Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Remember Me

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Remember Me la data de Sam Mai 15, 2010 4:04 am

cata0z

Kinky Vamp
Kinky Vamp
inca nu l-am vazut
desi il am de ceva vreme in calculator...
azi am vazut si trailer'ul
... poate saptamana asta imi fac timp sa-l vad laughing

Tyler si Ally sunt doi tineri in familiile carora s-au petrecut adevarate tragedii. Dupa ce fratele sau se sinucide, parintii lui Tyler divorteaza, iar acesta ajunge sa fie un introvertit care trece in viata ca un somnambul. Ally la randul ei este o adolescenta care, dupa ce o vede pe mama ei ucisa in fata ochilor sai decide sa-si traiasca viata la maxim. O intamplare face ca Tyler sa fie arestat de tatal lui Ally, iar astfel, cei doi se intalnesc si ajung sa fie un cuplu. Iubirea ii uneste si ii invata cat de important e sa iubeasca cu pasiune si sa traiasca din plin fiecare clipa. Lucrurile se complica si devine incert daca fragila legatura va reusi sa supravietuiasca tragediilor personale pe care le-au experimentat acestia

"Humanity takes itself too seriously. It is the world's original sin. If the cave-man had known how to laugh, History would have been different."

I'm not a body with a soul, I'm a soul that has a visible part called body.

No one loses anyone, because no one owns anyone. That is the true experience of freedom: having the most important thing in the world without owning it.

2 Re: Remember Me la data de Sam Mai 15, 2010 4:29 am

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
ooohohoho l-am vazut imediat cum a aparut pe net.si mi-a placut mult...cu toate ca pe mn finalurile triste ma deprima si imi strica buna dispozitie vreo saptamana laughing
oricum merita vazut...iar Roby al nostru e fucking hot :love: si mai joaca si super bine ..si imi place si de tipa blonda mult

http://ian-somerhalder-romania-fans.blogspot.com/

3 Re: Remember Me la data de Mier Iun 09, 2010 4:19 am

darkflayer

Shattered Destiny
Shattered Destiny
mie una mi'a placut filmul ,este interesant.ce'i drept trist la sfarsit desi ma asteptam sa se termine intr-un alt mod.
merita vazut.

4 Re: Remember Me la data de Sam Iun 26, 2010 11:29 am

Jane

Touch of Shadow
Touch of Shadow
da, l-am vazut, am bocit la sfarsit. asta este. e istet filmu.

5 Re: Remember Me la data de Mar Iun 29, 2010 11:21 am

got_dynamite

Burning Veins
Burning Veins
recunosc nu sunt o mare fana robert p. dar in filmul asta chiar a aratat ca e in stare si de altceva.din punctul meu de vedere i s-a potrivit rolul pt ca avea fata ca un drogat,genul de persoana care traieste in propria lui lume:)))
prima data cand am auzit de film mi-am zis ceva de genu:pff iar un film ca asta..si chiar nu aveam chef sa-l vad :))).apoi am zis..a tipic american:se cunosc..se iubesc..se cearta si in final raman impreuna.dar a fost total diferit si chiar mi-au dat lacrimile la sfarsit.

6 Re: Remember Me la data de Mar Iun 29, 2010 10:17 pm

Imaginary Owl

Nightshine
Nightshine
e asa trist la sfarsit Sad ...Lui Rob i s-a potrivit mult rolul si a facut echipa buna cu Emilie.Nici nu stiam ca asta e sfarsitul si am vazut inainte ca scria data,cu cateva secvente bune

7 Re: Remember Me la data de Mier Iun 30, 2010 12:55 am

got_dynamite

Burning Veins
Burning Veins
eu cand am vazut data aia 11 septembrie 2001 am zis ca isi aduc aminte de ziua aia

8 Re: Remember Me la data de Mier Iul 21, 2010 1:10 pm

Addicted

Initiate
Initiate
Mi-a placut mult povestea si da, intradevar rolul asta ne face sa descoperim mai multe despre Robert Pattison. Finalul a fost...cutremurator sincer, nu m-am asteptat sa moara...m-a luat prin surprindere total, dar oricum merita vazut...;)

9 Re: Remember Me la data de Mier Iul 28, 2010 11:47 am

AnnieS

News Vamps
News Vamps
unul din filmele mele preferate;))) l-am vazut la cinema imediat ce a aparut :x
Sfarsitul nu m-a surprins pt ca il stiam de la o colega care l-a vazut cu o zi inaintea mea si nu a putut sa se abtina sa ma oftice putin:))))

“Cuando alguien desaparece de tu vida, puede que no vayas a volver a ver a esa persona nunca más o sí, podrás decirle todas las cosas que te quedan, que te gustaría decirle, cojes papel y lápiz y escribes una carta que puede ser eterna o puede ser una palabra, se las escribes a esa persona que se fue, pero no la mandas, en vez de eso la doblas la acercas a una llama y la quemas, se la lleva el viento y así el dolor no se te queda tan dentro”. (TGDT)

10 Re: Remember Me la data de Vin Aug 27, 2010 6:49 am

Andreea si atat

Elder Vampire
Elder Vampire
Eu de abia azi am reusit sa-l vad si m-a impresionat foarte mult Sad.
Si mie mi-au dat lacrimile la final Sad .
Robert a jucat foarte bine .
Cand am vazut eu data 11 septembrie 2001,mi-am dat seama de atentat...dar nu ma asteptam chiar sa moara Sad .
Am editat:Acum am vazut ce prostie scrisesem laughing

Ultima editare efectuata de catre Andreea si atat in Mar Aug 31, 2010 6:27 am, editata de 1 ori

http://kiss-of-eternity.forumer.ro/

11 Re: Remember Me la data de Mar Aug 31, 2010 5:50 am

Fericire in rate

Touch of Shadow
Touch of Shadow
defapt este 11 septembrie 2001 nu 21 septembrie:)

am vazut filmul de cateva ori si dupa parerea mea, rolul acesta l-a pus in valoare mult

http://gumalamanaadoua.blogspot.com

12 Re: Remember Me la data de Vin Sept 03, 2010 1:47 pm

Bibi

Burning Veins
Burning Veins
Andreea si atat a scris:
Robert a jucat foarte bine .
spune daca nu e enervant ca in remember me a jucat atat de bine si in twilight in schimb e... constipat. a demonstrat ca stie sa joace...atunci in twilight de ce are mereu aceeasi figura care ma face sa vreau sa-l intreb daca are nevoie de un laxativ? why? Sad

la sfarsit am dat si eu apa la soareci... nu stiam ce se va intampla, doar am auzit pe multi zicand ca e un "final neasteptat"... cand am vazut ca a scris invatatoarea data pe tabla am zis "oh oh, e clar, moare Neutral " mi-a parut rau... tyler chiar a fost un personaj care mi-a castigat simpatia

13 Re: Remember Me la data de Mar Sept 07, 2010 3:24 am

Gabriella

Burning Veins
Burning Veins
Este foarte frumos filmu`.
Sfarsitul este stragic:((

14 Re: Remember Me la data de Sam Ian 08, 2011 1:43 pm

VeVeKii ♥

Burning Veins
Burning Veins
l-am vazut de 3 ori... si am plans ca un bebelus de fiecare data la final Sad se termina prea trist...
cand totul incepea sa mearga in sfarsit bine dupa atata timp...
faza cea mai tare e ca am convins-o si pe profa mea de romana sa-l vedem intr-o ora laughing
si toata clasa am mers in amfiteatru si jumatate din fete erau cu servetelele in mana :>

15 Re: Remember Me la data de Dum Ian 23, 2011 2:52 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Am fost un film frumos si emotionant. Finalul a fost neasteptat si trist....aproape am plans ( de fapt am plans).

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum