Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ultima carte citita

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 5]

76 Re: Ultima carte citita la data de Lun Ian 17, 2011 8:32 am

Forbidden Rose

Initiate
Initiate
Obsesia-Casa Noptii
Bun titlu i-o mai dat!
Acuma nu mai pot ssa ma gandesc la nimic altceva. Obsedata in zona!!!

77 Re: Ultima carte citita la data de Lun Ian 17, 2011 8:52 am

Andreea si atat

Elder Vampire
Elder Vampire
Ultima carte citita este TREZIREA. JURNALELE VAMPIRILOR 1
de: L.J. Smith .Cred ca numai trebuie sa'i fac nicio prezentare laughing .Mi-a placut foarte mult .

http://kiss-of-eternity.forumer.ro/

78 Re: Ultima carte citita la data de Mier Ian 19, 2011 4:46 am

MissV.

Bitten Human
Bitten Human
Ultima carte pe care am si terminat-o nu doar am inceput-o, a fost "Tristeti de Sucub" de Richelle Mead. Ce pot sa zic, e o carte usoara, lectura inainte de culcare. Nu e nimic super spectaculos sa zici ca o fost cea mai bunalectura sau asa ceva dar merge, in vacanta de iarna mai ales laughing. Are trimiteri la Biblie si asta mi s-a parut interesant. Totusi eu una incep sama satur de cartile fantastice. Sunt mult prea multe viziuni diferite si nici nu mai stii ce sa crezi laughing

Acum mai am putin din Marc Levy "Si daca e avedarat...". Am vazut filmul si mi-a placut enorm asa ca am decis sa citesc si cartea si pot spune ca-mi place destul de mult. Nici asta nu e o lectura grea dar o prefer pe asta in locul cartilor fantastice cu vampirei si demonei laughing

79 Re: Ultima carte citita la data de Mier Ian 19, 2011 1:08 pm

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
Ultima carte,pe care o citesc si acum este ,,Apocalipsa de Stephen King".
la inceput este un pic cam ciudata,misterioasa si nu am inteles nimic laughing
povesteste din perspectiva a trei personaje,lucru care ma deruteaza enorm.insa mentine suspansul.

80 Re: Ultima carte citita la data de Joi Ian 20, 2011 7:29 am

Andreea si atat

Elder Vampire
Elder Vampire
Ultima carte citita este volumul 2 din Jurnalele Vampirilor, de L.J. Smith, intitulat LUPTA.

81 Re: Ultima carte citita la data de Mar Ian 25, 2011 11:44 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Ultimele carti citite au fost:
-Fortele Raului Absolut de Kelley Armstrong(vol.1,2,3)
-Vampirii din Morganville de Rachel Caine(vol.1,2)

http://kaboom-freakoncrack.tumblr.com/

82 Re: Ultima carte citita la data de Mier Ian 26, 2011 3:55 am

Andreea si atat

Elder Vampire
Elder Vampire
Ultima carte citita este FURIA. JURNALELE VAMPIRILOR 3 de L.J.Smith ,care nu mi-a placut ,deoarece parca a taiat prea brusc actiunea lui Kath ,insa in rest a fost superba .

83 Re: Ultima carte citita la data de Dum Ian 30, 2011 1:13 am

iWantUtoTurnMe

New-born vampire
New-born vampire
Ultima carte pe care am terminat-o a fost Culoarul Mortii de Stephen King, iar acum citesc The Scent of Shadows de Vicki Pettersson.

84 Re: Ultima carte citita la data de Dum Ian 30, 2011 7:29 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Ultima carte citita de mine este 'Vrajitoarea din Portobello' de Paulo Coehlo.
Pot spune ca m-a impresionat. A fost cea mai buna pe care am citit-o. Mi-a placut sa nu mai acord atat de multa atentie vampirilor si sa ma concentrez pe un subiect real, care contine de asemenea putin SF, exact cat trebuie, dupa parerea mea.
Daca vreti sa o cititi, va pot spune cate ceva de pe coperta a IV-a a cartii. In aceasta carte este vorba despre o fata nascuta in Romania si data la un orfelinat din Sibiu. O familie din Beirut o adopta, desi au fost avertizati ca este fiica unei tiganci. Ajunsa in Liban traieste o viata frumoasa, familia ei fiind instarita, insa ea nu pune mare accent pe acest aspect, ci pe Dumnezeu. La un moment dat ea incepe sa vada in viitor cu ajutorul unor vise, imagini. Din cauza razboiului, pleaca impreuna cu familia la Londra. Ea incepe sa nu mai fie multumita cu ce avea si incepe sa-si caute fericirea, multumirea, pe care o putea gasi doar alaturi de Dumnezeu, de Mama.

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

85 Re: Ultima carte citita la data de Mar Feb 01, 2011 8:43 am

DEstiny

Moderator
Moderator
Au trecut 2 zile, deci pot posta bigsmile
Ultima carte citita de mine este '11 Minute' de Paulo Coehlo. Este o carte absolut geniala:X Preferata mea. Daca ati citit-o, nu va uitati la mine ca la o ciudata pentru ca nu o favorizez pentru fazele acelea laughing
Cartea ne prezinta povestea unei prostituate, care descopera misterele acestei 'meserii'. Nu va spun mai mult. Va las pe voi sa descoperiti

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

86 Re: Ultima carte citita la data de Mar Feb 01, 2011 8:49 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
ultima carte citita..e cea recomandata de iana laughing
pe care mi-a dat-o azi..si am si citit-o..pentru ca e geniala si anume "unsprezece minute " de paulo coelho
a devenit una dintre cartile mele preferate... si spre deosebire de iana.. laughing) si pt fazele 'alea'
in orice caz... finalul face tot

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

87 Re: Ultima carte citita la data de Mier Feb 02, 2011 3:26 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Robert Pattinson. Biografie neoficiala de Virginia Blackburn
Nu pot sa spun ca mi- a placut foarte mult cartea, este mai mult o carte informativa, am aflat multe lucruri interesante, dar ma asteptam sa fie ceva mai spectaculos.

88 Re: Ultima carte citita la data de Sam Feb 05, 2011 10:04 am

VeVeKii ♥

Burning Veins
Burning Veins
"Lumea Sofiei" de Jostein Gaarder

Este un roman despre istoria filosofiei, pentru copii, adolescenti si adulti, vandut in peste 50 de milioane de exemplare.
In parte roman de aventura (in lumea cunoasterii) si in parte tratat (accesibil) de istoria filosofiei, parcurgem prin ochii unei fetite istoria gandirii, de la Platon si Socrate pana la Freud, Darwin, Heidegger sau Sartre, iar aventura Sofiei devine aventura cititorului insusi.
O fetita, aflata la limita tulburatoare dintre copilarie si adolescenta, primeste intr-o zi un mesaj de la un necunoscut, continand o singura fraza : Cine esti tu ?.
Este inceputul unei serii de scrisori care contin un adevarat curs de filosofie, incepand cu presocraticii si ajungand pana la Freud, Darwin, Heidegger sau Sartre si totodata inceputul aventurii Sofiei, care devine aventura cititorului insusi.
Suntem oare, ca si Sofie, personaje intr-o carte sub ochii unui cititor care este si el personaj intr-o carte ? Suntem oare, prinsi in jocul textualist al unei repetitii infinite ?

89 Re: Ultima carte citita la data de Sam Feb 12, 2011 5:41 am

Blacky

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Ultimele carti citite au fost :Hush Hush primele doua volume.Acum astept sa apara urmatoarea deoarece sunt foarte curioasa

http://silhouetteofalife93.blogspot.com/

90 Re: Ultima carte citita la data de Vin Feb 18, 2011 2:08 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Casa noptii volum 4, Infruntarea
Zoey isi recapata prietenii, prietenia cu Afrodita devine mai puternica si cand totul parea sa fie mai bine, Kalona se trezeste din nou la viata.
Acum sunt pe la pag 100 si ceva din Obsesia, volumul al 5 lea si astept sa apara si urmatoarele volume.

91 Re: Ultima carte citita la data de Dum Mar 27, 2011 8:08 am

just in love

Mundane
Mundane
Bestia de Alex Flinn
10 negri mititei de Agatha Christie

92 Re: Ultima carte citita la data de Lun Mar 28, 2011 11:03 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Aleea Intunericului - Rachel Caine

93 Re: Ultima carte citita la data de Mar Mar 29, 2011 3:44 am

Blacky

Darkened Hopes
Darkened Hopes
Ultima carte citita a fost :Fortele raului absolut :Invocarea de Kelley Amstrong

http://silhouetteofalife93.blogspot.com/

94 Re: Ultima carte citita la data de Joi Apr 07, 2011 7:52 am

VeVeKii ♥

Burning Veins
Burning Veins
ugh..ultima carte a fost "Maitreyi" de Eliade laughing
m-a facut o prietena curioasa si nu m-am putut abtine sa n-o citesc :>
indieni si alte alea... angel

95 Re: Ultima carte citita la data de Joi Apr 07, 2011 8:27 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
e geniaaaaaaaaaala cartea
daca ti-a placut... poti sa citesti si cartea ei
MAITREYI DEVI - Dragostea Nu Moare
e faina si aia..desi nu se compara cu cea a lui Eliade
chiar ieri ziceam ca vreau sa o recitesc...

asa.. si ca sa nu fac doar off
ultima carte citita a fost codul lui Davinci.. [ de fapt abia am inceput-o laughing dar e ultima ]

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

96 Re: Ultima carte citita la data de Lun Mai 02, 2011 6:43 am

Rallu ♥

Love Bites
Love Bites
O Scrisoare Pierduta de I.L.Caragiale

97 Re: Ultima carte citita la data de Sam Mai 14, 2011 11:26 pm

Flory

Coven Leader
Coven Leader
Cred ca anul asta,fiind preocupata cu total alte chestii,m-am cam lasat de citit si de cele mai multe ori,am inceput o carte,insa m-am plictisit rapid si am abandonat-o.
Am revenit la povestile clasice,mai ales ca vara e aproape,insa pot spune ca ultima carte citita in totalitate a fost "Fii si indragostiti" de Lawrence.

98 Re: Ultima carte citita la data de Joi Iun 23, 2011 1:22 pm

antonia.antonia

Mundane
Mundane
Eu citesc acum seria "Academia vampirilor"...sunt la vol 4 si maine cred ca il devorez deja bigsmile povestea te acapareaza :> sa nu mai spun de Dimitri

99 Re: Ultima carte citita la data de Vin Iun 24, 2011 12:47 am

Jumper's Eternity

Love Bites
Love Bites
Acum termin de citit Stefan's Diaries 2 : Bloodlust
Si vreau sa ma apuc de seria Academia Vampirilor (azi ma duc sa cumpar primul volum bigsmile )

Ultima editare efectuata de catre Jumper's Eternity in Vin Iun 24, 2011 3:28 am, editata de 1 ori

100 Re: Ultima carte citita la data de Vin Iun 24, 2011 1:17 am

Vivianne.

Nightshine
Nightshine
Ultima carte citita e Jurnalele lui Stefan volumul 1...ca pe doi l-am pierdut.Sad
off:Mihai,o sa te indragostesti de Academia Vampirilor,produce dependenta.laughing

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 4 din 5]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum