Va rugam sa va inregistrati pentru a vizualiza tot continutul forumului.Multumim.

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Georgina Kincaid/Succubus/Richelle Mead

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Georgina Kincaid/Succubus/Richelle Mead la data de Dum Apr 25, 2010 12:14 pm

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker

Uploaded with ImageShack.us
Dragostea aduce doar suferinţă, şi lucrul acesta îl ştie cel mai bine Georgina Kincaid. Georgina este un sucub – un demon care îşi trage puterea din plăcerea/viciile unor muritori. Sigur, viaţa de sucub poate fi plină de glamour – îşi poate schimba înfăţişarea când vrea (asta înseamnă că nu pierde mult timp cu machiatul), dressingul ei e plin de haine minunate, şi toţi bărbaţii (muritori şi nemuritori deopotrivă) ar face orice să pună mâna pe ea (literal). Siguri că cei muritori îşi mai pierd din când în când sufletul, dar ce mai contează?

Şi totuşi, Georgina este chinuită de amintirile trecutului şi, deşi ea însăşi a ales să devină sucub, cu multe secole în urmă, în Grecia antică, viaţa ei nu este atât de spectaculoasă pe cât pare. Slujba sa de fiecare zi este la librăria şi cafeneaua Emerald City din Seattle, unde îi farmecă pe cititori, are la dispoziţie gratis o mulţime de cărţi şi bea moca cu ciocolată albă. Ca sucub, are un şef – arhidemonul Jerome – care şi-a luat înfăţişarea lui John Cusack, actorul lui preferat, şi câţiva prieteni printre nemuritori – drăcuşorul Hugh, vampirii Cody şi Peter şi îngerul Carter – cu care se duce uneori să bea ceva în oraş. Dar din păcate, nu poate avea şi o viaţă amoroasă normală, căci asta ar însemna să absoarbă o parte din energia vitală a bietului muritor. Iar muritorul care o interesează în mod special pe Georgina este autorul de bestselleruri Seth Mortensen, scriitorul sexy pe care Georgina îl doreşte, dar nu îndrăzneşte să îl atingă. În plus, în scenă mai apare şi fermecătorul lingvist Roman.

Şi în vreme ce Georgina încearcă să îndepărteze ameninţarea pe care o reprezintă cei doi pentru liniştea ei, în lumea nemuritorilor din Seattle apare un pericol şi mai mare: drăcuşori şi vampiri deopotrivă sunt atacaţi, iar Georgina, hotărâtă să dezlege misterul şi simţind că Jerome îi ascunde ceva în toată această poveste, se hotărăşte să investigheze de una singură. Să fie un vânător de vampiri amator, inspirat de aventurile unei eroine TV? Sau e vorba de ceva mai serios? După ce este ea însăşi atacată, reuşeşte, punând cap la cap toate indiciile, să descopere că există printre ei creaturi pe care şi raiul, şi iadul le resping şi care vor să se răzbune.

Ultima editare efectuata de catre madalinatm in Sam Sept 25, 2010 9:27 am, editata de 1 ori

2 Re: Georgina Kincaid/Succubus/Richelle Mead la data de Sam Sept 25, 2010 9:23 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
Primul volum al seriei Georgina Kincaid de Richelle Mead,Tristeti de sucub apare în curând la editura Leda.Precomenzile se pot face pe site-ul editurii Leda,www.ledabooks.ro,iar livrarea volumului incepe in data de 15 octombrie.
Fox TV a cumpărat drepturile de ecranizare pentru Tristeţi de sucub

3 Tristeti de Sucub la data de Lun Oct 11, 2010 12:06 pm

DEstiny

Moderator
Moderator

Cei familiarizaţi cu cărţile din seria Academia Vampirilor a autoarei Richelle Mead ştiu la ce să se aştepte: urban fantasy, romance paranormal, mister şi o notă horror de cea mai bună calitate. Şi nu vor fi dezamăgiţi: vor savura pur şi simplu aventurile fermecătoarei eroine a acestei noi serii.
Dragostea aduce doar suferinţă, şi lucrul acesta îl ştie cel mai bine Georgina Kincaid. Georgina este un sucub – un demon care îşi trage puterea din plăcerea/viciile unor muritori. Sigur, viaţa de sucub poate fi plină de glamour – îşi poate schimba înfăţişarea când vrea (asta înseamnă că nu pierde mult timp cu machiatul), dressingul ei e plin de haine minunate, şi toţi bărbaţii (muritori şi nemuritori deopotrivă) ar face orice să pună mâna pe ea (literal). Siguri că cei muritori îşi mai pierd din când în când sufletul, dar ce mai contează?
Şi totuşi, Georgina este chinuită de amintirile trecutului şi, deşi ea însăşi a ales să devină sucub, cu multe secole în urmă, în Grecia antică, viaţa ei nu este atât de spectaculoasă pe cât pare. Slujba sa de fiecare zi este la librăria şi cafeneaua Emerald City din Seattle, unde îi farmecă pe cititori, are la dispoziţie gratis o mulţime de cărţi şi bea moca cu ciocolată albă. Ca sucub, are un şef – arhidemonul Jerome – care şi-a luat înfăţişarea lui John Cusack, actorul lui preferat, şi câţiva prieteni printre nemuritori – drăcuşorul Hugh, vampirii Cody şi Peter şi îngerul Carter – cu care se duce uneori să bea ceva în oraş. Dar din păcate, nu poate avea şi o viaţă amoroasă normală, căci asta ar însemna să absoarbă o parte din energia vitală a bietului muritor. Iar muritorul care o interesează în mod special pe Georgina este autorul de bestselleruri Seth Mortensen, scriitorul sexy pe care Georgina îl doreşte, dar nu îndrăzneşte să îl atingă. În plus, în scenă mai apare şi fermecătorul lingvist Roman.
Şi în vreme ce Georgina încearcă să îndepărteze ameninţarea pe care o reprezintă cei doi pentru liniştea ei, în lumea nemuritorilor din Seattle apare un pericol şi mai mare: drăcuşori şi vampiri deopotrivă sunt atacaţi, iar Georgina, hotărâtă să dezlege misterul şi simţind că Jerome îi ascunde ceva în toată această poveste, se hotărăşte să investigheze de una singură. Să fie un vânător de vampiri amator, inspirat de aventurile unei eroine TV? Sau e vorba de ceva mai serios? După ce este ea însăşi atacată, reuşeşte, punând cap la cap toate indiciile, să descopere că există printre ei creaturi pe care şi raiul, şi iadul le resping şi care vor să se răzbune…
Cu un personaj sexy, isteţ şi dinamic, cu o acţiune captivantă, alertă, plină de suspans romantic, supranatural şi erotism, cartea e un soi de combinaţie între Buffy şi Sex and the City.
Fox TV a cumpărat drepturile de ecranizare pentru Tristeţi de sucub, deci în curând o vom putea vedea pe Georgina „pe sticlă”.

De aici se poate precomanda.

http://dobrevsworshipper.tumblr.com

4 Re: Georgina Kincaid/Succubus/Richelle Mead la data de Vin Noi 05, 2010 11:08 am

madalina's books

Nightwalker
Nightwalker
participati la concursul tristeti de sucub pe blog-ul meu http://madalinabooks.blogspot.com/
cel mai interesant raspuns castiga primul vol din seria georgina kincaid,tristeti de sucub

5 Re: Georgina Kincaid/Succubus/Richelle Mead la data de Lun Dec 20, 2010 9:25 am

Crimson_Moon

New-born vampire
New-born vampire

Coperta de la noi pentru "Nopti de Sucub" de Richelle Mead (volumul 2 din seria Georgina Kincaid)

Coperta pentru "Queen of Shadows" de Dianne Sylvan

Yeah, cata originalitate Neutral ...dar cum e zicala aia?! "Nu judeca o carte dupa coperta"

In volumul asta, Georgina si Seth incearca sa aiba o relatie lipsita de placeri trupesti. Cea ce nu e deloc usor.
Bastien, un vechi prieten de-al Georginei isi face aparitia... Bastien e un incubus (varianta masculina a unui sucub) si are ceva treaba in Seattle & Georgina se hotaraste sa il ajute.
E o faza super, super funny cu Georgina & Bastien cand sunt high (my god, cat am putut sa rad )

O alta parte din intriga ar fi ca Doug (colegul de la job al Georginei) se comporta foarte ciudat & yup, ceva "demonic/supernatural" e la mijloc.

Din cate am inteles eu de pe blogul celor de la LEDA, "Nopti de Sucub" o sa apara in curand, nu se stie inca pe ce data

http://crimson-moon-09.livejournal.com/

6 Re: Georgina Kincaid/Succubus/Richelle Mead la data de Dum Ian 02, 2011 10:03 am

kryptonite

Moderator
Moderator
am castigat cartea pe blog-ul madaline bigsmile

mi-a placut foarte mult cartea. este chiar foarte buna si m-a facut sa o ador si mai mult pe Richelle mead. Am facut o pasiune pentru Roman. Este personajul meu preferat. Sincera sa fiu, nu-mi pasa ca e un nephilim. Mi-a placut de el de la bun inceput. Si o iubeste pe Georgina mai mult decat o face Seth-care apropo, mi se pare un pampalau.

Blog-u' meu

-Şi de ce stai doar pe vârfuri? Crezi că ajungi mai uşor la stele?
-...cu braţele întinse şi cu ochii închişi. Şi parcă lumea-i a mea când mai stau cu ochii larg închişi.

http://addicted-k.blogspot.com

7 Re: Georgina Kincaid/Succubus/Richelle Mead la data de Mar Ian 04, 2011 8:46 am

Velvetine.

Touch of Shadow
Touch of Shadow
Eu nu am citit de Richelle Mead decat Tristeti de sucub si mi s-a parut destul de buna. Scrie bine autoarea asa ca m-am decis ca-mi voi cumparasa si celelalte volume cand vor aparea.
Pana atunci o sa ma delectez si eu de Academia Vampirilor ca pana acum am tot amanat:D

8 Re: Georgina Kincaid/Succubus/Richelle Mead la data de Lun Ian 17, 2011 8:14 am

Forbidden Rose

Initiate
Initiate
Sper sa-ti placa VA.Eu o ador!
Tristeti de sucub mi-a placut dar nu la fel de mult!

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum