Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Fascinatie-Melissa Marr

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Fascinatie-Melissa Marr la data de Vin Iun 18, 2010 5:23 am

Imaginary Owl

Nightshine
Nightshine
In luna aprilie a acestui an a aparut la Editura Rao, cartea Melissei Marr – “Fascinatie”.

Romanul este construit in jurul personajului central, Aislinn.

Regula nr. 3: Nu te holba la zâne invizibile. Aislinn a văzut dintotdeauna zâne. Fiinţe puternice şi periculoase, ei nu se arată lumii muritoare. Aislinn se teme de cruzimea lor – mai ales dacă ar descoperi că le poate vedea şi îşi doreşte să fie la fel de neştiutoare de prezenţa şi existenţa lor ca ceilalţi adolescenţi.

Regula nr. 2: Nu vorbi cu zâne invizibile. Acum zânele o urmăresc. Unul dintre ei, Keenan, care este deopotrivă înspăimântător şi atrăgător, încearcă să vorbească cu ea, îi pune întrebări. Lui Aislinn îi e frică să-i răspundă.

Regula nr. 1: Nu le atrage niciodată atenţia. Dar e prea târziu …

2 Re: Fascinatie-Melissa Marr la data de Mar Iul 27, 2010 2:31 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Toata seria de carti "Wicked Lovely/Fascinatie", e superba. Sunt happy ca astia de la Rao au tradus-o si la noi, dar sunt tare dezamagita de coperta. No E naspa rau & fontul ala e groaznic!!! No

Uite ce pretty sunt copertile la americani

Pana la ora actuala sunt 4 carti:

1. Wicked Lovely
2. Ink Exchange
3. Fragile Eternity
4. Radiant Shadows

Cartiile au legatura intre ele, dar fiecare aduc in prin plan personaje diferite.

Ultima carte din serie "Darkest Mercy" o sa apara in 2011 pe 22 feb

Wicked Lovely (book 1) - trailer:

Fragile Eternity (book 3) - trailer:

Radiant Shadows (book 4) - trailer:

Interview with Melissa Marr

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

3 Re: Fascinatie-Melissa Marr la data de Mar Iul 27, 2010 2:33 am

Imaginary Owl

Nightshine
Nightshine
dap,copertile sunt mai tari in engleza :x
sunt cartile mele preferate.pur si simplu le ador.Mai ales pe Keenan...

4 Re: Fascinatie-Melissa Marr la data de Mar Iul 27, 2010 6:24 am

Akane_san

Fan Fic Vampire
Fan Fic Vampire
Nu am citit inca, dar ecunosc ca arata interesant
Copertile in engleza sunt net superioare celor romanesti. Daca vedeam in librarii prima data coperta americana, o cumparam din prima laughing

"If you'd teach me to swear in Russian, I might have a new appreciation for it."
"You swear too much already."
"I just want to express myself."
"Oh, Roza… You express yourself more than anyone else I know.".

My Blog

5 Re: Fascinatie-Melissa Marr la data de Vin Noi 12, 2010 7:06 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire
Melissa Marr - seria Fascinatie, volumul 2 - Obsesie (in curand de la editura RAO)

Descriere:

Departe de ochii muritorilor, intr-o lume de umbre si primejdii, are loc o apriga lupta pentru putere. Dupa secole de stabilitate, echilibrul dintre Curtile zanelor a disparut si Irial, stapanitorul Curtii Intunecate, se lupta sa-si tina unite zanele rebele si devenite recent foarte vulnerabile.

Daca nu va reusi, vor urma varsari de sange si multa brutalitate.

La 17 ani, Leslie nu stie nimic despre zane si intrigile lor. Cand se simte atrasa de un preafrumos tatuaj format din ochi si aripi, nu stie decat ca si-l doreste din tot sufletul, convinsa ca va fi un simbol tangibil al schimbarilor pe care si le doreste cu disperare in viata ei.

Tatuajul va aduce schimbari, dar nu cele la care visa Leslie, ci schimbari sinistre, profunde, care vor fi mai mult decat simbolice. Aceste schimbari ii vor apropia pe Leslie si pe Irial, atragand-o pe Leslie tot mai adanc in taramul zanelor, unde, incapabila sa reziste farmecelor acestei lumi, va fi expusa multor pericole.

Melissa Marr continua povestile despre zane cu o istorie intunecata, despre tentatii si consecinte si eroism in cele mai neasteptate momente.

Prezentare autor:

Melissa Marr n-a umblat niciodata pe cai batatorite.
Dupa ce a terminat liceul unde a fost votata "cea care va ajunge probabil la inchisoare", a absolvit colegiul si facultatea.

In timpul studiilor a muncit ca profesoara si barmanita intr-un bar de motociclisti. Apoi a inceput sa predea literatura atat live cat si online si a descoperit placerea tatuajelor.

A inceput si sa colinde tara si sa predea impreuna cu sotul ei care ii impartaseste pasiunea pentru tatuaje. Dar a renuntat la prepararea bauturilor in favoarea scrierii de romane.

Din toata seria, cartea asta si "Radiant Shadows" sunt my favorites pentru ca au ca subiect Curtea Intunecata.

si cam asa arata tatuajul pe care si-l face Leslie:

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Subiecte similare

-

» tort Melissa

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum