Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

The Host - Gazda

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 The Host - Gazda la data de Mar Mai 04, 2010 9:08 pm

DEstiny

Moderator
Moderator
Melanie Stryder refuză să stingă. Lumea noastră a fost invadată de un duşman invizibil. Oamenii devin gazde pentru aceşti invadatori, minţile le sunt luate, în timp ce corpurile lor rămân intacte şi îşi continuă vieţile, aparent neschimbate. O mare parte din omenire a cedat.
Când Melanie, unul dintre puţinii oameni „sălbatici” în viaţă, este capturată, are convingerea că i-a sosit sfârşitul. Wanderer, „sufletul” invadator care a intrat în corpul lui Melanie, a fost avertizată despre provocările cauzate de trăirea în corpul unui om: emoţiile covârşitoare, multitudinea de simţuri, memoriile muly prea clare. Dar mai era ceva dificil, ceva la care Wanderer nu se aştepta: vechiul chiriaş al corpului ei refuza să renunţe la posesiile minţii ei.
Wanderer îi pune la încercare gândurile lui Melanie, sperând să descopere locurile pe unde se ascund restul de oameni rezistenţi. În schimb, Melanie îi umple mintea lui Wanderer cu viziuni despre omul pe care îl iubeşte – Jared, un om care încă îşi duce traiul în clandestinitate. Incapabilă să se despartă de dorinţele corpului lui Melanie, Wanderer începe să tânjească după un om a cărui demascare făcea parte dintre însărcinările ei. Când forţele exterioare le transformă pe Wanderer şi pe Melanie în aliate, ele se pregătesc să plece în căutarea omului pe care ambele îl iubesc, căutare care se dovedeşte a fi periculoasă şi nesigură.

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

2 Re: The Host - Gazda la data de Lun Mai 10, 2010 9:41 pm

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
o ador :miau4: abia astept sa apara vol2.mi-a placut foarte mult,e frumoasa si captivanta.nu am putut s-o las din mana pana nu am terminat-o.imi placea foarte mult de wanda,mel,ian si de fratiorul melaniei.jared m-a enervat pt ca s-a purtat foarte urat cu wanda.

3 Re: The Host - Gazda la data de Lun Mai 10, 2010 9:46 pm

Jinx

Rising Dawn
Rising Dawn
Eu nu am luat`o nici pe prima . laughing
Spuneam ca o voi lua dupa ce termin Invitatie la val [am terminat`o], dar mi`am luat VD ..
O au niste tipe de la mine din cls. mi`au zis ca e suuper si despre ce este vb .
POate o sa mi`o iau .. :]

http://jinxxgirl.tumblr.com

4 Re: The Host - Gazda la data de Mar Mai 11, 2010 5:12 am

Gya Team Damon

Lovely Venom
Lovely Venom
o sa fie si al doilea volum? eu nu am auzit nimic de genu :-??

http://ian-somerhalder-romania-fans.blogspot.com/

5 Re: The Host - Gazda la data de Mar Mai 11, 2010 9:31 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Gya Team Damon a scris:o sa fie si al doilea volum? eu nu am auzit nimic de genu :-??

autoarea a spus ca v-a publica curand al doilea volum numit the soul,dar inca nu se stie data de aparitie si ca e vorba de fapt de o triologie formata din:the host,the soul si the seeker.eu abia astept sa apara pt ca-mi place foarte mult gazda,iar stephenie mi se pare o autoare foarte talentata.pana acum ambele ei serii mi s-au parut superbe.in curand o sa inceapa si filmarile pt filmul the host.

6 Re: The Host - Gazda la data de Vin Mai 14, 2010 12:56 am

Sara

At Nightworld’s Gates
At Nightworld’s Gates
eu o am dar n am citit decat primul capitol si am lasat o ca nu m a cativat :))dar ma apuc iar de ea cred bigsmile

7 Re: The Host - Gazda la data de Joi Iun 10, 2010 4:22 am

kryptonite

Moderator
Moderator
am citit-o in doua zile
inceputul(primele 70-80 de pag) este cam plictisitor, dar apoi devinde mai interesant.
m-am indragostit de ian
este asa scump

http://addicted-k.blogspot.com

8 Re: The Host - Gazda la data de Dum Iul 25, 2010 3:13 am

maddie_muhaha

Initiate
Initiate
Cartea a fost demenţială.La început nu prea am înţeles nimic, dar pe parcurs povestea Wandei m-a captivat.Mi-au plăcut aventurile ei în corpul Melaniei şi schimbul de replici al celor 2. Spre sfârşit mi-au dat lacrimile pentru că am crezut că Jared vrea cu tot dinadinsul s-o omoare pe Wanda ca să rămână cu Melanie.

9 Re: The Host - Gazda la data de Dum Ian 23, 2011 6:45 am

VeVeKii ♥

Burning Veins
Burning Veins
am citit-o...mi-a placut...
e putin derutant la inceput, cand alterneaza naratiunea lui Melanie cu cea a Wandei...

legat de filmari, citisem undeva ca Ian va avea un rol in film, dar nu se spunea care din ele

10 Re: The Host - Gazda la data de Dum Ian 23, 2011 7:58 am

Forbidden Rose

Initiate
Initiate
Si eu am citit-o
Mi-a placut foarte mult desi la inceput n-am priceput nimic.
Mi-a placut mult de Jamie,era asa de dragut.
Nu stie nimeni cand apare urmatorul volum?

11 Re: The Host - Gazda la data de Lun Ian 24, 2011 3:39 pm

kryptonite

Moderator
Moderator
m-am uitat pe site-ul autoarei si nu spune nimic despre urmatorul volum
dar spune ca se va afce film dupa gazda

Blog-u' meu

-Şi de ce stai doar pe vârfuri? Crezi că ajungi mai uşor la stele?
-...cu braţele întinse şi cu ochii închişi. Şi parcă lumea-i a mea când mai stau cu ochii larg închişi.

http://addicted-k.blogspot.com

12 Re: The Host - Gazda la data de Sam Feb 26, 2011 8:47 am

LaLaLand :x

Cold Silence
Cold Silence
Am citit-o....A fost interesanta, nu prea imi mai aduc aminte multe lucruri din ea, dar nu ma plictisit, am citit-o pana la sfarsit laughing
Totusi a fost destul de lunga 600 si ceva de pagini :-?...eu una as mai fi scurtat-o...

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum