blogspot.com/

9 Re: Beastly (2011) la data de Mier Iul 20, 2011 7:43 am

Andreea si atat

Elder Vampire
Elder Vampire
Ahh..Laura ma faci din ce in ce mai curioasa =))
Trebuie sa-mi strang cat mai repede bani pentru carte laughing
Si ca sa nu fie chiar off-topic...
Cred ca deobicei cartile sunt mai bune decat filmele bigsmile

http://kiss-of-eternity.forumer.ro/

10 Re: Beastly (2011) la data de Joi Iul 21, 2011 1:27 am

Th3-Raven

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Din pacate nu am citit cartea dar filmul mi se pare interesant

11 Re: Beastly (2011) la data de Mar Aug 09, 2011 12:00 pm

Karmen

News Vamps
News Vamps
Mi-am downloadat si eu acum filmul in primul rand pentru ca e cu Alex Pettyfer de care m-am super indragostit de cand l-am vazut in Wild Child.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum